Externé štúdium na výške počas materskej

freddie21
22. sep 2017

Ahojte žienky. Chcem sa spýtať či je tu nejaká z Vás co študuje externou formou na pedagogickej fakulte odbor predškolská a elementárna pedagogika. Chcela by som vedieť či sa dá tento odbor zvládnuť aj popri dieťati 🙂 . Nie som ešte tehotná ale budúci rok sa chystám ísť touto formou študovať tento odbor a keďže len Bc. Sú 4 roky tak dovtedy nechcem čakať s prvým dieťaťom, keďže do 25 chcem mať to prvé 🙂 . Za odpovede ďakujem 🙂

deti95060810
22. sep 2017

ja na tvojom mieste by som najskôr poriešila školu - doštudovala a až potom začala uvažovať a dieťati....ja som mala dieťa ešte ako študentka a skoro som skapala od únavy, nevyspatia a pod. a to som mala zdravé dieťa - čo je tiež veĺké plus...

unctadorg
23. sep 2017

Ja studujem a mam dieta a nie je to med lizat 🙂 radsej si dostudovat v klude bez dietata by som odporucala. Viem to porovnat kedze prvy rocnik som nemala doeta a v druhom som uz rodila.

septemberkl
23. sep 2017

Ja mam dieťa a neštudujem, takže s tým skúsenosť nemám, ale keď si predstavím, že by som teraz mala čokoľvek študovať, aj keby to mal byť nejaky banalny kurz raz do týždňa, tak s istotou viem, že by to nešlo. Kedysi som si tiež myslela, že popri materskej sa da študovať, ale teraz si to nemyslím. V prvom rade počas tehotenstva budeš mať pravdepodobne okrem rôznych nálad, asi aj nevoľnosti, naozaj ťažšie sa sústredí na učenie a človek je dosť unavený. Ja som 9 mesiacov doslova prespala. Po pôrode som bola tak zamerana na dieťatko, že to už absolutne si neviem predstaviť, že by som mala študovať, okrem toho pracujú aj hormony, ktore sa davaju do normalu a to tiež nie je občas sranda. No a potom dieťa potrebuje hlavne mamu /nie babku, tetu../ Prvé týždne som ledva chodila a bola som rada, ze som si občas s malou pospala, všetko sa jej prisposobovalo. Postupom času sa dieťa učí chodiť, zavádzajú sa príkrmy, občas môže byť choré, idú mu zúbky.. Je to tak ako píše deti95060810, štúdium popri dieťati môže byť naozaj na skapanie od únavy, lebo ja som občas skapinala od únavy aj bez štúdia. Na tvojom mieste by som naprv doštudovala, alebo potom počas materskej prerušiť štúdium.

mejackm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz