Doplňujúce pedagogické štúdium v Banskej Bystrici

flower1134
24. jan 2017

Ahojte, prosím potrebovala by som vedieť viac info o doplňujúcom pedagogickom štúdiu v BB. Chodí tam niekto z vás teraz alebo študoval to niekto z vás? Odporúčate to vôbec? Je to náročné? Myslíte, že sa to dá stihnúť pri dvoch malých deťoch? Som na MD a rozmýšľam o tejto možnosti. Zaslanie prihlášky na štúdium je najneskôr do 31. januára 2017. Prípadne ak môžem aj do IP (mala by som viac otázok) ďakujem .

esther03
24. jan 2017

@flower1134 a co mas vystudovane? chces ucit?

flower1134
autor
24. jan 2017

@esther03 mam vystudovane IT. Do buducna kvoli detom a pracovnej dobe rozmyslam nad pracou ucitelky, len neviem napriklad ci by sa dal studovat konkretne nejaky predmet napr. informatika, ci si musim zvolit dvojicu predmetov ktoré chcem učiť a či sa to vôbec v BB da.

barbora559
24. jan 2017

@flower1134 ahoj, ja som chodila Zvolena, ucili nas ucitelia z UMB. My sme to mali na 4 semestre, a bolo to vseobecne, myslim tym, ze si si nevedela vybrat konkretny predmet, ale skoncenim si nadobudla moznost ucit 2. a 3, stupen, predmety súvisiace s tvojim ukonceným VS vzdelanim.

flower1134
autor
24. jan 2017

@barbora559 ahoj, tak to je super,že aj vo Zvolene sa to dá to som nevedela. Ja som zo ZH, teraz som pozerala stránku technickej univerzity a posledné info o pedagogickom minime som našla z roku 2014, kedy si prosím ty študovala? To bolo externe, soboty? A koľko si prosím platila za semester ak sa môžem opýtať? A skúšky boli písomne/ústne? A profesori boli v pohode, či veľa vyhadzovali?

esther03
25. jan 2017

@flower1134 mozes ucit len to co si vystudovala, DPS je len na to aby si mohla ucit- cize pedagogicky zaklad.

flower1134
autor
25. jan 2017

@ esther03 Ďakujem 🙂

barbora559
25. jan 2017

@flower1134 vo Zvolene je dps zatial pozastavene. Ja som si dala odklad ba posledny semester a doteraz si ho neviem dokoncit :( a na umb si sa uz informovala? Dalo by sa ti?

flower1134
autor
26. jan 2017

@barbora559 juj tak to je skoda ze to zastavili, neinformovala som sa na umb len som citala na stranke ze otvaraju od februara 3-semestrovy. A sama sa este neviem rozhodnut, ci ist, ci nie ale asi by som radsej o rok isla,asi je nasa malá ešte malinká na to aby som isla na cely den niekde.

sooso
7. feb 2022

@flower1134 prosim ta, nevieš kde presne v BB sa studuje ta DPŠka? Myslim budovu, adresu, nepoznám bb totiž a idem tam študovať 🙃

flower1134
autor
8. feb 2022

@sooso Jeej super aj ja som sa odhodlala až tento rok 🙂 Tento rok je to na adrese: Ekonomická fakulta UMB, Nová budova, Cesta na amfiteáter 1, Banská Bystrica

sooso
8. feb 2022

@flower1134 tiez ides teraz študovať od marca? Mne prisiel dnes email o prijati😊

flower1134
autor
8. feb 2022

@sooso áno od marca, presne aj mne 😉

nikus987
21. feb 2022

@sooso baby akurát som sa rozhodla ísť tiež na dpš do BB...len čo kukám prihlášky budú už len apríl máj takže až do septembra...škoda ešte som do leta na materskej tak by som si jeden semester rada už teraz urobila...ale asi som to presvihla...kedy ste podávali prihlášky? Mali ich niekde na stránke? Lebo momentálne nevidím

sooso
21. feb 2022

@nikus987 bol dokonca predlzeny termin podavania prihlások, ale uz veru skoncil, nam uz o 2 tyzdne zacina semester

nikus987
13. aug 2022

Je tu niekto kto začína teraz od októbra?