• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Digiscrapbook pre začiatočníkov

14. decembra 2013 
ahojte mam na vas jednu prosbu o radu....ideme robit krstiny a chcela by som vyrobit sama pozvanky len neviem kde hladat vhodny papier,obalky,katricky....mate niekto nejake linky popripade typy???diky moc
28. feb 2008 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mari, neviem presne, o aké čísla máš záujem, lebo každý font/písmo má aj číselné znaky, takže najjednoduchšie by asi bolo naťukať dafont.com a určite si vyberieš :wink:
Prípadne v kitoch s abecedami sú tiež číslice, ale je to neskutočne pracné na kalendár, keďže potrebuješ vložiť každú číslicu samostatne.

Froschka, možno skôr skôr skús pohľadať na stránkach papierového scrapbooku, alebo na mojasvadba v téme o samovýrobe oznamie, baby určite budú vedieť poradiť... Prípadne papier a obálky by mali mať v každej tlačiarni, ktorá tlačí svadobné a iné oznámenia.
28. feb 2008 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá čo robíte v gimpe, prosím kde si nastavím rozmery obrázka, hneď prvého, aby to bolo hneď pripravené na tlač? Mám tam štvorec a keď to potom už navrstvené upravím na rozmery pre tlač fotky, zdeformuje sa mi to samozrejme.
3. mar 2008 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky

nemate niektora link na velkonocne detske scrapiky? chcela by som urobit nieco pre sestrinho maleho,teraz je v nemocnici a chcela by som ich prekvapit ked sa vratia...dakujem :wink:
4. mar 2008 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cicusta - tu je link: http://www.digiscrapdepot.com/freebies/theme/easter/1028.aspx - tam je vela na vyber, len si musis postahovat..
4. mar 2008 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
vie mi niekto poradit, ako urobit v photoshope puzzle? Dakujem.
16. mar 2008 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janina77 - existuju na to akcie. skus na devianart alebo cez vyhladavace.
ak si chces sama urobit "template" tak by to malo ist pomocou obdlznika a kruhu - len sa s tym budes musiet pohrat :wink:
17. mar 2008 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm, cez vyhladavace... Len co zadat do vyhladavca? Este mi nic rozumne nenaslo :frowning2:
17. mar 2008 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
puzzle template action freebie digi scrapbook :wink:
18. mar 2008 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kattom - diky, to je dobreeee!!!
18. mar 2008 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby,chcela som to vedieť - to scrap ... ale stačilo mi vidieť prvu stranku :grinning:
19. mar 2008 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som si stiahla gimp,ale je v ang....
ako si mam nainstalovat cestinu?.....
za radu vopred dakujem...
24. mar 2008 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:wink: ahojte vedel by mi niekdo poradit,ako mam nainstalovat cestinu(slovencinu) do programu GIMP
velmi pekne dakujem
24. mar 2008 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,,,nevie mi niekdo poradit ako si mam stiahnut...
cestinu alebo slovencinu na program gimp 2...
dakujemmmm
27. mar 2008 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anaj23 - skusila si na baby-cafe sa pozriet, alebo spytat?
27. mar 2008 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, já bych potřebovala pomoc, jak vložit hlavu z jedné fotky místo hlavy na druhé fotce. Nevíte mi s tím nekdo pomoct??? ve photo obchodě mi to nechtějí udělat, že to je proti jejim obchodním partnerum, a já nevím jak na to. Pracuju v coreli nebo v gimpe, teda aspon se snažím, ale nevím co s tím. Prosím poradte. Dík
2. apr 2008 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekný večer, potrebujem poradiť... ako inak :wink: Pracujem v gimp2, ale dnes po otvorení som chcela pracovať a zistila som, že mi neukazuje v tom pravom hornom poli jednotlivé vrstvy, snáď sa vyjadrujem správne, aby ste pochopili. čiže, nemožem presunúť vrstvu a podobne. neukazuje sa mi tam nič a naposledy som pracovala a skončila program úplne normálne, ako vždy a dnes mi to nabehlo takto. ak viete nápravu, poradte mi prosím a ďakujem
2. apr 2008 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja nerobim v gimpe - a neviem, ako vyzera - ale mozno pomozem:
verunokio - neulozila si si ten subor nahodou na posledy tak, ze sa ti vsetky vrstvy zlucili do jednej? alebo nemas to okno, co ti ma ukazovat vrstvy vypnute? - asi v nastaveniach by si mala mat niekde zobrazit vrstvy..

