Elektronický podací lístok

lenuska1907
7. sep 2020

Ked posielate postou zasielku a vyplnujete elektronicky podaci listok, chcu od vas este aj rukou napisany, ktory vam opeciatkuje ? Myslela som ze to ma zjednodusit podanie a nie ze budem vypisovat listok dva krat. Pytam sa preto lebo ma dnes na poste zjazdili ked som ho nemala.

sissy27
7. sep 2020

@lenuska1907 nie, vypíšem si eph a na zásielku buď vytlačím adresný štítok s podacím číslom a čiarovým kódom, to si len oskenujú, alebo napíšem normálne adresy adresát/odosielateľ a k tomu len číslo eph, to si nahodia do počítača a prijmú zásielku. Potvrdenie potom príde do mailu keď spravia uzávierku.

lenuska1907
autor
7. sep 2020

To som si aj ja myslela a aj napriek tomu chceli odomna rukou vypisany.

miskooo1987
7. sep 2020

Nie nikdy nechceli, keď som mal nalepený ich adresnú štítok z eph... a na mail mi len prišlo že eph číslo blabla bol podaný...

sissy27
7. sep 2020

@lenuska1907 a aká je potom pointa eph keď máš vypisovať ešte aj papierový podací lístok? 😀 pani za prepážkou by asi potrebovala školenie, nič v zlom.

panelacikova
7. sep 2020

@lenuska1907 to je nejaká hlúposť. eph je práve preto eph, že už neriešiš papierovo. si si istá, že si sa nepomýlila? normálne si zadala v eph a poskytla si pani zásielku so štítkom alebo číslo eph?

panelacikova
7. sep 2020

@sissy27 myslíš, že sú niektoré až také sprosté? hoci keď sa tak zamyslím nad pracovníčkami našej pošty...... hm..... 😀

sissy27
7. sep 2020

@panelacikova tak nenazývala by som ich sprostými 🙂 zas nie všetci vieme všetko, keď eph začalo, tak som veru niekoľkým tetám na pošte musela vysvetliť čo s tým, takisto posielam občas nie úplne štandardné zásielky a občas musím na pošte poradiť čo a ako 😀 beriem to tak, že všetci sa učíme, ja tiež nie som najmúdrejšia na svete, aj v práci sa občas musím spýtať kolegyne alebo šéfa. Kým sa pani chová slušne tak nemám problém ani s vysvetlením ani s trpezlivosťou. A až na dve "hviezdy" na poštárskom nebi mám v podstate dobré skúsenosti 😀

luulinkaa
7. sep 2020

Eph je len to číslo, nemusíš vypisovať ďalší lístok, treba napísat Eph číslo na obálku, ktorú posielaš a nemusíš nič ďalšie vypisovať. Alebo si stiahneš adresny štítok kde je všetko vytlačené a nalepís na obálku.

lenuska1907
autor
7. sep 2020

@panelacikova normalne som vsetko vypisala, ved som takto uz vela krat posielala , pekne vyplnene v systeme a nalepeny adresny stitok. No dnes som v soku ostala, ze co chce, vraj aby som mala doklad, ze som poslala. Snazila som sa vysvetlit ze je to v systeme a on ze to treba aj tak.

zuzkaa1991
7. sep 2020

@panelacikova možno sprosté nie sú aj keď ja tiež pochybujem niekedy a to som bývalý zamestnanec len bohužiaľ starsie pracovníčky ktoré su zvyknuté na stare spôsoby nestihaju sa zaúčať alebo mozno pani natrafila na zamestnanca ktorý nastúpil je to kvantum info co zamestnanec musi ovládať prvý deň co je nemožné ;) len trpezlivosť aj keď aj ja penim alebo sa naserem a diktujem co má robiť;) 😂

panelacikova
7. sep 2020

@sissy27 pri všetkej úcte eph funguje už minimálne 5 rokov.... tetušky by už mohli byť zaučené

panelacikova
7. sep 2020

@lenuska1907 no to nejaká ťapša...

panelacikova
7. sep 2020

@zuzkaa1991 máme tu asi 8-10 pracovníčok na obe smeny. teraz sú už relatívne OK, zrejme ich pomenili, lebo fakt vidím nové tváre. teraz už tak 5-6 ich je veľmi šikovných. ale ešte tak pred rokom tam bola jedna použiteľná a zvyšok hotová katastrofa... ale úplne vážne. a to neboli že prvý rok tam, ale niekoľko rokov tam robili....

zuzkaa1991
7. sep 2020

@panelacikova sú také prípady.ako pisete katastrofa ;) mala.som také na zmenách :D

lucka_ke
8. sep 2020

žiadne papierové potvrdenie nepotrebuješ, v systéme budeš mať po spracovaní podací hárok so sumami, ktoré si platila
ale čo sa týka pracovníčok pošty, ešte aj po rokoch čo sme súčasťou európskej únie a je voľný pohyb tovaru po mne niektoré chcú, aby som vypisovala ten zelený lístok - colnú deklaráciu... už mi je to smiešne, lebo vždy dám otázku - v danej krajine už neplatí voľný pohyb tovaru? a ona zmätená nerozumie čo hovorím povie "no tak pre istotu" 😂

kiwi3
8. sep 2020

@lucka_ke tak to by si asi chcela vela od postarok 🙂 mna sa pravidelne pytali, co je to united states, spain a podobne.
ale zaucene by mohli byt, mozno len nedavali pozor. ako v skole

miskooo1987
8. sep 2020

@lucka_ke 😂 colnu deklaraciu po mne pytali raz pri posielani do ciech... :D asi 20 minut trvalo vysvetlit ze naozaj netreba...