Fyzioterapeut bez titulu

dajana40
11. jan 2018

Ahojte chodim na masas k maserke ktora mi povedala že nemá Vš. Na stene ma osvedcenia, diplomy kurzy ale na dverach ma napisane ze je fyzioterapeut ako nim moze byt bez vš? mám totiž záujem tiez o takuto karieru ale je mi blbe pytat sa jej nato

lillystranska
11. jan 2018

Potom fyzioterapeutka nie je. Veľa ľudí si míli pojem MASER a FYZIOTERAPEUT! Ja som maserka mam kurzy na to ale nie som fyzio na to musíš mať vzdelanie z vysokej školy. Môže byť kyneziolog. Ale tvrdiť, že fyzio je len výška nebudem 100% lebo je možne, že nikede na zdravotnej sa to dá ale nepočula som o tom ešte a s fyzioterapeutmi som už robila

lillystranska
11. jan 2018

Navyše si dievča koleduje o veľke problémy pretože robiť fyzioterapeuta môže človek ktorý ma k tomu nielen vzdelanie ale je aj v komore a má získane osvedčenie. AK ju niekto nahlasi môže ešte skonciť s pokutou

balikova
11. jan 2018

Existuje aj vyssie odborne studium, na strednej skole, po maturite a absolvent je diplomovany fyzioterapeut, ale v podstate je to asi to iste ako ked ides na vysku, je to denne studium, tiez na 3 roky su tam prijimacky..

dajana40
autor
11. jan 2018

Aha ok ato ponukaju univerzity, či stredné školy alebo ako?

dajana40
autor
11. jan 2018

teraz som prečítala , že stredné školy díík za radu

juliet86
11. jan 2018

Pozor kedysi sa odbor fyzioterapeut studoval aj na strednej zdravotnickej srredndej skole. Potom to bola nadstavba. Potom to bol bakalar neskor aj magister a rozne sa to menilo. Pridaj sa na fb do skupiny fyzioterapeuti na slovensku a dozvies sa ;)

dajana40
autor
11. jan 2018

@juliet86 díík

balikova
11. jan 2018

http://www.stredneskoly.sk/odbor/diplomovany-fy...

Diplomovany fyzioterapeut je stale aktualny

balikova
11. jan 2018

http://www.health.gov.sk/?fyzioterapeut

Aj podľa ministerstva zdravotnictva si mozes vybrat bud vysokoskolske studium alebo vyssie odborne studium

dorottka
11. jan 2018

Presne, existuje aj diplomovany fyzioterapeut a na to ti treba zdravotnu strednu skolu odbor fyzioterapeut alebo mozes byt z hocakej strednej/vysokej a urobis si nadstavbu (3 roky tusim). Vyska nie je potrebna, berie sa to rovnako.