Familiárna polypóza hrubého čreva. Ako sa prejaví v mojom prípade?

tia
29. okt 2006

Takže, už som o tejto diagnóze písala asi v dvoch skupinách tém, samozrejme vždy to súviselo s tým čím to súvisieť malo. Vzhľadom k tomu, že na Slovensku trpí na túto diagnózu veľmi málo ľudí a žiadnych osobne nepoznám napadlo ma pri prezeraní tejto stránky, že by sa dalo nadviazať kontakt aj takýmto spôsobom. Všimla som si, že sem chodí veľa žien možno sem zablúdia aj páni. Takže ak niekto trpíte na familiárnu polypózu hrubého čreva alebo o nej niekto vie viac, bola by som rada keby ste sa do tejto diskusie zapojili prípadne mi napísali do internej pošty. Na vyšetrenia musím chodiť každé 3 mesiace, vždy s niečím iným. Gastroenterológa som sa pýtala koľko rodín má s touto diagnózou? Povedal mi, že nie veľa"IBA TRI!" Takže buď tri rodiny spolu s mojou alebo okrem mojej. Faktom je že je to veľká neznáma aj pre lekárov. Prakticky sme pre nich iba pokusné králiky. Táto choroba začala mojou starou mamou, pokračovala mojou mamou obidve však umreli na rakovinu hrubého čreva takže neviem ako sa prejavuje táto choroba v neskoršom veku a hlavne keď nemám rakovinu, ale som bez čreva a nestihla som mať ešte bábo. Ďakujem každému kto sa zapojí.

sanija1
29. okt 2006

Ahoj Tia neviem ci pomozem ale potrebovala by so vediet ake obtiaze mas s tou chorobou ake sa ti prejevuje a co vsetko to obnasa mas traviace problemy alebo co?Budem rada ked my odpovies ak budem moct poradim.

janula_nz
15. mar 2007

tia pisala som ti postu. tak jedna rodina, v ktorej je fap sme my ☹

jaja16
11. okt 2008

ja mám FAP, už som aj po operáciách. chodíš sem ešte?

andie43
12. nov 2020

@sanija1 poznas niekoho s FAP diagnózou?