Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Farma ošípaných, máte skúsenosti s bývaním v jej blízkosti?

andrea_ff
19. aug 2019

Dobrý den.
Chcela by som sa opytat zien aj muzov na tomto diskusnom fore.... ci ma niekto skusenosti ohladom byvania v blizkosti velkochovu osipanych .... firmy vlastni jeden z Danska.
Chcela by som vediet, ako sa vas vybudovanie tychto velkokapacitnych hyper-super fariem realne dotklo v kvalite a pohode byvania?
Budem velmi vdacna za kazdy koment. Mozete aj do IP. Dakujem

17juraj17
19. aug 2019

@andrea_ff Chvalabohu taku skusenost nemam no chodim okolo druzstva a patrim ku generacii kedy este druzstva bezne fungovali a pracovali tam nasi rodicia ci prarodicia. No takto. Ci je to nazvane honosne ako farma alebo JRD xy tak proste su s tym spojene veci ako smrad, muchy, ovady a hluk. Kedze dnes uz nie su ludia na take veci zvyknuty tak podla vzdialenosti od domu sa moze lahko stat to ze tvoj dom bude nepredajny....

deti95060810
19. aug 2019

však farmy krachujú....nemaj strach.

17juraj17
19. aug 2019

@deti95060810 Poznas Murphyho zakon. Ta jej bude jedina co bude fungovat este 48 rokov 😀

marca12
19. aug 2019

Zblaznila si sa? Nad tym ani len neuvazuj. Chod si pricuchnut k niekomu, kto chova jedno. Smrad na kilometer, vylievanie mocovky,hmyz. Ani zadarmo by som nebyvala. Si zober,ze ani pradlo nemozes zavesit von,lebo ti napachne. Okno otvorit,posediet vonku,nic.
@deti95060810 Never tomu,cudzinci znicili nasich malych rolnikov a prosperuju na ich ukor. Praveze danom sa velmi dari u nas,takisto slovincom atd.

andrea_ff
autor
19. aug 2019

Cca 10km od miesta, kde byvame zahranicny investor kupil jrd. Na mieste, kde sa chovalo cca 1500 osipanych chce zdesatnasobit mnozstvo a chovat 16 500 osipanych. Okolite obce riesia peticiu....len......ja naozaj nechapem...ked mu toto odklepnu??? Kde sa podela stipka rozumu??? Jasne, ze smrad, hmyz, hlodavce, chemikalie nezostanu za murmi JRD a tisicky kamionov (zradlo, mocovka, kafilerka, zvierata), co sa budu tadeto prehanat....a zamestna hrstku ludi za minimalnu mzdu a preinvestuje iste vsetko cez fondy...zase len si vychodna europa z nas spravi smetisko.......no huraaa slovensko. Takuto farmu by mu v Dansku neodklepli....ale vsak znicme si zitny ostrov, ktory je zasobarnou pitnej vody....ktora bude kontaminovana vsakovanim mocovky s liekmi dopovanych prasiat....!!! Citim taku bezmocnost? Ano....mozno to k nam nebude citit...ale mozno ano.... clovek sa snazi zit tak...aby nenicil prirodu. Aj mojim dvom detom denne capnem aj latkove plienky...aby sme neprodukovali tolko odpadu. Doma sa snazim nepouzivat nic skodlive......ale mam pocit, ze to je nic oproti tomuto. A ze jeden zahranicny podnikatel tu znehodnoti majetky tisicom slovakov
...... no sme sprosty narod, ked toto dovolime. Skorumpovane slovensko!!!! Prepacte, musela som to napisat.... 😫

andrea_ff
autor
19. aug 2019

@andrea_ff pardon... nie vychodna europa...ale zapadna!!!

h2
19. aug 2019

@andrea_ff A kde to má byť? Tiež bývam na žitnom ostrove... 😱

snehulienka99
19. aug 2019

Palarikovo
@h2

andrea_ff
autor
19. aug 2019

@h2 jedno v palarikove a druhe v kolarove. A uz viacere su na zitnom ostrove vybudovane v prevadzke....

h2
19. aug 2019

@snehulienka99
@andrea_ff Ďakujem za odpovede, dievčatá, no, nepotešili ste ma. ☹️ 🐷

00kvetinka00
20. aug 2019

Mame za cinziakmi rolu a za nou je druzstvo nieje to moc extra daleko no ani blizko .... kym mali kravicky sem tam bolo citit no svinky len sem tam pocut kedze su stale zavrete len ked idu krmit tak krochkaju 😂 ale to tych par minut nik neriesi ....... smrad raz za uhorsky rok ked zle zafuka vietor ........ a na dalsom konci je malinky bytunok okolozijuci v case horka asi moc nevivetraju lebo to tam je taky pusik na okoli 😁

andrea_ff
autor
20. aug 2019

@00kvetinka00 len v tom druzstve asi nechovaju 16 500 kusov.... ale dakujem za info.

judar
20. aug 2019

To je tak keď paneláková odroda sa chňápe na dedinu ...potom vadí všetko 😂

janulka1802
20. aug 2019

@judar nesúhlasím s Tebou není dedina ako dedina dnes práveže veľa ľudí upúšťa od chovania a pestovania a na dedine sa dá rovnako komfortne byvat ako v meste

judar
20. aug 2019

@janulka1802 neviem kde nieco pisem konkretne o chovani alebo pestovani...nauc sa citat s porozumenim a pride ti azda ten pravy vyznam

andrea_ff
autor
20. aug 2019

@judar Kolarovo je mesto..... takze aj ty sa nauc citat s porozumenim. A Palarikovo je blizko Novych Zamkov.... takze neriesim tu ziadnu dedinu ci mesto... ale chov obrovskeho mnozstva svin blizko obytnych zon.

nikol873
20. aug 2019

ako neviem, ci by chcel mat niekto takuto realnu skusenost. osobne , neviem asi by som nechcela byvat v blizkosti takehoto niecoho

janulka1802
20. aug 2019

@judar čítam s porozumením

Tu začni písať odpoveď...

Odošli