Dostala som chlamýdie od priateľa?

romana44
27. jan 2018

Ahojte,
chcela by som sa opýtať, či tu mame aj niekoho skúseného s touto chorobou. Priateľ má pľúcne chlamýdie, ktoré som od neho zatiaľ nedostala, avšak párkrát pri pohlavnom styku som bola suchšia, tak má slinami “navlhčil”. Myslite, že tým, že jeho pľúcne chlamýdie sa prenášajú kvapôčovou infekciou, tak som to mohla chytiť ja, ako pohlavne chlamýdie?
Za odpoveď ďakujem 🙂))

meandbaby
27. jan 2018

Ked sa siria kvapockovou, tak staci, ze na teba rozpracal, tak ako nadcha.

jarka91
27. jan 2018

@romana44
Keďže ide o kvapôčkovú infekciu, najčastejšie sa prenesie

slinami, hlienom,
kýchnutím,
inými sekrétmi.
S tým navlhčením ..... radšej použiť gél - ole
A este jedna dôlezita vec ! Plucna chlamídia sa neprenesie na pohlavné sliznice tj.nemôzes dostať chlamídie pohlavné 🙂

romana44
autor
27. jan 2018

@jarka91 ďakujem veľmi pekne! 🙂

sabina1975
27. jan 2018

Pred dvomi rokmi som mala plucne chlamidie nakazila som dceru brali sme ant ona 2 balenia a ja takmer 6 mesiacov chodila som na plucne, rtg ,2x do mesiaca na kontrolu

sunny381
28. jan 2018

@sabina1975 a prosím ta mala si problemy, malej teraz zistili bude brat mesiac s prestavkou antibiotika, ale ona ani nekašle teraz, len je zahlienena.

sabina1975
28. jan 2018

@sunny381 ano mala som obojstranny zapal pluc a pozitivny test na tbc

sunny381
28. jan 2018

@sabina1975 aha, ona my kašlala mesiac v novembri to mala lieky 2 tyždne na kašeľ a potom jej dala antibiotika a potom po 1,5 mala zase kašeľ ale ten jej rýchl prešiel, a teraz v januári sme boli na alergologii a bral jej krv a tam jej to zistil aj mykoplazmy