Dobrý film podobný Lolita a Predčítač?

kikuska3567
5. sep 2018

Zdravím. Pozná niekto nejaký podobný film? Taký, ktorý sa vám zaryje v myšlienkach a myslíte naň ešte pár dní. S hl.hrdinami medzi ktorými je vekový rozdiel ale aj kvázi láska. Presnejšie niečo ako tieto dva filmy.

zuzanka.zuzu
5. sep 2018

úchylné. nechápem ako to môže nikto pozerať... čo vás na tom niečo vzrušuje?

ivkazba
5. sep 2018

Krajina tieňov s Anthony Hopkinsom a za mňa skvelý film Královská aféra s Mads Mikkelsenom.

alazala
5. sep 2018

@zuzanka.zuzu ja zas nechápem váš komentár. Sù to vynikajúce filmy. Videli ste ich? Odporúčam prečítať si aj knihy podľa ktorých boli natočené. Je to klasická literatúra

ivkazba
5. sep 2018

@zuzanka.zuzu nemyslím, že na takom filme predčítač je niečo úchylné. Skôr si neporozumela posolstvu toho príbehu, ak ti príde úchylný

zuzanka.zuzu
5. sep 2018

@alazala "klasická literatúra" kde sa starý chlap/žena "zaľúbi" do mladého dievčaťa/chlapca, no ako píšem, úchyl... by som bola zvedavá, ako by si reagovala na podobnú knihu, ktorú by niekto napísal dnes.

kikuska3567
autor
5. sep 2018

@zuzanka.zuzu úplne mimo mojej otázky...áno páčia sa mi tieto filmy majú v sebe niečo tajomné, silný príbeh, výborne herecké výkony, skvelá hudba kt. film doladí. Treba sa nad nimi lepšie zamyslieť aby ste pochopila celú podstatu filmu a nie len tú “zvrátenú” časť, ešte niečo ?

evalin88
5. sep 2018

@ivkazba krajinu tienov som nevidela.. dakujem.. a kralovsku aferu milujem... len mi to nepride moc podobne 😁

evalin88
5. sep 2018

Mozno Dennik pubertiacky (2015) skus kuknut recenziu.. ci to splna kriteria.. podla klasiky to nie je

ivkazba
5. sep 2018

@evalin88 tá Kráľovská aféra má podľa mňa podobnosť v tom, že ide o zakázanú a spoločensky nevhodnú lásku

anabella111
5. sep 2018

Skrotená hora...?)

alazala
6. sep 2018

@zuzanka.zuzu ako ak by ju napísal dnes, aký by bol v tom rozdiel? 🙂 veď si prečítaj tie knihy, pozri filmy , potom možno zmeníš názor

alazala
6. sep 2018

jj Skotená hora tiež

kk77
6. sep 2018