Dokážu vás ovplyvniť cudzie názory na politiku?

26. sep 2023

Dokážu vás zásadne ovplyvniť na webových fórach cudzie názory na politiku ?

A názory politológov,, novinárov, hercov, športovcov...? (momentálne v súvislosti s voľbami).

lucka_ke
26. sep 2023

nie

miamia04
26. sep 2023

Nie

pribinak
26. sep 2023

Čiastočne. Keď si prečítam nejakú skvelú analýzu či rozhovor tak mením svoj názor či pohľad

petronellla87
26. sep 2023

Zasadne nie...ciastocne ano. Diskusie na forach nie, skor rozhovory

viestta
26. sep 2023

Precitam si hlavne nazory politikov, ekonomov, investigativcov lebo mavaju na veci iny, komplexnejsi pohlad a zvycajne je to pre mna prinosne, ale nazory mi to nemeni.
Nazory hercov, sportovcov a podobne ma ani nezaujimaju...

kaki3
26. sep 2023

Ani nie, precitam si, ale aj tak proste si idem svoje. Aj ked teda myslim si, ze nazor ludi sa moze menit, ze sa formuje postupne.

ivka225
26. sep 2023

Samozrejme, nie som najmudrejsia na svete. Pocuvam ludi, ktorych si vazim.

miriam11
26. sep 2023

Nie

zuzinka888
26. sep 2023

Nie, zaujima ma len nazor ludi ku ktorym by som sla aj po radu-( povazujem ich za mudrych, scitanych, svetoznalych). Ostatne nazory ma nezaujimaju.

zafir01
26. sep 2023

Človek si tvorí názor len z toho ,čo mu je známe .čo niekde počul,videl,cítil .
A keďže sa snažím vela čítať ,počúvať ,vnímať , tak odpoveď je áno , do istej miery ,niekedy väčšej,inokedy menšej , moj názor vie ovplyvniť aj niekto iný .
Otázne je ,kto je tým mienkotvorným médiom . Bulvár ,ani športovci či niekto needukovany to nie je . Vypočujem , overím fakty , akceptujem ,ale zásadne svoj postoj nemením . Museli by to byť rázne jednoznačné argumenty ,vďaka ktorým prehodnotim svoj doterajší postoj .

ddaassuullaa
26. sep 2023

Povrchne povedane nie. Nazor na ludi v politike a formy, akou politiku prezentuju, mi ovplyvnuju oni sami. Nemenitelna je moja vizia, kam sa ma uberat politika statu, ake maju byt jeho priority. V tomto ma za dlhe roky mojho zivota neovplnil nikto

ivik4
26. sep 2023

Nie vobec

777januska777
26. sep 2023

Samozrejme. Keďže nik z nás nežije v bubline a nepoznáme politiku úplne a tiež nemáme neviem koľko času na skúmanie politiky. Verím, že veľa názorov co mam teraz mam na základe vplyvu iných ludi. Mam určitú kapacitu si porozmýšľať nad informáciami, ale aj tie informácie sú z určitých zdrojov, ktore si vyberam zas z nejakeho dovodu. Takze podľa mňa vždy na každú oblasť nášho života je určitý vplyv okolia a ludi.

ivka225
26. sep 2023

Nehádzala by som do jedného vreca politológov, novinárov, hercov a športovcov. Názory prvých dvoch skupín sú pre mňa dôležité, názory druhých dvoch skupín nie.

ivangeline
26. sep 2023

Velmi nie. Hladam si info sama. Nieco ovplyvni a nieco nie.

babulkomale
26. sep 2023

Skor ich politicke vylevy ovplyvnia moj nazor na nich.
Napriklad jedna spevacka ktoru som mala rada, chodila som na jej koncerty, kupovala nosice, podporovala som ju cez koronu, sa mi totalne sprotivila tym ze zacala agitovat za politicku stranu.
Cize som s nou skoncila, uz nie som na nu zvedava.
A ktokolvek vystupi na nejakom politickom mitingu, u mna skoncil.
Nazory si korigujem faktami, ziadne vykriky hercov ma nezaujimaju.

7lenka11
26. sep 2023

Vôbec nie. Sledujem spravodajstvo, zaujímam sa o dianie, sama ako človek cítim, kto čo reálne robí pre ľudí, matky na MD, deti a pod.. A tým, že som dlhé roky pracovala v oblasti marketingu a komunikácie, často si viem vyhodnotiť, čo je len kampaň a marketing. Rozhodujem sa teda podľa seba.

katka700
26. sep 2023

Nie, ale rada si prečítam/vypočujem názory aj tie ktoré sa s mojimi vôbec nezhodujú.

anonymanonym
26. sep 2023

Nazory cudzich ludi na fore (ako napr. tu) ma neovplyvnia vobec. Uz len z toho dovodu, ze parkrat sa mi stalo, ze som si tu precitala nieco a ked som si zacala overovat pravdivost, tak v 98% pripadov som nakoniec zistila, ze je to totalna prekrutena blbost, hoax, vytrhnuta vec z kontextu...
Nazorom politologov, novinarov davam vacsiu vahu. Tiez si overujem, ale tam ma do urcitej miery ak su to ludia, ktorych si vazim vedia ovplyvnit. Ale len do urcitej miery. Urcite nie tak, ze sa v nazore otocim o 180°. Skor ma len prinutia zamysliet sa, zistit si viac, pozriet sa na to pripadne aj z ineho pohladu.
Nazorom hercov a športovcov a pod. na politiku neprikladam ziadnu vahu.

cafelatte
26. sep 2023

Nie

marsmykkok
26. sep 2023

Rozhodujem sa podľa seba, na to som tvrdohlavá. Ale ak mám vybraté 2 strany xx a yy a neviem ktorú, tak môže ma k rozhodnutiu priviesť aj to že niekto koho si vážim ide voliť stranu xx a má argumenty a vyberiem si ju aj ja.

pkgirl30
26. sep 2023

nie

sisaka
26. sep 2023

Cudzie názory na fórach ma neovplyvňujú, taktiež ma neovplyvňujú názory hercov, spevákov, novinárov na nejakú tému.

Ovplyvňujú ma ale informácie, ktoré prinášajú novinári, politické analýzy, názory odborníkov na konkrétnu tému. Ako inak by som si vytvárala môj vlastný názor?

mimikarol
26. sep 2023

Ale kdeže. Mne sú cudzie názory ukradnuté. Vypočujem, prečítam a čau idem ďalej....

lilyianka
26. sep 2023

Nie

vlastnynazor
26. sep 2023

Nie.

autor
26. sep 2023

Potešujúce zistenia u väčšiny.