Formil z Lídla

dzejn80
22. jan 2015

Dievcata pouzivate prasky a gely Formil z Lidla? Ake mate skusenosti, citala som niekde, ze vyhral alebo velmi dobre dopadol v nejakych testoch. Ja pouzivam persil, s ktorym som spokojna, ale ten Formil ma zaujima, lebo je hoooodne lacnejsi 🙂

monicm
22. jan 2015

@dzejn80 ja ho používam a som max. spokojná.je pravda,že vyhral v dteste druhé miesto, predbehol ho len persil,alebo ariel ale z nemecka,nie slovenský

syrik
22. jan 2015

@dzejn80 Aj ja ho používam, je super. Na biele prášok, na farebné som mala gél, teraz som zase kúpila Persil gél, ale už mi ani nevonia tak,ako Formil. Aj ozaj vyperie, pri geli ani aviváž netreba.A dobrý je aj Denkmit prášok color. Tiež krásne vonia aj bez aviváže A super perie 🙂

darina1952
22. jan 2015

@dzejn80 ahoj, ja som celé roky verná Persilu - ale kupujem ho v Lidli pretože mi pripadá lepší ako keď ho kúpim v obyčajnej drogérii alebo v akcii v Tescu. Raz sa mi ale stalo že mi Persil na svetlé prádlo došiel a niekde nebol v akcii - tak som skúsila formil prášok na svetlé - perie pekne čisto a aj vonia intenzívnejšie ako Persil, no mne vyhovuje menej voňavé prádlo... Gelovým prostriedkom sa vyhýbam pretože zanášajú pračku a veľmi intenzívne voňajú a dráždia ma - výnimočne používam Pervol na tmavé jemné oblečenie a Pervol na vlnu. Ak hľadáš lacnejšiu alternatívu persilu, tak prášky formil odporúčam keď ti "nevadí" viac vône. 😉

mawka
22. jan 2015

@dzejn80 formil je jeden z najlepsich gelov/praskov. odporucaju ho aj kozni lekari, lebo nie je drazdivy. mozem ako atopik potvrdit. minule som mala persil aj ariel a stale ma svrbila pokozka. kupila som opat formil a prestalo. a navyse velmi pekne vyperie a vonu ma taku sviezu, decentnu.
vela kozmetiky z lidlu vyslo velmi dobre, dokonca dvojeurovy krem Q10 cien z lidl vysiel lepsie ako niektore z lekarne. teraz neviem ci to bolo vichy alebo nieco podobne 20 eurove.

syrik
22. jan 2015

@darina1952 Mne sa nezdá, že by vonal intenzívnejšie. Neviem, minule, čo som kúpila balenie viac vonalo A aj dávkovanie bolo iné, ako teraz, čo som kúpila. Teraz sa dáva menej A aj menej vonia. Trošku iný je.A už som si kúpila aj na vlnu 🙂

darina1952
22. jan 2015

@syrik tak potom mám asi citlivý nos 😀 na vône z práškov.

sednaja
22. jan 2015

@dzejn80 Tiež som počula na formil veľa chvály. Minule bola xxl akcia na lidl gél prášok, tak som ho kúpila. Keď ho človek ovonia, tak vonia príjemne, ale vypraté prádlo mne osobne smrdí - no nebol to Formil, ale MAXI TRAT, tak pozor! Teraz ho primiešavam do iných gélov, nech sa ho zbavím 😀
Ten formil však najbližšie určite vyskúšam.

@darina1952 Nechcem sa byť do hrude, ale myslím si, že čo sa práškov týka a toho, že v lidl je lepší ako napr. v tescu, tak je to trochu vsugerácia. Je pravda, že nemecké výrobky sú oveľa lepšie, avšak tento lidl je na slovensku a aj nemci (ako aj každý) vyrába pre východný aj západný trh. My sme žiaľ ten nekvalitný odpad 2. triedy (ak nie horší) - východný ........žiaľ, nielen v práškoch na pranie
Inak, ten Formil som tiež počula, že má výraznú vôňu, prádlo vonia aj bez aviváže (ja ju však aj tak nepoužívam)

miku1
22. jan 2015

@dzejn80 Používam a som max. spokojná. Taktiež používam aj ten prášok na škvrny za 1,99 €, neviem teraz presne ako sa volá.

dzejn80
autor
22. jan 2015

Dakujem vam zienky, asi ho teda vyskusam 🙂))

fajnova
22. jan 2015

pouzivam len formil, vyborne vyperie a pekne vonia. na biele pouzivam prasok v tej velkej zelenej krabici a na farebne mi vyhovuje gel.

kitty24911
2. aug 2021

Môžem sa vás niečo o pitat??