Do akej polohy ho dať, ak v kočíku nechce sedieť ani ležať?

ada.lubo
7. jún 2008

ahojte maminy, chcela by som poradiť čo so 6.mesačným v kočíku 😝
ležať už veľmi nechce a sedieť ho ešte nedávam kým sa sám neposadí takže odpadá aj sedenie v kočíku s popruhami 😝 môžem ho dať aj napriek tomu že ešte nesedí do vyvýšenej polohy? myslím tak 45 a menej stupňov aby aspoň videl svet nie iba mňa a modrú oblohu 😀

ivet100
7. jún 2008

ada, aj ja mam maleho v sportovom kociku a je mladsi ako tvoj maly. Myslim, ze v tom nie je problem, lebo uz ho nebavilo tiez pozerat len do vrchu.Inak pred chvilou som o tom pisala v teme "hystericky plac v kociku", skus sa tam mrknut.

rohacka
7. jún 2008

Ja som sa na to pytala na rehabilitacii, kde chodime cvicit a lekarka mi povedala, ze do mierne vyvysenej polohy mozem, ale len na 20 - 30 min. Mame kocik na tusim 5 poloh, tak som davala na 2 - 3 polohu - aby viac lezal ako sedel. Myslim, ze bol v takej polohe, ako keby bol v sedacke - vajicku.

livika
7. jún 2008

Caute!
Ada,mam erovnako stare deticky,moja malinka je tiez uz asi mesiac v sportovom vo vyvysenej polohe.Dnes dokonca bola v sede s popruhami,uz usedi sama 🙂 !!!!

manka76
7. jún 2008

ahojky ada.lubo ta nasa mala sa uz pomaly dva mesiace vozi posediacky aj ked este nevedela sama uplne usediet 😒 ona je zvedava a potrebovala vidiet svet.Ale tvojmu malemu uz mozes kludne tu opierku trocha zdvihnut ved uz bude mat pomaly 6 mesiacov vyskusaj a uvidis. 🙂

kili
7. jún 2008

myslím, že sa z jedného extrému skočilo do druhého. Myslím tým, že kedysi sa vôbec nezaoberali kedy dieťa posadzovať, trošku sa udržalo tak šup s ním na šerbel, ale teraz za dieťa musí ležať, až do kým sa samo neposadí. To je panebože kedy? môj už stojí dosť dlho pri nábytku, a sám si sadá len pár týždňov.
Kôli refluxu sme mali predpísanú polohu postielky v 45st uhle, čo sme ale nedodržiavali a postupne znižovali, max. mali 30st a to mi prišlo už moc. Doktorka na moju otázku, že či mu to nemôže uškodiť na chrbticu odpovedala, že nie, chrbtica sa vyvýja postupne ako začne sedieť a chodiť... už si presne nepamätám.
Ale určite mu to neužkodí, keď ho do toho 45st. úhla dáš, keď je hore, neboj 😉

gucz
7. jún 2008

ja som mala polohovateľný chrbátik v hlbokom kočíku, značky pegperego, malá bola trošku zdvihnutá asi od 5,5 mesiaca, lebo ležať mi v kočíku nechcela ani za svet, trochu pridvihnutá sledovala okolie. Športovú káru dostala keď mala pol roka, používame ju od jej 7 mesiačkov. Podľa mňa nieje treba nechávať dieťa stále len ležať, ale netreba to ani preháňať, poznám maminu, ktorá decko poobkladala vankúšmi vo vysokej stoličke, alebo keď ho posadila na šerbeľ a tá malá dodnes nesedí sama, a to má už 10 mesiacov preč.

biela
7. jún 2008

ja už dávam malého do športového kočíka. v hlbokom nechcel byť ani za svet. v športovom je síce stále "naležato", no vidí zo sveta trošku viac. tiež sa mu to nepáči, chcel by už sedieť, no nechcem to urýchliť a zabávam ho v kočíku rôznymi hračkami a tak...

zuka
13. jún 2008

Ja davam maleho v sportovom aj na brusko. Mame taku striesku, ktora sa da uplne preklopit, takze maly ma krasny vyhlad a je velice spokojny. Doporucujem 😉

emfi
13. jún 2008

Ja mám malú v golfáči od 4,5 mes. kedy nám povedali, že má dobré jadierka. Na vývoj chrbtice to nemá vraj vplyv. Ju tiež nebavilo ležať v hlboko kočíku, lebo nič nevidela. Teraz je vcelku spokojná, keď je unavená, tak ju dám lažkať, veď aj športák je polohovateľný. Tiež ešte sama nesedí, ale je to v pohode.

pappo
13. jún 2008

ahojte ja som detom tiez kupila golface moony uz v 4,5 mesiaci lebo v hlbokom uz nevedeli byt strasne revali a nespali tam, a terz zo sportaka vidia a velmi sa im to paci maly sa stale taha do sedu a lezat uz velmi nechce pomaly bude sediet sama velmi sa u tak v kociku paci, ja by osm nevahala. 🙂

filipi
13. jún 2008

ahojte, tiež mám 6 mesačnú dcéru a od 4 mesiacov ju mám v golfáči v polosede a odvtedy žiaden rev v kočíku. Vidí na svet je spokojná a ja tiež. 🙂

fohr
13. jún 2008

Ahojte aj ja mam 6 a pol mesacnu dcerku a uz dva tyzdne len sedi ked ju dam lezato tak place uz sa pekne udrzi ale musi mat traky lebo stale vymysla nadskakuje a vyklanasa za kolesom a ja som zato ze nemusi len lezat 😎