Používame cookies. Viac informácií tu. OK
liz_lemon
1. feb 2012

@snazivazuzi pozri si 288/1995 o odmenach a nahradach sudnych exekutorov

§ 5
(1) Odmena súdneho exekútora je 20 % zo základu na jej určenie, najmenej však 33, 19 eura a najviac 33 193, 92 eura.
+ tam mozu byt aj dalsie naklady, a asi aj budu

snazivazuzi
autor
1. feb 2012

@liz_lemon dakujem. Aké náklady tam este mozu byt? Suvisiace s cim?

lubikan
1. feb 2012

ja som zabudla tiez zaplatit za nieco 10 € a od exekutora mi prisiel papier....50€ mu ide odmena...tak koli mojej zabudlivosti som lahsia o 50-ku

este raz sa narodim a bude zo mna exekutorka 😝 😝

liz_lemon
1. feb 2012

@snazivazuzi rozne ukony, ktore robi exekutor, vsetko je to rozpisane v 288/1995
teba sa asi tyka toto

Odmena za vykonanie exekúcie odobratím veci
§ 9
(1) Odmena za vykonanie exekúcie odobratím veci je 33, 19 eura za každú odobratú vec, najviac však 165, 97 eura za všetky odobraté veci na základe jedného exekučného titulu.
(2) Ak však v exekučnom titule je určená hodnota odobratej veci, odmena súdneho exekútora za vykonanie exekúcie je 10 % z tejto hodnoty, najmenej však 33, 19 eura.
§ 14
(2) Paušálna suma za každý jednotlivý úkon exekučnej činnosti je 3, 32 eura.

§ 15

(1) Paušálnou sumou sa odmeňujú tieto úkony exekučnej činnosti:
a) získanie poverenia na vykonanie exekúcie,
b) doručenie príkazu na začatie exekúcie,
c) doručenie upovedomenia o začatí exekúcie,
d) doručenie exekučného príkazu,
e) doručenie upovedomenia o spôsobe exekúcie,
f) doručenie rozhodnutia súdu vydaného v exekučnom konaní,
g) každé zisťovanie bydliska povinného,
h) každé zisťovanie platiteľa mzdy povinného,
i) každé zisťovanie účtu povinného,
j) každé ďalšie zisťovanie majetku povinného.

(2) Pri exekučných úkonoch, ktoré súdny exekútor vykoná v čase od 18.00 h do 8.00 h alebo v deň pracovného pokoja alebo v deň pracovného voľna, patrí súdnemu exekútorovi odmena zvýšená o 50 % zo základu odmeny (§ 14).

snazivazuzi
autor
1. feb 2012

@liz_lemon takze tak ci tak, budem lahsia min. o 53,19 :D no ale tie poplatky s názvom ˝zistovanie adresy˝ a pod, su smiesne .... este ze si nepyta skodné za to ze zial uz odo mna viac neuvidi, lebo som vyrovnala ucet... 😀

helena56800
1. feb 2012

@snazivazuzi ved sa skús ohradiť ked si nič nedostala od exekútora, ved predsa Ti to museli posielať doporučene.... alebo sa niekde zapotrošil lístok od poštárky a zasielka sa mohla vrátiť....
a kde boli 4 roky ? čakali kým ti nastú penále za omeškanie.....

snazivazuzi
autor
1. feb 2012

@helena56800 no ved.... zablokovali nám odhlásenia auta, ale ani muk o tom nikde... volala som tam a pani mi tiez povedala ze nevidi ziadne zacaté sudne konaie, ani poslany list o tom, tak sa pytam... co je teraz???

helena56800
1. feb 2012

a si si istá, že je to u toho exek. ? ved dačo tam musia mať, ved kto podal nato auto zablokovanie.... niekde to musí byť, ale bude to chcieť velmi pevné nervy...

littlebaby
1. feb 2012

@snazivazuzi no odmena je minimalne 33,19 samozrejme + dph zo zakona a potom zvlast su hotove vydavky, ktore vsak musis mat rozpisane v upovedomeni o zacati exekucie , ktore ti musi bytdorucene do vlastnych ruk , nasledne do 14 mozes podat namietku voci exekucii , ktoru exekutor musi poslat na sud kde ju o nej rozhodnu. Auto moze byt zablokovane aj ked ti nic neprislo exekutor je opravneny blokovat majetok hned ako ma poverenie na vykonanie exekucie , ale nesmie vydat exekucny prikaz kym si ty neprevezmes upovedomenie, pokial to nie je na pravnicku osobu vtedy plati fikcia dorucenia. A pokial sa ti zdaju vysoke hotove vydavky mozes podat namietku aj len voci nim ale tam je lehota tusim len 3 dni od dorucenie upovedomenia exekucie

lutia
1. feb 2012

@snazivazuzi budes musiet zaplatit na isto 33,19 + 20% DPH a náklady - co bolo za mojej pracovnej eri 50eur...a o zablokovani auta - ma pravomoc zablokovat a ODI musi mat informaciu . aky exekutor poziadal o zablokovanie motoroveho vozidla a aj znacku pod ktorou eviduju exekucne konanie...

snazivazuzi
autor
1. feb 2012

@helena56800 na policii nám dali tel. cislo na exekutora aj cislo ex. konania, som tam hned volala. tá pani bola milá, ale vela mi o tom nepovedala, lebo : uz som na dnes koncila, zajtra ráno vam vsetko vycislim a zavolám. No takze asi ju velmi moje nervy v koncoch nezaujimali... ale aspon si vsetko napisala a ze vraj zavola hned ráno. Tak som zvedavá. Ale nic do ruky sme nedostali ani doporuce ani nijak inak. Proste ziadne info o tom celom ex. konani. Naposled vtedy ked nás oslovili s tym listom, ze máme zaplatit tych 66,39. V liste nic iné nebolo. A bolo pred rokom.

