Dokázali by ste sa pretvarovať, aby vám iní závideli?

moonday
2. jún 2009

napadlo ma to, ked som si za posledné dni dávala dokopy život. chcela som si ho zariadiť ako moja kamarátka a zmeniť sa na moju novú susedu. kamarátka má rovnako staré deti,milujúceho muža, ktorý jej do haliera odovzdá výplatu, stále niečo kupuje a prerába, lieta po kozmetike a kávičkách, no proste super život. moja nová suseda je emancipovaná vysokoškoláčka, matka dvoch detí s perfektnou prácou a živnosťou popri tom, nedá si od nikoho skákať po hlave a vždy vyzerá tip top.
včera, ked som sa hrala s deťmi, sa zastavila suseda.len tak, čo nikdy neurobila. vypýtala si cigu a rozplakala sa.vraj už nezvláda, manžel je nezamestnaný, len po nej hučí, prádlo sa jej kopí, v práci ide na doraz a jm odmieta byť s malým doma, lebo ho nemôže dať do jaslí.to, čo mi ešte porozprávala, nie je pre verejnosť.ale bol to v podstate náš prvý dlhší rozhovor a ja som ju zrazu neobdivovala, ale ľutovala.
večer som fajčila na balkone a začula známy hlas. aha, manžel mojej kamošky! chcela som ho pozdraviť, ale on ma nepočúval. telefonoval totiž so svojou milenkou. nebudem vysvetľovať, ako som to zistila, jedno je však isté. dnes mi kamoška rozprávala, aký prišiel jm domov v noci unavený, a ako ho ona ľutovala. chcela som jej povedať, odkial prišiel, ale určite by mi neverila.
otázka znie: dokázali by ste sa pretvarovať, aby Vám iní závideli?

jabadaba
2. jún 2009

Monkula, dovolim a dakujem. 🙂 😉

moonday
autor
2. jún 2009

babenky, zasa ste to pochopili na houby. ja nechcem klebetiť, chcela som len vedieť Váš názor. je to trochu komplikovanejšie, ako som to podala, ale aj tak vdaka. nebudem nič riešiť a kašlem na nich. ja som vlastne strašná drbna. 😒

moonday
autor
2. jún 2009

jabadaba, a ako by si hodnotila Ty babu,ktorá ta vidí prvý krát v živote a začne Ti kázať o probiotickej strave, úprave postavy, rozvíjaní Tvojho dieťaťa a neschopnosti byť modernou mamkou? určite by sa stala tvojou naj kamoškou v tom okamihu :o) 😎

monkula
2. jún 2009

moonday, Tvoje prirovnanie´ 😅 😅 😅 porovnávaš neporovnateľné...

takú babu, akú ty opisuješ, vypočujem a pomyslím si svoje, ak by mi veľmi lizla na nervy, tak jej poviem, čo si o tom jej životnom štýle myslím, ten, kto ma pozná, mi dá za pravdu... 😉 😉

Predstav si, že by si sa ty zverila o svojich problémoch susedke a zrazu zistíš, že sa Tvoje problémy preberajú na internete....

moonday
autor
2. jún 2009

mne by to neva..ja som asi divná..ale myslím, že sem chodia baby na pokec..a komu to mám povedať, alebo sa spýtať na názor? dalšej susedy? už vidím, jak si nechá pre seba , že ma niekto bokovku 😎 😅

monkula
2. jún 2009

no, to si teda poriadne divná...

a ešte niečo:ak sa Ti niekto zverí, tak logicky očakáva, že si to necháš pre seba...

felicia1
2. jún 2009

monday tu je anonymne,nema ani fotoalbum,takze ja nevidim nic zle na to,ze prosila o radu,ano,mohla sa spytat sestry,svagriny,ale urobila to tu,no a co?

mne toto ani z daleka nepripada ako ohovaranie

etuska
2. jún 2009

problemy tzv."kamaratky" by ma absolutne netrapili 😀

mywiel
2. jún 2009

Mozem napisat co si myslim? 😅 Ja si myslim ze tebe moonday spadol velky kamen zo srdca, ze nemusis byt dokonala ako ta tvoja suseda a ze si jej mozno aj trosku zavidela co je prirodzené a teraz si rada, ze mas doma to co mas. 😉 Nik nie je dokonaly a nic netra vecne. 😅

mywiel
2. jún 2009

Odvodila som si to z tych tvojich prvych fraz co si napisala...napadlo ma to, ked som si za posledné dni dávala dokopy život. chcela som si ho zariadiť ako moja kamarátka a zmeniť sa na moju novú susedu... 😕 🤐

