Energetický upír. Máte skúsenosť, čo robiť?

potvorka88
13. okt 2009

Ahojte máte aj vy skúsenosti s energetickým upírom? Máte rady ako sa pred ním chrániť? Mám takého človeka vo svojom okolí a neustále ma vycucáva. Aj pred chvíľkou som prišla s tou osobou do styku a hrozne ma rozbolela hlava a som malátna. Nie je to vírus akoby niekto chcel napísať. Po kontakte s tou osobou som hrozne unavená a doslova vycicaná z energie. Čo s tým? Ako sa brániť?

emilyz
16. okt 2009

potvorka: Staci na urcitom mieste vo firme opisat vzniknutu situaciu a nestazovat si, ale spytat sa ich, ako by to riesili oni.
Lebo staznosti nie vzdy pomahaju...
ono v mojom pripade mozno ani nejde o upira, ale o fest prefikaneho a mocichtiveho cloveka....ide za svojim aj za cenu intrig a prekrucania pravdy.

macka01
16. okt 2009

s takými je ťažko,neboja sa vyhrážať ani svojmu nadriadenemu a ten aby mal pokoj,radšej priviera oči.ťažkééééééé 😠

bubba
16. okt 2009

emilyz s tvojou 1,5 poslednej vety maximalne suhlasim :
"ono v mojom pripade mozno ani nejde o upira, ale o fest prefikaneho a mocichtiveho cloveka....ide za svojim aj za cenu intrig a prekrucania pravdy."
podla mna to je tak vo vacsine pripadov ked ludia pocituju vyšťavovanie z energie ,ale obycajne intriganstvo a zloba...a to vyšťavuje predsa kazdeho nie?

potvorka88
autor
16. okt 2009

Bubba aj Emily súhlasím s vami. U mňa je to EU. Povedala mi to liečiteľka. A tej verím

bubba
16. okt 2009

liecitelka ti urcite povedala aj ako na tych "upirov" ...funguje to?je to dlhodoby proces,alebo rychly?

macka01
16. okt 2009

dnes som sa vrátila domov z mesta,to sa obyč.končí tak,že ma boli hlava po zvyšok večera.Spomenula som si ako tu niekto radil si vytvoriť niečo ako ochranný štít.Chodili sme s obchodu do obchodu,je piatok,tak všade nátresk,stale som mala na pamäti,že ho mám okolo seba a nič zlé cez neho neprejde,snažila som sa nikomu nepozerať priamo do očí,čítala som,že sa treba pozerať človeku na koniec nosa,nie do očí,neviem už či to niekto písal tu,alebo inde.No chcem teda povedať,že som v pohode.ťuk,ťuk,ťuk. 😀 snáď som vam s tym nie na smiech.

bubba
16. okt 2009

nie ale vobec nie si na smiech..a nerozmyslala si nad tym zeby to mohlo byt aj tym,ze si si proste povedala,ze "stit"zafunguje ze ta ochrani ze ti pomoze,proste ze to moze byt aj sugescia...akoze ja sa teraz pytam ,ze ci naozaj moze byt tolko silnych duchovnych osobnisti (ako upiri) medzi nami ze ti pohyb medzi nimi skodi? alebo je to len ten ruch,natresk,vrava,tlak...atd...netvrdim ze neverim na vyciciavacov energii ale tiez neverim,ze to je az take jednoduche aby to robilo tolko ludi...
moja mama napriklad nikdy nemohla chodit na trhy lebo sa jej tam krutila z toho hlava,bala sa o kabelku,vsade samy ozran,vzdy mala z toho neprijemny pocit,ale ked isla na nakup dopreplneneho obchodneho domu,alebo nastupila do autobusu nikdy take problemy nepocitovala.

