Druhé auto pre rodinu

28. feb 2023

Ahojte, chceme vymenit moje male auto za nieco vacsie ale nie uplnu "lod" - budem ho vyuzivat ja a 2 deti v autosedackach, manzelove auto vyuzivame na rodinne vylety, dovolenky, atd.. cize nehladam vyslovene rodinne auto ale nieco stredne velke. Potrebujem, aby ked dozadu dam deti do otocnej autosedacky v protismere, tak vodic a spolujazdec si mohli pohodlne sadnut. Aktualne ked dam malu do otocnej sedacky v protismere, tak spolujazdec ma veeeelmi malo miesta (sadne si tam iba stihla mala osobka). Ake mate auta ako "druhe" auto? Dakujem

dadis
28. feb 2023

A budget?

autor
28. feb 2023

@dadis idealne do 8 000 eur, ale ak by bolo nieco co nas zaujme tak aj do 10 000 eur.

dadis
28. feb 2023

Teda ojazdene..

autor
28. feb 2023

@dadis ano, jazdenku.

katuskamala1
28. feb 2023

Ja mam nissan quaskai a som spokojna.ojazdeny za tolko kupis

dadis
28. feb 2023

Raz ma vzadu viezol kolega v Hyundai i30 combi a bola som prekvapena, ze sme vzadu sedeli 3 kolegyne a bolo tam vzadu ozaj pocitovo vela miesta.

autor
28. feb 2023

@katuskamala1 to som mala pozicane ale mne prisiel predok auta hroooozne velky ked som chcela parkovat, ale to je asi iba o zvyku 😁

autor
28. feb 2023

@dadis i30 zvazujeme 😉 pockam co este baby poradia 🙂

guiseppinka
28. feb 2023

My mame zafiru 7 miestnu ako hlavnu a druhe auto bolo pre mna do prace seat altea xl. Zacinali sme pri yariske, ale nakoniec sme skoncili s alteou... kazdy vravi, ze motoricky je to auto peefektne a ze bude jazdit dlho... Ale my male nemozeme mat🙈😂 ak budeme menit, tak to bude uz sharan a vacsie... Aj ked muz ma zalusk na teslu...

katuskamala1
28. feb 2023

Kazdemu ine vyhovuje.. ja na nom ocenujem,ze je suv teda vyssie a deti uplne skvelo davam do autosedacky a i ja z neho pekne vystupim . Ked teraz niekde niekomu nastupim do klasixkeho sedanu tak vystupujem ako velryba :D

cubo2
28. feb 2023

Tak s tým rozpočtom to vidím tak na 5-7 ročnú Octaviu, alebo nejaký podobný rodinný sedan / kombík..

autor
28. feb 2023

@cubo2 pocitam, ze menej ako 5 rokov to mat nebude a aj co-to najazdene. Ale skor mi ide o to, aby som tam fakt v pohode natrepala tie 2 otocne autosedacky v protismere.

zorkahorka
28. feb 2023

@dadis aj ja ju mam. Je takmer tak velke ako manzelova octavka. Deti ale nedavam do protismeru a vojdu sa. Akurát mne nevyhovuje, ze je nizke.ked davam mensieho do vysokej romerky, tak mu obijem hlavu 🤪 ale kufor ma velky

dadis
28. feb 2023

@zorkahorka Mne sa pacilo aj to, ze sa dozadu nejako lahsie nastpovalo ako do octavky (mala som kombi) a ze v strede nebol ten tunel v strede. Ten kolega bol s tym autom spokojny. Ale toe autosedacky v protismere nvm kolko miesta zaberu - ja som take nikdy nemala. Ale na zadnych toho miesta bolo pocitovo ako v octavke combi, mozno aj viac ako si pamatam.

zorkahorka
28. feb 2023

@dadis vzadu je trochu užšia.viem pidla toho,kolko miesta ostane medzi dvomi sedackami v oktavke a kolko tu.v oktavke sa zmestí medzi obe deti aj svokra 😀 do hundaia by asi nevosla 😀

dadis
28. feb 2023

@zorkahorka tak sirsia ano, ale pred nohami som myslela. Lebo ta octavka moja mala sialene velky kufor a tie zadne sa mi zdali take striedmejsie. Najma ked za volantom sedel moj ex, tak za nim vela miesta nebolo..

autor
28. feb 2023

@dadis
@zorkahorka
Mne sa pozdava i30 ale je take nizsie, octavku vsetci radia ale mne to pride obrovske😁

zorkahorka
28. feb 2023

Ale velky rozdiel medzi nimi nie je. Iba v cene 😀 moja i30 ma takmer taku vybavu ako o 10 tis drahsia octavka...
Ale nizka je. Ak chces vyssie, kup si SUV

mamza
28. feb 2023

Ja mám vw Tiguan, 2 deti v sedačkach a este k tomu sa do stredu zmestí aj dalsí (chudši) človek.
Máme sice staršie než 5r, ale plná výbava a do 10 sme sa vošli. Za mna skvelé auto

autor
1. mar 2023

@mamza idem ho pozriet😉

h2
1. mar 2023

Ja mám už spomínané Hyundai i30 combi a som veľmi spokojná. Ale zase, nemám skúsenosť, ako sa doňho zmestia dve otočné autosedačky, tak neviem, či som nejako poradila.