Elektrika na streche starého domu

anonymka11
22. júl 2020

Ahojte prosím Vás potrebujem poradiť. Chceme kúpiť pozemok na ktorom ale stojí starý dom. Je to taka drevenica. Kde elektrika vedie zo stlpa na nasu cast strechy na taku tyc kde sa rozvetvuje a spolu ide po pojde a tam prechádza ku susedom. Susedia majú elektrický stĺp aj pri svojom dome. V starej bude elektrika nie je sú odpojenie aj hodiny, ale neviem co a týmto na tej streche. Ako sa toho zbaviť? Ako to co najrýchlejšie vybaviť? Lebo bez toho kým to nie je vybavené nechceme pozemok kúpiť. A bojím sa ako dlho bude trvať odstránenie tohto problému. Mate s tým nejakú skúsenosť ako postupovať ci robiť? Pridávam foto aby ste vedeli o co sa jedna. Ďakujem za každú radu

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marysa21
22. júl 2020

Požiadať SSE Žilina o stanovisko predpokladám váš budúci dom myslím si ,že už nebudú chcieť pripojiť na tento starý systém nástrešaku a budú chcieť aby ste si spravili novú prípojku to znamená hodinovú skriňu do plotu alebo pri plot+nový prívod zo stlpu +aby tak spravili aj susedia všetko si platí objednávateľ +sused predpokladám , že sused nebude chcieť platiť .

deti95060810
22. júl 2020

podľa najnovších predpisov sa už elektrika vedie zemou...nie vzduchom.

bebotka
22. júl 2020

susedia oproti mali ten istý problem. Oni chceli dom predať takže museli robiť novu prípojku zemou a vedlajšej susede došli elektrikári a pripojili ju zo stlpu na ulici. Neviem ako to bolo s platením, ale vybavovali to tí čo chceli predávať a ich suseda nieje z tých čo radi púštaju peniaze z ponožky takže asi to aj celé zaplatili

sashka22
22. júl 2020

@anonymka11 my kým sme vybavili odpojenie strešiaka a napojenie na novú prípojku, tak prešlo 3/4 roka! Lebo SSE sa vyhovarala na tých druhých, uz ani neviem názov, no proste medzi elektrárňou a distribútorom 😬😬 a vždy mali lehoty na odpovedanie... Nekonečný príbeh a to sme mali riadne stavebné povolenie na novú prípojku vybavené len oni mali vždy čas. Až som sa rozčúlila keď som si na to obdobie spomenula. Stavba týmto stála taký dlhý čas. My sme to potrebovali zhodiť kvôli novej streche čo sa robila ale pokiaľ strechu na tom dome neplánujete a elektrina fičí ako má, riešila by som to až priebežne. Tento proces výmeny strešiaka, spolu s povoleniami, materiálom, vykopovymi prácami a revíziou nás vyšiel mierne nad 2 tis. €.

mirro
22. júl 2020

@anonymka11 v podstate ide o "blbosť",ktorá je drahá,dlho trvá, zožere veľa nervov a platí ju objednávateľ. Vedenie sa musí preložiť, už iba zemou a nie vzduchom. Ja ti želám pevné nervy.

anonymka11
autor
23. júl 2020

Ďakujem Vám za rady ženy momentálne som teda veľmi sklamaná ze je to takto. Lebo dúfala som, že s tým nebudú nejaké patalie ale ako vidím toto asi bude beh na dlhú trať. My ešte novú prípojku neriešime lebo najskôr potrebujem zbúrať dom a potom dat na elektrárne žiadosť na zavedenie novej elektriky to mam ale už potom pripojenie bude robiť firma ktorá stáva domy.

anonymka11
autor
23. júl 2020

Pozemok nechceme kúpiť kým toto nie je vybavené len bohužiaľ tlači nás aj čas

anonymka11
autor
23. júl 2020

@bebotka lenže ja nechcem aby mi robili novú prípojku len chceme aby odpojili hento z tej strechy ja už potom elektriku budem svoju riešiť až po stavebnom povolení a to mi bude robiť firma pripojenie na elektriku to zatiaľ riešiť nechcem len odpojenie tých káblov z našej strechy

anonymka11
autor
23. júl 2020

A susedia majú skrinu len ich treba napojiť z iného stĺpu