macka01
16. okt 2009

vieš tento "štít"si môžme predstaviť vo veľkej spoločnosti,kde by mohol byť dáky žrút energie.Ale myslím,že to je horšie,pokiaľ ide len o jednú konkrétnu osobu,ktorá sa na teba zameria prave s tým úmyslom,že ti chce urobiť zle.neviem,či to bude fungovať aj vtedy.Alebo,keď je človek chorí,je oslabený na tele aj duchu,či by to fungovalo.Treba skúsiť asi a veriť 😉

bubba
16. okt 2009

ved to prave o to ide..."verit" podvedome znamena si nieco vsugerovat...a inac ja si ten pomysleny obal predstavujem tak podvedome uz od malicka ani neviem presne preco..myslim si ze viem ale nie som si ista 😀 a naozaj naozaj klop klop klop asi som sa este s takym niecim ako "odber pozitivnej energie"nestretla...
dokonca som si vsugerovala take veci ze cerpam energiu dlanami zo slnka,z teplej vody,z prirody,zo vsetkeho prijemneho,ked moju malu boli brucho,vsugerujem si ze jej mojimi dlanami dodavam tu energiu a mam pocit ze to zabera...ale ci to je skutcne tak...to netusim.mozno je to len zhoda nahod 😀 😀

macka01
16. okt 2009

tak ak ti to funguje to je super,budem aj ja na sebe pracovať 😉

mamutka
16. okt 2009

to ked je niekto drzy, egoisticky, bezohladny a vypocitavy, tak sa to vola energeticky urip? nepripisuje sa tym niktosom uz trochu privelka moc? aj mna praca a stretavanie sa s takymi ludmi unavuje, ale nebudem z nich robit este vacsieho bubaka ako su. snazim sa ich ignorovat, robit si po svojom, ak ma moc vytacaju, tak uzemnit. a predtym co sa tu spominalo, ze svatenou vodou na nich, no poznam taku co by sa v nej najradsej kupala, tiez by ste ju asi oznacili za upirku, tak na tu sv.voda asi nezaberie. lepsi je nadhlad a caj proti stresu.

macka01
16. okt 2009

treba v tom vidieť rozdiel.Keď je niekto nepríjemný a robí zle,unaví ťa s ním stale bojovať si zdeptaná ale to nie je upír,to je len taký záškodník,či ako ho nazvať.Ale keď si odrovnaná psychicky a robí ti to aj fyzické problemy,ako bolesť,nevoľnosť aj vracanie to už je iné,no neviem či som to dobre vysvetlila,no keď ťa nahneva kolegiňa,ktorej robí radosť ubližovať,tak to je len potvora,ty napr.neodpadneš od nevoľnosti,...

emyly
16. okt 2009

ja v tom rozdiel vidím takisto, sú ľudia ktorí vidia len seba, idú si za svojím aj ked tým ubližujú druhým (kolegovia v práci) alebo vidia v nás "cudzopasníkov" (svokry), alebo potrebujú mať pocit, že je ten najlepší pred druhými (švagriné).... ale sú ľudia ktorým to "kričí" z očí,len sa na teba pozrú...ani sa ťa nedotknú, neprehovoria s tebou slova....len sa vám stretnú pohľady a zrazu máte spotené a roztrasené ruky, rýchlo bušiace srdce,nevoľnosť v žalúdku....ja to nechápem, ale myslím si že to pochádza od zlého.... a je aj nebezpečné sa v tom až príliš prplať, preto je lepšie to nechať na toho najvyššieho.... dnes mi mama povedala na margo toho že nám tá osoba praje smrť.... že to by bolo aby bol Boh ako niekto komu rozkáže jedna stará baba... 😅

kubaka
16. okt 2009

mamutko - samozřejmě - plete se tu páte přes deváté - a pokud na mě někdo působí tak, že se roztřesu, buší mě srdce, nevolnost, tak to je jen projev mojí úzkosti - ten dotyčný s tím nemá nic společného. Spíš než lidi bych měla zapracovat na sobě a zjistit, proč a čím mě ten člověk tak dráždí, že reaguju až takhle fyzicky. Lidé vám ublíží jen do té míry,jaké schopnosti jim připíšete.

