Dobierka - rozbity tovar

asfodelka
1. apr 2022

Prosim o radu aky postup mam zvolit : cez bazos som oslovila predajcu a poslal mi za postovne sklenene akvarium. Bolo poslane ako dobierka za cenu postovneho. Ked som prisla na postu postarka ma upozornila, ze zasielka hrka, nech balik neprevezmem. Tak som volala predajcovi, co mam robit, a on ze ju mam prevziat a reklamovat na poste. Zasielka nebola poslana ako krehky tovar, ale na krabici bola nalepka pozor krehke.
Ak ju prevezmem, vrati mi posta postovne ak je to teda rozbite? Alebo ju nemam prevziat a nech ju reklamuje ten, kto ju odoslal?

laila22
1. apr 2022

@asfodelka ja by som ju neprevzala,nech si to rieši predávajúci, ak bola zásielka poistená, pošta mu vráti peniaze..

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitycat
1. apr 2022

Akvarium poslane postou? Dobre citam?

blunka
1. apr 2022

Tak ako ti vraví poštárka nepreber to !!! Nič od pošty nedostaneš bolo to zle odoslané.
Sklo neposlal ako krehke. Posta nemoze za to ze je blbec.

asfodelka
autor
1. apr 2022

@kitycat bolo to male akvarium gulove 😉 uz jedno mi tak postou prislo a prezilo bez problemov. Vsetko sa da ked sa chce a zapoji sa rozum.

11mirka22
1. apr 2022

@asfodelka neprevzat a trvať na spisani zápisnice, že dôvodom odmietnutia je evidentne poškodený obsah zásielky. To pre prípad, ak si za akvárium vopred zaplatila a budeš žiadať peniaze späť od predávajúceho.

asfodelka
autor
1. apr 2022

@laila22
@zoro9836
@blunka ďakujem za rady

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asfodelka
autor
1. apr 2022

@11mirka22 ďakujem 😉

asfodelka
autor
1. apr 2022

@zoro9836 nic som si nevybrala, postovne vyberal odosielatel, ja som ho mala vyplatit ked mi pride balik ako sumu dobierky, lebo mi nevedel povedat kolko to bude.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.zuzu
1. apr 2022

cize odosielatel NA VLASTNE NAKLADY poslal ZADARMO vec ktoru neprevezmes a jemu sa vrati rozbita + bude platit 2x postovne (teraz tusim balik s dobierkou stoji 4.90 cize je chudobnejsi o 9.80 🙈) ... ty si charakter 👍 a chudak este meral cestu na postu a hadam tam aj dlho cakal 😂 plny bazos podobnych sociek "a neposlete za postovne?" 🙈 pre toto nic nedarujem, radsej to drbnem do kosa... a pan to odteraz bude tiez tak robit 😉

sovica
1. apr 2022

@asfodelka Hmm, dobre som to pochopila? Ty si neplatila za akvárium nič, len za poštovné? Čiže Ti ho vlastne daroval a Ty si mala uhradiť len poštovné? Je to z časti aj Tvoja chyba, že si nepožiadala poslať ako krehký tovar. Ale to by sa už zásielka riadne predražila. Neviem, aké veľké a ťažké bolo akvárko, ale ak počítam len malú guľu do 1kg, tak by to už ako krehké stálo takmer 10 Eur. To sa Ti už oplatilo kúpiť rovno v obchode alebo cez e-shop a mala by si to bez rizika.

asfodelka
autor
1. apr 2022

@zuzanka.zuzu ak nieco pises mne tak charakter oznaci komu adresujes. 🤔 poslal to na moje naklady, lebo postu platim ja, necitim sa ako socka, mnoho veci som darovala (dokonca aj poslalana moje naklady) a ak niekto nieco daruje a ja sa ozvem nerobi to zo mna socku. Tiez som isla na postu zbytocne, a este raz pojdem lebo to chcem doriesit.
Teda vravis ze Ty by si prevzala a zaplatila za nic? Uz Ta vidim 😉 otazka bola postavena tak ci mi posta pri reklamacii vrati postovne, alebo musi reklamovat on a vratia ho jemu. Odpoved nevies ale ides moralizovat...

@sovica mne nedal moznost povedat ako to posle, ani vybrat si postovne, lebo povedal ze nevie kolko to bude, teda mi to posle ako dobierku. Nikdy neziadam dobierku. Ale pravda, neratala som s tym, ze to zle zabalene atd.

zuzanka.zuzu
1. apr 2022

chodia ti upozornenia na príspevky v tvojej diskusii, tak nemudruj 🙄 a podľa tvojich reakcií čo tu dávaš si PRESNE ten bazošový typ o ktorom som písala 😉

11mirka22
1. apr 2022
11mirka22
1. apr 2022

@zuzanka.zuzu teba je škoda.... Si hotová vidma... Z takéhoto jednoduchého príspevku hneď idetifikujes osobnosť 😂😂😂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.zuzu
1. apr 2022

@11mirka22 používaš náhodné slová či aj poznáš ich význam? kde presne že som to "identifikovala osobnosť"? môžeš mi prezradiť toto tajomstvo?

asfodelka
autor
1. apr 2022

@zuzanka.zuzu podla seba sudim Teba, ten typ si akurat tak Ty 🤣 na bazosi som raz za uhorsky rok, ale Ty mas asi viac skusenosti tak vies.👍ja hladam riesenie a nie prazdne reci.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.zuzu
1. apr 2022

@asfodelka áno, som tam a pomaly denne mi chodia podobné správy o darovaní.... zatiaľ ma nikto neodrbal a ani ja som na rozdiel od teba nikoho o 9,80 neukrátila 😉 radosť ti niečo "darovať", ešte sa rozdrapuj 😀

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asfodelka
autor
1. apr 2022

@zoro9836 pojdem asi ja na postu zistit ako to je. Netusim ako to zabalil vnutri. Ak len vlozil do krabice tak samozrejme ze posta neuzna. Zvazujem to vybrat a dohodnut sa s nim na polke postovneho, hoci to nie je moja chyba. Bude uplne zbytocne riesit este aj spatne postovne.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asfodelka
autor
1. apr 2022

@zuzanka.zuzu ja Ti neviem o akych 9,80 pises, sumu som tu nepisala. Zjavne mas vlastny prispevok, ktory komentujes. Ani nikoho neodrbavam 🤪
Rozdrapujes sa Ty a si smiesna, zjavne si nepochopila otazku v tejto diskusii a nemas k nej co povedat.

11mirka22
1. apr 2022

@zuzanka.zuzu
@zuzanka.zuzu "si presne ten bazosovsky typ"

11mirka22
1. apr 2022

@asfodelka prosím ťa nenechaj sa tu zdeptat... Neplat nič na pošte, odmietni balík... Načo ti je rozbité akvarko? Načo chceš posielať peniaze na poštovné niekomu, kto si ani nevie zásielku poistiť? Chcel sa zbaviť akvária, tak ho mohol hodiť do kontajnera.... On sa ho rozhodol darovať a poslať poštou, len tak... Jeho chyba.

asfodelka
autor
1. apr 2022

@11mirka22 tak akurat ma zastihla karantena tak mam cas na rozmyslenie do utorka 🤣😉

zuzanka.zuzu
1. apr 2022

"On sa ho rozhodol darovať a poslať poštou, len tak... Jeho chyba." 😍😍😍 idem spať, vy dve si vystačíte 👍

PS: myslím si, že ten pán podobnú "chybu" už nikdy nezopakuje 😉