Etiketa v zálohovaných obaloch

lamonita
3. feb 2024

Ahojte baby, zaujímalo by ma, keď na nejakú party si donesiete zopar zalohovanych fliaš... ktoré si aj vypijete. Napríklad 6pack piva. Ako sa zachováte co sa zálohovania týka? Ak nechám fľaše u hostiteľa, narobím mu starosti so zálohovanim, ale zase bude mat pár eur... ale keď si ich poberem domov, aby som mu tam nenechala zálohované obaly, budem vyzerať ako nejaký hamižak,chápete ma... opýtali by ste sa hostiteľa, či by mu neprekážalo nechať to tu, resp ponúknuť aj možnosť ze si to po sebe zoberiem? Aká by mala byť podľa vás "etiketa" so zalohovanymi fľašami v takomto prípade? Resp ak by som ja bola hostiteľ, mala by som osloviť návštevu, že nech si to poberu, ak chcú, ved v tom majú drobné? Vďaka vopred za diskusiu😉

klarissa25
3. feb 2024

Keby idem na party toto je to posledné nad čím rozmýšľam 🤦‍♀️🤦‍♀️🤣

lamonita
autor
3. feb 2024

@klarissa25 no vidíš, a možno naposledy keď si niekde bola tak hostitelka frflala ze musí bežať teraz zálohovať po tebe (toto prosím len ako vtip ber🥂) proste mi to teraz tak napadlo. Nie je to životne dôležité, samozrejme, ale tak sa dnes nad tym zamyslam🤣🤣

martinkatinka
3. feb 2024

Fľaše tam nechám, keď pôjde vrátiť "svoje", vráti aj tieto.
Zbytočne by som však nad tým nerozmýšľala.

klarissa25
3. feb 2024

@lamonita myslím ze zalohovala aj po sebe to znamená ze by šla tak ci tak...mimochodom zálohovanie nie je povinné stále mohla tie fľaše "hodit" do plastov

lamonita
autor
3. feb 2024

@martinkatinka jasne, super vdaka🥂

13uzivatelka11
3. feb 2024

Bud ich vyhodí ako by to urobila aj predtým ako sa zalohovalo, alebo ich odnesie aj so svojimi ak zálohuje... Myslím si že každému hostiteľovi je to úplne jedno, či si niekto fľaše odnesie alebo nie..

januska12323
3. feb 2024

Nepoznám osobu, ktorá nezalohuje svoje. Tak keď pôjde zoberie aj tieto, nie je to žiadna robota navyše a ešte aj "zarobí". Ak by to bola domácnosť bez obalová alebo neviem aká a nechodia zálohovať ponúkla by som sa, že to odnesiem.

petamich
3. feb 2024

normalne tam flase/plechovky necham a bud to vyhodia alebo zalohuju uz ako su zvyknuti

a ak som ja hostitel tak sa zvyknem spytat, ci si to nechcu zobrat (ak hovorime o x plechovkach a nie jednej flaske od coly)

mikadooo
3. feb 2024

@lamonita opýtala by som sa, či to tam môžem nechať. S dodatkom, že ak by s tým mal/-a mať starosti, tak to pokojne vezmem, nech si určite povie. A podľa toho čo hostiteľ povie, by som sa zariadila. Hostiteľ, ktorý túži po drobných, ti povie nechaj. Hostiteľ, ktorý sa nechce serinkať s vrecom plastov, ti povie vezmi. Nie je na to žiadna "etiketa".

veronikaszabova
3. feb 2024

@lamonita mne osobne by bolo trapne tie flasky brat spat domov 🙂

miskakyska
3. feb 2024

V nemocniciach odnášajú upratovačky,v hoteloch,penziónoch chyzné,po hostine hostitelia...🤷

lamonita
autor
3. feb 2024

Super baby ďakujem za zapojenie sa, pripijam na vase zdravie 🥂

lucinka12356
6. feb 2024

Mňa tak napadlo, ty ideš niekam na party k hostiteľovi a donesieš si svoj nápoj ktorý si aj sama vypijes? Ja by som sa ako hostiteľ urazila,, že si si doniesla vlastne pitie ako to, že mi tam necháš 6 plechoviek

lamonita
autor
6. feb 2024

@lucinka12356 áno, ja osobne niekedy donesiem fľašu vína alebo podľa preferencií hostiteľa... ale vždy záleží na okolnostiach. najprv pijeme jeho vychladené, ale dakedy sa pije viac tak sa otvorí aj to co ja donesiem

lucinka12356
8. feb 2024

@lamonita tak flasu vína áno.. To beriem ako "príchod e" pre hostiteľa alebo nejakú flasu alkoholu.. Ale teda beriem to ako dar a nerátam s tym ze to idem aj vypiť 😃😃a zase 5o nie sú zálohované fľaše 😃😃pokiaľ to nie je nejaká Jolana, Milenka, Baronka,.... 🤣🤣🤣🤣