emyly
17. okt 2009

mamutko,kubaka - ak vo svojom okolí takého človeka nemáte, ťažko to potom pochopiť.... ja len tolko 😎

mamutka
17. okt 2009

ja som nestretla nikoho, pri kom by som odpadla od nevolnosti, takze to takto neviem posudit, ale si mylsim, ze ak niekto odpadne od nevolnosti, mal by radsej zbehnut k internistovi, ide tu skor o zdravotny problem, ktory takto moze narastat lebo si ho nevsimame a prikladame vsetko zle co sa nam deje dajakemu upirovi. to tiez nie je sranda, takto sa zanedbat a este stavat dajakeho debila na piedestal zla a sebe zdravie okaslat.
tiez si myslim, ze treba svoj vnutorny pokoj trenovat, ide o nase uzkosti a podvedomie, vsugerovanie si dacoho, ti druhi ludia predsa hadam nemaju taku moc aby nas takto nicili..........dost ze nas nicia ozrani za volantom a politici, nie este dajaki psycho upiri....iste, tiez si myslim, ze su osoby ktore to fakt vedia, nieco na sposob spendlikov a babiky, ale myslim ze ich nie je zdaleka tolko po nasich dedinach a mestach ako to vyplyva z tejto diskusie.
vela urobi zhlboka sa nadychnut, stojac pred takou osobou a pomaly si kazde slovo premysliet. pomaly dychat, premyslat, usmev na tvar vystruhat............
mne napr.ako upiri pridu aj niektori zamestnanci za prepazkou socialnej poistovne, na cele s cicou micou co to vedie

yvetta
17. okt 2009

mamutka suhlas s tvojim prispevkom 😉

macka01
17. okt 2009

kubaka,do ktorej téma prídeš v tej sa snažíš obratiť všetko naruby,veľa dievčat ti slušne naznačilo,aby si zaradila spiatočku a venuj sa tomu,čo ťa zaujíma,nespochybňuj čomu sa nerozumieš.

kubaka
17. okt 2009

macka - fakt výkvět demokracie a plurality názorů. Táhni s tou svojí diskriminací k upírovi nebo ďáblovi a pokrop se svěcenou vodou. Na to už se nedá víc říct.
zajímá mě, jak lidé přemýšlejí a tady fakt nestačím žasnout.

mamutka, samozřejmě máš pravdu. Podle nich bychom žili obklopeni chodícím zlem všeho druhu, upíry, duchy, zaříkavači atd.

emilyz
17. okt 2009

holky nehadajte sa. Tato tema je dost specificka a chapem, ze nie kazdy s nou musi suhlasit. Ale preto sa tu snad nebudeme navzajom ponizovat a urazat.
Myslim, ze tu vacsina nechce povedat, ze je tych "upirov" je tak vela. Ale su urcite typy ludi, kt. svojou nenavistou a negativnou energiou dokazu zmasakrovat svoje okolie do spiku kosti tak, ze vsetci naokolo, alebo aspon citlive osobnosti, su z toho vyciciane. Tito ludia sa potom snad vytesuju z toho, ze vidia, coho su schopni, citia svoju moc. a to je o tej nenavisti, o tuzbe vyvysovat sa, byt viac, mat moc v ruke (najma v praci) atd.
ale ja verim aj tomu, ze to moze priniest fyzicke nevolnosti - napr. ja som nikdy predtym taketo problemy nemala a prezila som aj predtym stresove situacie, no v tomto pripade sa to u mna zacina prejavovat aj fyzicky.
a to nie som poverciva.

mamutka
17. okt 2009

kubaka, dost s tym suvisi tvoje motto 😉

macka01
17. okt 2009

myslím kubaka,že si zarytá ateistka a všetko chceš racionálne vysvetliť,nepripúšťaš že by mohlo byť niečo medzi nebom a zemou,fajn povedala si svoj názor,my s ním nesuhlasíme,sme take obyčajné oproti tebe,ktorá vie všetko vysvetliť,tak medzi nás nelez aby ti náhodou nekleslo IQ pri nás primitivnych,čo veríme,že je niečo ,čo sa neda rozumom vysvetliť ☹

emyly
17. okt 2009

macka súhlasím s tebou, kubaka útočí na osoby,ktoré sa nehanbia za to že sú veriace....nielen v tejto téme sa to stalo... 😔

kubaka
17. okt 2009

já kritizuji povchnost, kýčovitost - což bohužel náboženství je z podstatyˇ, černobílé vidění, snahu kázat, co je správné a co ne - a mezi "Nebem a zemí (další zprofanovaná fráze) se rozprostírá celý svět, který se dá donekonečna zkoumat a je úžasné ho poznávat. A je jen tak zlý, jak ho zlým vidíme.