charlinka - otvor si obe fotky, z tej, kde chces iba hlavu, si ju vystrihni - noznicami, nejakou carovnou palickou, alebo niecim, cim mozes oznacovat.. a prilep na tu druhu fotku - a potom sa uz len pohraj s gumou, aby sa ti pekne okraje robili..a este si skus v navode alebo helpe pozriet zlucovanie vrstiev - mozno tam najdes radu, ako ten prechod urobit co najmenej viditelnym
2. apr 2008 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, no tak se mi to podařilo díky za fotku, jen ještě to nějak vymyslet s těma okrajama, to jsou fakt milimetry a hrát si s barvami, ale těším se, že zase něco nového umím. takže zase znovu napíšu až budu mít problém, to bude za chvíli. Díky ještě jednou.
2. apr 2008 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
charlinka - ked ti nesedia farby - ja by som to urobila ciernobiele najskor cele -- a potom len skusala a skusala..
3. apr 2008 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kattom, dik, nie nič z toho čo píšeš som neurobila, ale ĎAKUJEM za snahu, no budem to musieť poriešiť, prajem pekný deň
3. apr 2008 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
verunokio, pozri sem, aj mne sa to stalo, podľa tohoto to dáš do poriadku. ide o to, že ked chceš v gimpe končiť, nikdy nie cez ten červený krížik, ale cez ukončiť. :slight_smile:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=8
3. apr 2008 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, kto by mi poradil, ako vo PhotoFiltre vlozit text s diakritikou? Totiz niektore pismena mi pise a niektore nie. Napr. č, ť, ň mi prepise na c, t, n, ale napríklad take š v pohode necha :angry:
3. apr 2008 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blovitc120 - nie vsetky fonty ti pustia aj diakritiku. mozno ti toto pomoze: ja to vo photoshope riesim tak - ze makcene robim na dalsiu vrstvu - s pismenom "v" a dam ho mensie, aby mi tam pasovalo. a dlzen robim bud normalne dokreslim perom na novu vrstvu alebo dlzen - ak mi ide dat - stlacis dlzen a medzernik a mal by sa napisat
4. apr 2008 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem kattom, dlzne mi v pohode pise, ale tie makcene len v niektorych pismenach, nechapem preco. a to som skusala vsetky fonty, co uz... skusim to s tym v, to je dobry napad :slight_smile:
5. apr 2008 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
porady mi niekto s gimpom?????
4. máj 2008 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte!aj ja by som sa chcela pripojiť.akosi ma chytilo prerábanie fotiek,tak by som sa chcela priučiť .dúfam že my v tom pomôžete dík!ahojte
17. máj 2008 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, aj ja som prepadla caru scrapovania, zatial sa ucim. prosim velmi pekne pradte mi, alebo napiste link, ako vytvorit v gimp-e slovo , resp. ako pisat s pouzitim pismen z kitov. zatial to viem len otvorit ako vrstvu a potom tam mam celu abecedu a cucim a neviem ako dalej. dakujem!
18. máj 2008 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
xenakm - abecedu s kitom - si otvoris zvlast v subore a do scrapu si len kopirujes a skladas pismenka /nemam gimp, ale myslim, ze princip je rovnaky ako v PS - bud carovnou palickou, vyberom alebo pod. si oznacis pismenko, skopirujes a prilepis do scrapu./
troska je s tym piplacka, hlavne ked chces pisat dlhsi text. kazde pismenko budes mat vo zvlast vrstve a potom si ich das zlucit a zmensis si a pootacas ako potrebujes.
18. máj 2008 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok