Divadelné predstavenie - etiketa

ttheusko
13. dec 2017

Ahojte, potrebovala by som poradiť. S manželom sme boli pozvaní pri príležitosti ukončenia roka na firemnú akciu jednej spoločnosti, ktorá pre obchodných partnerov zabezpečila divadelné predstavenie spojené s recepciou. Pri bežnej návšteve divadla sa snažíme dodržiavať dres code (ja "čierne malé šaty" a manžel oblek), len neviem aký dres code sa hodí na takéto typy akcií (na pozvánke nie je uvedené a ešte sme na takejto akcii neboli). Problém je v tom, že som tehotná a "čierne malé šaty" si nechcem obliecť. Hodia sa aj šaty modrej farby (mám krásnej slivkovo modrej farby)? Ďakujem za rady.

loliki
13. dec 2017

Hlavne sa cit v pohode. Dnes uz do divadla idu zeny oblecene rozne. Niektore v ciernom, ine v bielo-ciernom, farebnom... Aj my chodime na taketo akcie. Tento rok mi udrelo do oci cervena farba vlasov. Oblecenie..., kto co doma má. A kedze si tehotna, hadam nemas tri tehotenske saty do divadla. Slivkovomodre saty su urcite krasne.😉

ttheusko
autor
13. dec 2017

@loliki Vďaka za odpoveď. Mám aj tehu čierne šaty, ale dnes som si ich skúšala a viacerí mi tvrdili, že radšej modré, že čierne sa mi ako tehotnej nehodia... Ja by som si ale radšej obliekla čierne, nechcela by som spôsobiť nejaké faux pas.. Doteraz sme na takéto akcie nechodili, tak neviem, ako chodia iné ženy oblečené.. Ešteže chlapi nemajú takéto problémy.

loliki
13. dec 2017

@ttheusko v divadle bude aspon 200 ludi, ak nie si princezna Kate, tak ti to moze byt ukradnute, ci sposobis faux pas, ludia budu viac pozerat na hercov ako na teba. Hlavne si sadni radsej na kraj, aby si dobehla medzi prvymi na toalety a v klude si ponatahovala nohy, a pri recepcii si nezagebri saty. 🙂 kam vlastne idete?

ttheusko
autor
13. dec 2017

@loliki Super odpoveď, dobre som sa zasmiala 😝 😂😝
Nie, nie som princezná Kate, ale tak nerada by som vytŕčala z davu.. Aké máš pravdu, nejako to prežijem 😁 A budem sa snažiť teda nejako nezagebrit 😂
Ideme do Nitry do divadla Andreja Bagara.

loliki
13. dec 2017

Jedna nemenovana firma zabezpecovala recepciu, ale teraz sa uskromnili na flasu medoviny. Tak si radsej zober aj cukriky do kabelky, nech babatenko ta nerusi. Vidis, ako dobre, ze si napisala. Same dobre rady ti dam. Ale uz koncim. Dobru noc.

ttheusko
autor
13. dec 2017

@loliki Tak táto firma je asi iný level 😝 Podľa info ma byť občerstvenie pred, počas prestávky aj po predstavení 😂 😂😂 To si budem musieť dávať pozor na šaty 3x 😂😂😂😂 Cukríky preistotu zoberiem 😂 Najlepšie rady si dala, ďakujem 😄 dobrú noc

loliki
13. dec 2017

A co si nepovedala, ze ides vlastne na veceru, kde medzi jednotlyvymi chodmi si urobite prestavku v divadelnej sale? To je celkom ina situacia. To si oblec saty strihu do A a vobec neries farbu. Keby ste vedeli o volnych listkoch, rada sa k vam pridam. Este sa zide velka kabelka na odkladanie vzoriek z kolacikov a pagacikov. Kremove a mastne si neber. 😉

lorela
13. dec 2017

@ttheusko Do Divadla A. Bagara mozes ist celkom pokojne v modrych satach. Skor ako na farbe by som si dala zalezat na zvazeni dlzky siat. Male cierne... No neviem, neviem.

juliet86
14. dec 2017

Uplne v pohode modre saty. Ak nie je uvedene ze to je black tie ci white tie event. Tak dress code bude zrejme business. To jest pre damu koktejlky a lodicky pre panov oblek....
Koktejlky uz su vecou vkusu. Samozrejme radsej decentne farby a dlzka ku kolenam. A mas vystarano. Listova kabelka do ruky. Do 5 doplnkov vratane prstenov a hodiniek. Decentny make up a mas vystarano

majaxy
14. dec 2017

Si perfektná baba. Bud sama sebou a nechod v teplakoch. Uži si to, ked príde dieťatko, tolko casu mať nebudeš

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ttheusko
autor
14. dec 2017

@juliet86
@majaxy
@l3yla Super, ďakujem za rady. Na pozvánke nie je uvedený dress code, tak dúfam, že tak ako píšete, vybraté šaty budú v pohode 🙂 vďaka

ttheusko
autor
14. dec 2017

@loliki Ty si riadne veselá kopa, keby boli voľné lístky, hneď by som ťa vzala do sebou. By sme si rozumeli 😂 A keby som tie "krémové vzorky" dala do mikrotenoveho sáčku?? Možno by vydržali až domov 😂 No takže vybratu listovú kabelku budem musiet asi tiež vymeniť za väčšiu 😂😂😂😂 Idem do obchodov, možno ešte niečo iné splasim 😃

terezka1947
15. dec 2017

@ttheusko uuuplne kľudne tmavomodré,do divadla sa volia tmavšie farby,čiže nemusíš vyslovene čiernu....elegantné doplnky,listovú kabelku,prip.inu spoločenskú kabelku..a veru,vychutnajte si to hlavne,kým bábätko v brušku.

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ttheusko
autor
15. dec 2017

@terezka1947 Viem, že do divadla sa nosí tmavé oblečenie, práve preto mám dilemu. Mám viacere elegantné šaty čiernej farby, ale práveže čierne šaty si nechcem obliecť..A práveže tie šaty, ktoré si chcem obliecť, nie sú tmavomodré, ale krásnej parížskej modrej farby (v úvodnom príspevku som farbu asi zle pomenovala, až teraz som si to uvedomila). Tak neviem, čo sa takáto farba hodí do divadla... Ale tak asi už moc spekukujem. Mužovi som kúpila tiež rovnakeho modrého motýlika, doplnky mám, tak už sa len nato psychicky pripraviť a potom si to užiť .. Veď po pôrode sa tak skoro asi do divadla nedostanem 😉

terezka1947
15. dec 2017

@ttheusko tmavá nemusí znamenať automaticky čiernu,tmavomodrú..aj kráľovska modrá je farba,ktoré.sa nič nepokazí na akejkoľvek spoločenskej udalosti

ttheusko
autor
15. dec 2017

@terezka1947 🙂 Asi fakt moc vymýšľam. Tak je rozhodnuté, budú modré šaty s veľkým bruškom 🤰 Ďakujem za rady

1radula1
15. dec 2017

@ttheusko nemusíš sa nejako obmedzovať, čo sa týka farby, myslím si, že tou modrou parížskou vôbec nič nepokazíš práve naopak. 🙂

h2
15. dec 2017

@ttheusko Ahoj, v divadle som pracovala 14 rokov, môj muž tam robí vyše 25 rokov, zažili sme kopec premiér a recepcií a v živote som nepočula o tom, že žena musí mať v divadle čierne, alebo tmavé šaty. Hodia sa šaty akejkoľvek farby (myslím tým spoločenské šaty, nie nejaké letné, kvietkované...), hodí sa aj kostým, proste akékoľvek slušné spoločenské oblečenie. Fakt si s tým nerob ťažkú hlavu, navyše, ak si tehotná, tehotným ženám sa toleruje aj nejaké to faux pas, čo sa obliekania týka. 😉

ttheusko
autor
15. dec 2017

@h2 Ďakujem za príspevok. Ja som taký stresman, vždy chcem aby bolo všetko dokonalé, a aj tak vždy niečo ja pokašlem alebo sa pokašle.. No ale asi najdôležitejšie bude, aby som sa počas recepcie nezašpinila (ako vyssie písala @loliki), lebo asi mastný fľak na brušku by bolo najväčšie faux pas 😉 😂😂 Aj keď pri mojom "šťastí" teraz konči na rastúcom brušku toho dosť 😂

h2
15. dec 2017

@ttheusko Ak chceš, aby bolo všetko dokonalé, tak Ti odporúčam, aby si sa najedla doma a na recepcii nejedla, alebo len minimálne (tak to robia aj celebrity, desia sa, že ich niekto odfotí, ako jedia a v bulvárnom plátku to patrične okomentuje).
A ešte, keď tam budeš, schválne si všimni, ako sú oblečené iné ženy, divila by si sa, čo si niektoré sú schopné na seba dať aj na takúto príležitosť. Som si istá, že tam budeš jedna z najlepšie oblečených žien.