moonday
autor
2. jún 2009

mywiel: vdaka, naozaj nei som klebetnica, a určite som nezávidela, bolo mi len ľúto,že ja taká dokonalá nie som ☹

etuska
2. jún 2009

Moonday-tak to ti vobec luto byt nemusi 🙂 ani jedna z nas tu dokonala nie je-je vsak dobre poznat svoje pozitivne stranky a pracovat na sebe 😉

mywiel
2. jún 2009

Nik nie je dokonaly sme len ludia. 😉

moonday
autor
2. jún 2009

a medzi nami: nemám sestru a švagriná pozná všetky moje kamošky, takže potom už radšej tá suseda 😎 😅

mywiel
2. jún 2009

Ja suhlasim s tym co napisala Jabadaba urcite by som kamoskine trapenie nerozpisovala na nete. Hawk. 🤐

sasiki
3. jún 2009

ja by som tiež neriešila susedovu neveru, možno s najlepšou kamarátkou - to áno, ale nie so susedou. No a myslím, že to nerobila preto, aby druhí závideli, možno si to tak pociťovala ty moonday......no veď sa nebojme byť nedokonalé 😉

zebricka
3. jún 2009

Kde si prisla na tu pretvarku? To, ze niekomu nevidis do hrncov a vytvaras si dojem na zaklade minima faktov, este neznamena, ze sa niekto pretvaruje..... alebo ma chodit ako kopka nestastia, len aby neprovokovala niekoho ineho? Co ked ona stastna je?

Vlastne, Jabadaba pisala asi za nas viacere....

tilly
3. jún 2009

nepretvarovala by som sa, aby mi závideli, ale nerada sa delím s bolesťami, radšej sa podelím o radosť... aj keď kamoškám sa vykecám, ale na čo vešať na nos niekomu cudziemu svoje problémy, každý ich máme dosť...

mywiel
3. jún 2009

Moonday este stastie ze ta tvoja kamoska nechodi na MK lebo keby si precitala co si o nej napisala tak by ste uz kamosky prestali byt. A ak je tvoja kamoska a jej manzel ta balil to jej ani nepovies? Mate divné vztahy a nechapem co cakas ze tu holky napisu ano pretvarovala sa a ma chrapuna muza co bali iné? 😕 🤐

jonki
3. jún 2009

Mam skuskove a treba sa mi ucit a tak robim vsetko mozne len sa neucim a cumim na net. 😀 😀 😀

moonday: no mne je to cele nejake divne....riesila si tu svoje osobne problemy v inej teme, potom si to dako vyriesila a zacala si riesit svoju susedu....mala si v pase velmi peknu fotku s detickami a zrazu ju tam nemas?

Ja osobne suhlasim s tym co napisala briketa a ine baby....je to take typicke ohovaranie ludi do zivotov ktorych ma nic nie je 😉 a ono internet sice posobi anonymne ale...nahoda je blbec a... 😒

A k tomu co napisala Jabadaba....suhlasim a pridavam, ze je niekedy lahsie zamerat sa na problemy druhych, ono potom tie nase vlastne vyzeraju trochu mensie a jednoduchsie....ale to je hlupost, lebo ono sa na nich vlastne vobec nic nezmeni a riesit ich treba tak ci tak a nie zakryvat ich porovnavanim sa s niekym inym.

flamenga
3. jún 2009

odporúčam tómu zamknúť, ak nie vymazať....

mňa by len zaujímalo moonday, kto ti dal právo takto prepierať na verejnosti cudzí život, cudzie problémy? 😕 Áno, internet je aj o tom, že človek zabíja nudu, chce pokecať... ale kecaj o sebe, o svojim živote 😉 ale aby som zakladala tému, v ktorej sa budem celý čas baviť o svojej susedke, jej problémoch-neproblémoch mi príde maximálne neprimerané, neslušné....

a súhlasím s jonki... ty síce píšeš, že vystupuješ anonymne... bla bla bla... ale aj ja si pamätám, že ešte prednedávnom si mala pri nicku fotku 😉 a vieš, ono nie každý po vymazaní fotky automaticky zabúda, kto sa za nickom skrýva, resp. skrýval....

nie je ti trápne takto hazardovať s osudom a životným príbehom človeka, ktorý absolútne nestojí o to, aby sa jeho problémy takto preberali na stránke, o ktorej možno ani nevie, že existuje?

Škoda reči.... aj keď som napísala taký siahodlhý príspevok 😀

Je mi za takýchto ľudí na..... proste smutno.... 😉