snazivazuzi
autor
2. feb 2012

takze 123,36.... hned sa citim stihlejsia o pár mila keksikov, a manzel o pár L piva na nasledujuce mesiace...

lubikan
2. feb 2012

to su tie spiny exekutorske..na vsetko maju suhlas slovenskej republiky..alebo tych cicimanov co sedia v parlamente..................
normalnu pocitvu robotu nepojdu robit,len cakaju,kedy kto padne na hubu a potom sa mu smeju do xichtu,ze mal si platit...clovek kolko x nema ine vychodisko.....a ked si este aj v niecom nevinne a chces sa branit,musis svoju obhajobu zaplatit...spiny jedny nenazrane-prajem im vseetko zlo svetea

snazivazuzi
autor
2. feb 2012

@lubikan no ved.... kludne by som mohla povedat, ze nezaplatim, lebo táto suma je vycislená od dátumu, ked bola tá pokuta vyplatená, ale mám si platit advokáta? mám chodit na sud? nehovoriac o tom, ze auto sme uz predali, novy majitel caká na odhlásenie, my uz máme nové,... tak co teraz? mám exekutorovi skákat do reci, ze no no no, toto nie je férové voci nám, atd atd, a na co? dosiahnem iba to, ze ziadne odblokovanie, novy majitel mi vráti auto, lebo sa nedá prepisat a namiesto tych 123 mozem platit tisicky eur osobe, kt. nemieni cakat dalej na prepis, lebo na auto dal ruku exekutor... a este budem aj zlocinec, klamár a co ja viem co este, lebo som mu predala auto kt. sa nedá prepisat na jeho meno...
No co uz...... nikoho nezaujima ze mám 2 deti, a zijem z rodicovského...

lutia
2. feb 2012

@lubikan a co je podla teba poctiva robota? je strasne vela ludi co su nezodpovedni a ked sa nik neoziva tak sa nenamahaju a povedia si ze ak zabudnem ja tak oni tiez....ale ked maju platit tak idu vyplakavat co este musia zaplatit a mozu si za to sami....beriem aj to ze sa najdu aj ti ktori robia co mozu ale stane sa...ale tich je velmi malo a povacsine je to aj o komunikacii....

lubikan
3. feb 2012

@lutia toto urcite nie...prosim,ta co je poctiveho na tom,ze za jeden poslany dopis "bububu" su naklady 10 €(postovne,obalka.toner v tlaciarni,cesta na postu...asi nie)+odmena 33...vsetko vybavene za hodinu...iny ludia na 50 € robia 3-4 dni

lutia
3. feb 2012

@lubikan ano toto poznam ze naklady 10e a je to len jedna obalka....bohuzial nie je to len jedna obalka a kedze su ludia rozhorceny tak ani nevnimaju co im druha strana hovori...a ja som sa pytala vseobecne ake su poctive prace? ten exekutor studoval, platil si za studium nie male peniaze (ako aj za ine ako su napr. pravnici...)musel mat prax za kt povacsine nedostava ziadne peniaze alebo ako viem niekde si za to pytaju zamestnavatelia peniaze...a taktiez maju naklady ktore im nik nezaplati...ja som tiez pracovala ako zamestnanec a nedostavala som nejak extra vyplatu ale ked chce clovek viac musi studovat, ale zas studium nie je vsetko treba to aj ovladat a najst si pracu kde svoje poznatky budem vyuzivat...zlepsovat sa rozvijat atd...je to na kazdom z nas ako si napisem svoj zivot

nibiru
3. feb 2012

@snazivazuzi mi sme raz tieto polatky napadli tiez to bolo ohladne pokuty u policie kedze tam mal nenormalne naklady sud mu ich nakoniec neuznal.

nibiru
3. feb 2012

@lutia no ja som sa docitala že pokutu zaplatili takze za co che ukony?mne osobne doslo exekucne oznamenie ako obycajna list.zasielka za 40centou.podotykam pokuta zaplatena bol to dopravny podnik ked som potom osobne videla kde skladovali spisy ani som sa necudovala bananove krabice od zeme az po strop naukadane na sebe!dokonca mi ani nevedel s pocitaca povedat kolko pokut mam uz spatenych ci tam vobev nijake mam.

liz_lemon
3. feb 2012

@lutia exekutor je absolvent pravnickej fakulty, teda tiez pravnik
a len tak mimo, ak studoval na dennom, tak ho studium nestalo nic
ale suhlasim s tebou, ze je to praca ako kazda ina, a ak je vykonavana v sulade s pravnym poriadkom, tak nemozno hovorit, ze nie je poctiva

lutia
3. feb 2012

@nibiru len za to nemoze vynit exekutora, ze na dopravnom tam maju bordel (bola som svedkom aj ja ako to na dopravnom a inych uradoch funguje :( ) a ked to mali zaplatene skor ako bol podaný navrh na vykonanie exekucie tak vtedy by nemali platit ziadne peniaze...ale ak to zaplatili neskor t.j. po tom podani tak to uz musia platit...

ivanbb
5. máj 2014

mam podobny problem akurat exekutorovi sud neuznal ani poplatky v ramci exekucie ani nic no on mi aj tak blokol auto ja uz som ho predal a teraz s tym nejde dalej pohnut . ako s tym dalej? za odpoved vo pred dakujem 🙂

krucko
9. okt 2014

exekutori su obyčajní užerníci

Tu začni písať odpoveď...

Odošli