Fokusovaná rázová vlna v Bratislave

chobotnica777
3. apr 2017

Ahojte, neviete prosim vas kde robia Fokusovane razove vlny Bratislave? Popripade aj inde ale som z Ba tak tu by som chcela..
Nie radiálna ale fokusovana. Je v tom rozdiel. Dakujem

chobotnica777
autor
3. apr 2017

Nasla som ze je na kozia ulica...ale tam to je drahe ...:(

chobotnica777
autor
3. apr 2017

Tu pre vysvetlenie...

Aký je rozdiel medzi fokusovanou (prístroj EvoTron) a radiálnou rázovou vlnou ?

Extrakorporálna fokusovaná rázová vlna (prístroj EvotTon) zasahuje presne vymedzený okrsok tkaniva, ktorý chceme ošetriť. Na podobnom princípe sú založené aj tzv.litotryptory, tzn.prístroje slúžiace na neinvazívne odstraňovanie konkrementov (napr.kameňov) uložených v obličkách, močových cestách, žlčníkových cestách....

Koľkokrát musí pacient absolvovať ošetrenie EvoTronom (extrakorporálnou fokusovanou rázovou vlnou) ?

Na rozdiel od iných prístrojov je ošetrenie EvoTronom jednorázové !

3009
3. apr 2017

@chobotnica777 keď si písala, že je to tam drahé koľko to stojí, lebo keď som pozerala ich stránku tam som nikde nenašla cenník.

chobotnica777
autor
4. apr 2017

@3009 no ja som tam pisala stoji to 200 eur plus konzultacia 30 eur. Uspesnost 85%...
Kde v Bratislave to je lacnejsie? V Prahe to maju lacnejsie to uz co je..Jedno sedenie s tym istym pristrojom 50 eur cca...

3009
4. apr 2017

@chobotnca777 keď v BA nemajú konkurenciu, tak si môžu dovoliť nahodiť cenu akú chcú /žiaľ/. Lenže tí čo bývame v BA ísť do Prahy kvôli tomu je nereálne. Aj ja skúsim ešte googliť niekde na Slovensku bližšie k BA.

chobotnica777
autor
4. apr 2017

@3009 No veď to ok keby nájdeš daj vedieť. 🙂

mysljenka
27. apr 2017

info:
radialna razova vlna u p. MUDr.Caklosa (Sustekova) stoji 50eur a treba tam ist vraj 5krat, za nic ine sa neplati, pan doktor je prijemny, ale ponuka toto ako jedinu moznu liecbu (ziadne dalsie vysetrenia, rehabilitaciu nic - dal mi lieky a ponukol mi len toto alebo vzdat sa sportu)

fokusovana razova vlna v Chir.centre na Kozej stoji 200eur, kazda konzultacia 30eur najblizsi volny termin ma objednali o viac ako mesiac, pan doktor robi len kazdu stredu od 13tej. Zlepsenie vraj do polroka. Zatial som tam len telefonovala.
Este vyskusam zavolat do Interklinik, mam tam zubara a som spokojna, ale neviem ako to tam je s razovou vlnou, ci to nemaju len pristroj na kozmeticke osetrenie (celulitida a pod) na internete pisu :
rehabilitácia
Rázová vlna+taping - 1 sedenie 30 min: 35,- €
Rázová vlna +taping - BALÍK 5 sedení (1 sedenie á 30,-€) 150,- €

otazka:
prosim ta, aky rozdiel v uspesnosti je ist raz na fokusovanu oproti tomu ist 5x na radialnu - nevies ?

mysljenka
27. apr 2017
3009
27. apr 2017

@mysljenka, @chobotnica777 keď to tak čítam,tak ak fokusovaná rázová vlna na Kozej aj s konzultáciou stojí jedno sedenie aj s výkonom 230 eur a ak by to bolo jednorázové, tak je to výhodnejšie ako chodiť 5x 50 eur na rázovú vlnu. Len neviem čo má väčšiu účinnosť a či ak mám výrastky na päte na viacerých miestach tak za každé miesto si účtujú tých 200 eur alebo to urobia všetko naraz /niečo ako je liečenie ožarovaním na Haydukovej/. Mne to ožarovanie nepomohlo.

tabyta
20. júl 2017

ahojte, rada by som sa opytala ci ste skusili tu fokusovanu razovu vlnu a ak ano ci Vam to pomohlo. dakujem

minik
9. dec 2021

práve som sa objednala na Chirurgicke centrum na Kozej ulici v Bratislave, termín mi pridelili už nabudúci týždeň, ak doktor rozhodne, že fokusovana razova vlna je pre mna vhodna, tak ju vykona priamo v ten den už. Cena je 200 Eur + 50 Eur za konzultáciu.

3009
9. dec 2021

@minik napíš aké to bolo, lebo ja som chodila len na rázové vlny a na chvíľu to pomohlo, ale tak po roku je to zasa späť. Ja to mám na oboch pätách na rôznych miestach.

minik
18. dec 2021

Pisem svoju skusenost: cele to trvalo asi 10 minut, doktor najprv pozrel rongenovy snimok paty, potom hmatom zistil kde ma to boli, a povedal ze som vhodna zakrok. Potom mi vysvetlil ze dostanem 1000 pulzov, ktore vystreluje ten pristroj, pricom prve razy velmi opatrne iba na vyskusanie, aby som zistila o co ide. Prvych dvesto pulzov bolo zo zaciatku dost bolestivych, ale to islo rychlostou sekund, robil prestavky a hovoril mi, kolko uz mame za sebou . U vacsiny pacientov potom bolest zacina ustupovat a po patsto som to uz nepocitovala ako bolest. Skor som mala pocit premasirovania. Odchadzala som odtial bez krivania, a za poslednedva dni od zakroku pocitujem uz asi iba 10% bolesti, ktora vsak ma uplne postupne zmiznut do 2-4 mesiacov. Povedal, ze ak by sa mi to opat vratilo, tak az za 5 alebo 10 rokov mam a mam opat prist. Skutocne odporucam, neuveritelna ulava , uz nechodim po spickach a pani predo mnou bola na obidve nohy za 450.

3009
19. dec 2021

@minik vďaka za skúsenosť.

thelovelybones
30. jan 2023

V Hainburgu je tiež údajne doktor ktorý má fokusocanu razovu vlnu nevie niekto kontakt na neho?

adrianadernerova
6. mar 2023

Absolvovala som EvoTron v Piešťanoch cena 240euro DR.Brezovský. Skelý profesionál. Bolo to trochu bolestivé ošetrenie odchádzala som s tupou bolesťou ale po pár dňoch už ani neviem že tam niečo bolo. Konečne po roku chodím ako baletka 🙂

erikavesela
3. jún 2023

@thelovelybones ja som tam chodila pred 8 tokmi...tato info je odomna...teraz stoji 1 sedenie 45 €