Domáca výroba bižutérie. Máte skúsenosti?

chichotka
31. jan 2010

Máte niektorá skúsenosti s domácou tvorbou bižutérie? Naušnice,náramky poprípade klučenky?
Chcem sa konečne naučiť niečo robiť a tak ma napadlo , že toto by bolo celkom užitočné a tak hľadám návody,nápady a tipy. 🙂

expertka8
31. jan 2010
konja
1. feb 2010

tak já na korálky moc nejsem, je to pro mě hrozně titěrná práce, ale mám ráda smalt. Používám elektrikářskou měděnou pásku která stojí minimum peněz, je to dlouhý různě široký pásek,který se dá ustříhnout i obyč nůžkama a zabrousit pilníčkem na nehty. Barvy také nejsou tak drahé a vydrží hodně dlouho a k dokončení potřebujete jen sporák - jde i plynový. S trochou pomoci to zvládnou i malé děti, se mnou dělá šestiletý syn a moc ho to baví.

dali4
1. feb 2010

Ahoj chichotka ... 😵 ja sa presne teraz na to chystám, strašne ma zaujali ketlované šperky. Už som si objednala tovar, takže hned ako príde idem na to. Úplne som sa do toho zamilovala 🙂 ... dám sem nejaké linky, kukni 🙂

dali4
1. feb 2010

Mám aj kontakty na dobré e-shopy kde na to majú veci... tak potom ak by si chcela tak ti písnem do IP 😉

dali4
1. feb 2010

konja... nemáš nejaké foto tých šperkov 😉 ? Neviem si predstavit čo to je 😅 ? Zaujíma ma všetko v tomto oboru 😵

popelka
1. feb 2010

ahojte,nevyde vas to drahsie ako keby ste si kupili sperk v obchode,,,,,,ved na vyrobu takeho sperku treba vela veciciek no nie,,,,pa

rimmel
1. feb 2010

popelka ale ich to bavi 😉

krinolina
1. feb 2010

ja som si dneska kupila knizku kvetiny a stromecky z koralku a mam taktiez aj zviratka z koraliku II.. ale len sa ucim, viem spravit krokodilikov a potom klasicke naramky...chcela by som skusit prsten a nausnice , cez vianoce som robila koralkovych anjelikov ako dekoracie a darovala znamym...koralkovanie ma bavi asi od mojich 6 rokov ale venujem sa mu velmi rekreacne

popelka
1. feb 2010

jaj,tak to je ine,ak vas to bavi tak klobuk dole,,,lebo treba sa s tym pohrat,aby to bolo pekne,,,,,,,,,,,,,,tak potom babenky s chutou do toho,,,,mna bavia ine veci,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,papik

krinolina
1. feb 2010

skuste http://www.kajka.napady.net/nahrdelniky-necklac... vlavo v liste sa da prepnut aj na privesky, nausnice, prstienky a tak 😉

dali4
1. feb 2010

popelka, nevyjde to drahšie. Je hlavné že to šloveka baví ale ono to vyjde o vela lacnejšie 😉

dali4
1. feb 2010

človeka 😀

josie3331
30. aug 2011

ja sa tomu venujem, chcela by som aj viac, ale stale mi do toho nieco vlezie, praca, skola, dieta 😀
mam nick "josie" na stranke sashe.sk
a naucil ma to vlastne chlap, lebo vedel robit s kliestami a drotom..

suli1980
15. sep 2011

@dali4 ahoj,....aj mne sa to páči - vyrábat sperky,este som ale nic take nerobila,...no chcela by som to vyskusat a mozno to robit aj kvoli predaju,....citala som v tvojom prispevku, ze mas linky na nejake e-shopy, vedela by si ich poskytnut aj mne?

dali4
16. sep 2011

@suli1980 ja lúbim nakupovat na www.stoklasa.sk a www.koralky.sk , tam majú v podstate všetko 🙂. Teraz trošku stagnujem, nemám na to vôbec čas, ale nedávno som vyskúšala urobit aj prívesok z akrylu 🙂, celkom sa podaril, tak potom skúsim aj v tom pokračovat.

dali4
16. sep 2011

@josie3331 kukala som 🙂, pekné vecičky máš.

suli1980
21. sep 2011

dali4 ďakujem pekne,..mrknem na to 🙂))

lji
26. sep 2011

ahojte. ja som sa teraz pustila do fimo. a skúšam spraviť náramok, práve sa mi "pečie" tak som zvedavá ako skončí moja prvotina.
@suli1980 myslíš že by si to chcela niekde predávať?mala by si na to dopyt? alebo máš nejaký obchodík?
@dali4 to je krásne 😵

dali4
27. sep 2011

@lji daj foto potom 😉

lji
27. sep 2011

tak tu je môj úplne prvý a riadne neogabaný výtvor 😀 😀 ale je to sranda robiť to 🙂

janusa28
16. okt 2011

ahoj josie, planujem rozbehnut e-shop so sperkami. chcela by si tam mat svoj profil a predavat svoje vecicky? Budem rada ak mi das na seba kontakt, aby som sa ti ozvala. Stranka bude do konca oktobra hotova.
s pozdravom

jana

katy123123
28. okt 2012

AHojte. Prosím Vás neviete mi poradiť obchod s tovarompre výrobu šperkov? Rada by som vyrábala šperky z minerálov (myslené tyrkys, ruženín, achát, ....) alebo zo swarovského .... Ak by ste mi vedeli poradiť stránku (e-shop) prosím, pomôžte. Najviac chcem ale vyrábať z minerálov, iba popri tom z swarovskeho.

P.S. Prosím odpíšte mi na sladeckovakatarina@gmail.com

jaketerina
15. nov 2012

Skús stránku http://tvorimedoma.sk/. Kazdy mesiac si mozes kupit komponenty na vyrobu 4 vyrobkov a daju ti k tomu aj navod. Je to super lebo nemusis nikde nic zhanat 😉

aduskaza
22. nov 2012

Ahojte. Aj ja som skúsila niečo čo mi poradila býv.spolužiačka. Farebné mikroténové sáčky, papier na pečenie. Sáčky sa pokrkvajú ako chcete /ja som dala do jedného balíčka cca 10ks/ zatočia sa do pečiaceho papiera ako cukríky a dajú sa do rúry na 160-180 stupňov na 15 min piecť. Dajú sa troška ochladiť, vybalia sa a ostrým nožíkom narežú na tvary aké chcete. Môj muž mi prevrtal dierky a mám super prívesky alebo naušnice. Tuším je to aj na internete.
😀 😵

siska05
17. apr 2013

ahojte 🙂 Aj ja sa venujem výrobe šperkov a len tak ma napadlo, či si nezaložíme skupinu, kde by sme sa mohli všetci čo nás táto téma zaujíma rozprávať a vymieňať si rady a typy. čo vy nato?

lubikan
14. sep 2013

dievcata,potrebovala by som nieco vyrobit z fimo,ktora bude taka ochotna ? Dakujem