Externé štúdium na Fakulte ekonomiky a manažmentu v Nitre

aneane
31. mar 2014

Dobrý deň. Našiel by sa tu niekto kto študuje externe na FEM na SPU v Nitre? Chcela by som sa opýtať ohľadom prijímačiek (ekonomia, matematika), či sa dajú zvládnuť z prípravných kníh (či sa prikláňajú k makro alebo skôr mikroekonomii, prípadne k príkladom), ďalej ako je to so štúdiom, či sa to dá zvládnuť aj popri práci a HLAVNE popri dieťati. Dieťa bohužiaľ ešte nemáme :´( Ďakujem za všetky odpovede.

miruska2308
31. mar 2014

Ahoj nie ja ale môj manžel študuje na FEM a učil sa hlavne z tých prípravných kníh, primačky na externú formu nemajú tak prísne kritéria, a čo sa týka zvládnutia školy a dieťaťa sama určite nie ale pokiaľ máš partnera poprípade rodičov ktorý sú ochotný ti pomôcť tak to zvládneš,aj ja študujem externe ale za semester mám školu 4x, môj mm má školu zhruba každý druhý týždeň, ale to piatky a soboty od rána do večera, myslím že akákoľvek škola popri dieťati je zvládnuteľná len musíš myslieť na to, že každé dieťa je iné a vyžaduje inú starostlivosť, môj syn je perfektný ja sa učím a on mi do toho vyspevuje, prípadne sedká a kuká čo to mamina zas trepe 🙂 Držím palce aby ste to zvládli 🙂

havana_frost
31. mar 2014

Aj môj manžel sa tam teraz hlási. Tie zbierky otázok na príjmačky sú úžasné. Z ekonomiky z roku 2010 a pritom rok vydania 2014, napríklad otázka: Koľko štátov je v EU? Správna odpoveď - 28 - tam ani nie je, lebo otázky sú z 2010. A z angličtiny ani nehovorím, chýb tam majú neúrekom.

aneane
autor
2. apr 2014

Ahojte. Ďakujem veľmi pekne za ohlasy, ja mám tiež knižky z roku 2010 a musela som si nejaké veci poopravovať, hlavne čo sa týka EÚ. Dúfam, že sa mi podarí dostať sa na školu. Ak by sa náhodou nepodarilo mám ešte lepší plán, konečne sa pustíme do bábätka 😉 . Prajem Vám veľa úspechov 🙂

guinevre
2. apr 2014

Prijmacky su aj z matematiky? Ci z ktorych predmetov?

havana_frost
2. apr 2014

@guinevre Prijímačky sú z dvoch predmetov, vybrať si môžeš akúkoľvek kombináciu z týchto troch: matematika, ekonómia, svetový jazyk (tam je angličtina, nemčina, španielčina, ruština, francúzština, možno mi niečo ešte aj vypadlo). Napríklad vlani vzali všetkých, aj tých čo nespravili prijímačky.

guinevre
2. apr 2014

@havana_frost Fuha, tak to znie dobre. Ja som mala chut zacat externe studovat ekonomiu, ale prijmacky z matematiky by mi boli problem. Na strednej to bolo super, ale potom som na vyske vobec nemala matiku ani nic podobne, tak si uz nic nepamatam. Tak teda nadej stale je 🙂

havana_frost
2. apr 2014

@guinevre Mňa vzali po strednej na EU, ale išla som na inú školu. Matika je tiež môj nepriateľ, ani som tam vtedy nespravila prijímačky z matiky, ale asi nás bolo viac haha. Teraz sa hlási manžel na FEM, tak uvidíme. Sestra tam volakedy učila, máme po nej kompletnú zbierku všetkých učebníc aj materiálov, tak hádam tam na tie prijímačky odpovede vyhrabeme.
Inak je už po deadline, prihlasovať sa dalo do 21.3. a od budúceho roka už bude bakalárske štúdium 4 ročné a inžinierske 3-ročné 😖

aneane
autor
3. apr 2014

Tentokrát dokonca predĺžili termín podávania prihlášok do 31.3.2014 z toho logicky vyplýva, že sa im hlásilo málo študentov. Možno aj tento rok vezmú aj takých čo nespravia prijímačky 😝 . To by bolo super... lebo akurát mám v rukách knihu z matematiky a necítim sa príliš dobre :D