ttheusko
autor
15. dec 2017

@h2 No to sa veru bežne divím, ako chodia celkovo aj muži aj ženy do divadla. Ako som písala v úvode, do divadla chodíme, ale na "akcií" - divadelnom predstavení spolu s recepciou sme doposiaľ neboli, preto trošku stresujem.. A presne tak, ako píšeš, to aj s jedlom plánujem urobiť. Mám silný reflux, takže jem len obmedzené množstvo potravín, jedál, takže mne nehrozí sa niekde prepchavat s jedlom, lebo by som asi väčšinu čase strávila na WC.. Ešte raz vďaka za rady.

h2
27. dec 2017

@ttheusko Ahoj, no ako to dopadlo?

loliki
28. dec 2017

@ttheusko ako bolo v divadle?

ttheusko
autor
7. jan 2018

@h2
@loliki Ahojte kocky, vďaka za opýtanie. Tak dopadlo to presne tak, ako ste písali. Dala som si tu "námahu" a trošku si všímala ľudí, ako prichádzajú do divadla oblečení... Je pravda, že väčšina ľudí ešte dodržiava určitú divadelnú etiketu, avšak kopu ľudí bolo v jeansoch + tričko s teniskami, svetre, jedna mladá slečna v priehľadnom tričku a pod ním sa vynímala ružová podprsenka 😁 (tá kocka bola potom aj medzi pozvanými hosťami na recepcii). Z každého rožku trošku teda 😁 Čo sa týka samotnej recepcie, tam to bolo tiež rôznorodé, nakoľko jeden z hostiteľov to poňal veľmi dôležito a pomaly smoking mal na sebe, zatiaľčo druhý mal nohavice, košeľu a športové sako všetko bledej farby... Takže myslím, že som zbytočne robila pred akciou paniku a budem do budúcnosti vedieť, ako to asi chodí..
Čo má trochu viac mrzí, že ľudia prichádzajú na divadelné predstavenie neskoro, potom rušia ostatných, nevedia ako sa vstupuje do rady sediacich a majú problém sa usadiť,

ttheusko
autor
7. jan 2018

Sorry, prvý príspevok sa mi nejako podarilo odoslať skôr
@h2
@loliki Ahojte kocky, vďaka za opýtanie. Tak dopadlo to presne tak, ako ste písali. Dala som si tu "námahu" a trošku si všímala ľudí, ako prichádzajú do divadla oblečení... Je pravda, že väčšina ľudí ešte dodržiava určitú divadelnú etiketu, avšak kopu ľudí bolo v jeansoch + tričko s teniskami, svetre, jedna mladá slečna v priehľadnom tričku a pod ním sa vynímala ružová podprsenka 😁 (tá kocka bola potom aj medzi pozvanými hosťami na recepcii 😂). Z každého rožku trošku teda 😁 Čo sa týka samotnej recepcie, tam to bolo tiež rôznorodé, nakoľko jeden z hostiteľov to poňal veľmi dôležito a pomaly smoking mal na sebe, zatiaľčo druhý mal nohavice, košeľu a športové sako všetko bledej farby... Takže myslím, že som zbytočne robila pred akciou paniku a budem do budúcnosti vedieť, ako to asi chodí..
Čo má trochu viac mrzí, že ľudia prichádzajú na divadelné predstavenie neskoro, potom rušia ostatných, nevedia ako sa vstupuje do rady sediacich a majú problém sa usadiť, a vrcholom je, keď zazvoní počas predstavenia niekomu mobil alebo si predstavenie nahrávajú na mobil...
Ale tak kazdi sme iní..
Ešte raz vďaka za všetky rady a pekný deň prajem