Do ktorého detského domova môžem darovať oblečenie?

enulix
19. máj 2017

Ahojte,nepozna niekto nejaký detský domov alebo krizove centrum, ktore potrebuje oblečenie pre deti vek 2-3 roky.Dcerka rychlo vyrastla a zostalo nam vela oblečenia, niektoré len oprate,ine nosené, ale vo velmi dobrom stave.Rada by som ich darovala detom, ktore to naozaj potrebuju.Dakujem

katarinanad
19. máj 2017

@enulix Tak skuste radsej sa opytat na socialke, ci poznaju rodiny ktorym by sa to zislo vo vasom meste, lebo detsky domov nie vzdy taketo veci potrebuje, maju toho celkom dost. Ak chcete aby to skncilo v dobrych rukach, tak treba ist napr. aj cez nejake obcianske zdruzenie ktore sa venuje takymto socialne slabym rodinam.

nuni11
19. máj 2017

Vies co my sme raz davali oblecenie do detskeho domova ale aj tak si oni z toho vybrali mozno tretinu a zbytok sa len tak vyhodil. Lebo nie vsetko im sedi velkostne a tak. Takze by som tiez asi sla na socialku, ci nechcu urobit nejaku zbierku, mozno by sa nasli aj viaceri ludia co by chceli takto pomoct a trosku si prebrat skrinu 🙂

enulix
autor
19. máj 2017

Dakujem za info 😊

nicollette332
20. máj 2017

Destke domovy by som si najskor poriadne preklepla pokial by som tm chcela nieco davat. Vravim to z vlastnej skusenosti. Nosili sme detom hracky aj oblecenie pokial sme sa nedozvedeli, ze si tie najkrajsie veci beru ucitelky a vychovavatelky domov a ten zbytok ostava detom v domove

enulix
autor
20. máj 2017

Tak to je pekne svinstvo.Dost ze tie deti to budú mat v zivote tazske,este aj takto sa k nim spravaju,tie co by im mali byt podporov.😣

denisa098
20. máj 2017

Ak sa dobre pamatam,nedavno tu bol nejaky prispevok od jednej mamicky ktora chcela pomoct mamicke,ktora na tom bola naozaj velmi zle,mozno netreba ist hned do domova a na socialku,mozno sa staci trosku poobzerat po okoli alebo to posunut nejakej mamine nech sa im lachsie dycha....Pripadne mozes urobit viac balickov a podarovat viacerym rodinam....

enulix
autor
21. máj 2017

Viem,ale poznam na okoli viac rodin,ktore to skor zneužívajú. Som toho nazoru,ked ma dieta rodicov so zdravími rukami a nohami,tak by oni mali zabezpecit dieta.Ked sa pozeram,tak vela takychto rodin,maju síce problemy,ale vzdy jeden z nich ma na cigarety,alebo alkohol.Preto chcem skor pomôcť deťom,o ktorych sa nema bud kto starat,alebo ziju len z jednej vyplati,bud kvoli chorobe alebo ze je sam na dieta.

denisa098
22. máj 2017

Raz mi hovorila suseda,ze odnasala veci do domova a povedali jej vraj ze nechcu,ale chcu peniaze existuje este nieco ako domovske centrum avsak im ludia pomahaju,dostavaju veci osobne si myslym,ze su na tom niektory z domova lepsie ako obycajne rodiny co sa tyka darov,tiez maju niektory rodiny.Dalej rodicia deti ktory kupia radsej cigarety alebo flasu,hmm... takym ludia moc nechcu davat,opat uhol pohladu,ak im das,das vlastne iba tym detom z takej rodiny a pomozes prave iba tym oblecenim detom,budu ti vdacne opat iba tie deti, nakolko rodicia zas investuju radsej iba na flasku a pod.Alebo ponukni na bazos darujem ale osobny odber.Alebo sa postav na ihrisko a rozdaj krpcom a nepozeraj na ostatnych iba na deti.