Spokojeným se musím udělat já sama a tak potom nahlížím na ostatní lidi. To je moje náboženství a fylozofie.

miluska.h
17. okt 2009

kubaka, a preco kritizujes? uz som ta citala vo viacerych temach a mam pocit, ze to je stale o tom istom.... presne ako pise macka. mne sa tiez niektore nazory uzivatelov MK nepacia, pripadne s nimi nesuhlasim alebo im jednoducho nerozumiem, ale nerypem a nevliezam tam, kam nemam. vyjadrit svoj nazor je jedna vec, ale druha je urazat a ponizovat... 😒

kubaka
18. okt 2009

kritika je podmínkou pohybu vpřed. Přirozená protiváha a je užitečná, protože nabízí jiný úhel pohledu a vybízí k dalším otázkám.
Je otázka, kde jsi všude četla. Píšu všude možně a jiní lidé reagují na mé přspěvky zcela opačně. Takže to je čistě individuální. Když čtu naivní, dětinské příspěvky, reaguju. A kritéria pro to, co je naivní, jsou velice přesně popsaná a obecně platná. Asi si četla pořád ta stejná témata - takže jasně že píšu pořád to isté. 😝
Je to snad nepochopitelné?
.
Hmotný svět se dá vysvětlit zase hmotnými argumenty. I mezi významnými vědci jsou věřící - ale oddělují od sebe zkoumání vědeckými metodami hmotný světa svou víru.
iKdyž se někdo chce užírat, a na zlé mezilidské vztahy jde místo trestním oznámením se svěcenou vodou a růžencem - neni mu pomoci: tím problém nevyřeší ani nepochopí podstatu. Vědec se taky nemodlí na molekulami 😎
Je na tom něco, s čím nesouhlasíte a je to urážlivé??

emyly
18. okt 2009

typické príznaky ateistu.... ale ja ťa žehnám, a ako správny kresťan aj teba považujem za svojho blížneho... 😝 aj ked tak moc zarytého a zaujatého....

mamutka
18. okt 2009

ja som dost prekvapena, ze sa to tu zvrtlo na hadku o tom kto je krestan a kto ateista. vobec by ma nenapadlo, ze tieto veci, ktore skor podla mna patria do kategorie - bosoractvo a tmarstvo, maju nieco spolocne s vierou v Boha, nebo, peklo, spasenie..... ☹

emyly
18. okt 2009

ale ja sa nehadam...len ma prekvapilo ako kubaka napadla macku ked jej písala že má "táhnuť k upírovi a pokropiť sa sv. vodou"...to čo je za diskusia? inak ak si všimnete, kubaka sa snaží určitým spôsobom napádať kresťanov vo viacerých témach... naše kresťanské príspevky považuje za detinské... to je už zaujatosť, nie diskusia s rôznými názormi...
mamutka - vyššie píšeš že ak máme nevolnosti,máme zbehnúť k internistovi.... musím ti oponovať, ja som zdravý človek, tá osoba o ktorej som písala, fakt má na ľúdi také pôsobenie, s mackou nie sme sami, ale bohužial z našej dediny sme tu zatial iba my dve, ale vedeli by ti rozprávať aj moje kamošky čo za potvora je tá osoba, nie len nám sa robí toto...to by bola plná chodba na internom,keby sme to mali brať ako ty hovoríš.... ale nemá zmysel ti to nejak vysvetlovať,alebo ťa prehovárať, ked ty sama takého človeka nepoznáš...možno ozaj v tom je zlý duch, ale ako som už raz spomínala, nejdem, a nechcem sa v tom príliš prplať, iba sa chrániť...

maruschka
18. okt 2009

baby nehádajte sa o také malichernosti.. 😉 😉 😉 😉

mám lepšiu správu..To, na čo som sa tento týždeň odhodlala a zatiahla do toho veľa ľudí, to sa na 30% už podarilo..Žasnem nad tým, že to išlo tak rýchlo..Nuž, ale niektoré veci skrátka a jasne nepochopíme nikdy a toto je jedna z tých zázračných vecí.. 😉 😉 😉 😉