Göttingenské prasiatko

nela0002
27. nov 2021

Má prosím niekto skúsenosti s mini prasiatkom? Čo mu dať papat? Aké odmeny? Mám ho jeden deň stále sa boji.. vybral si dve miesta na špinenie ako ho naučiť len na jedno? Mám ho prvý krát prosím o rady ďakujem

chelsey987
27. nov 2021

@nela0002 Čo áno: ovocie (okrem avokáda), zelenina (okrem cibule a zelených častí zemiakov), pastvina tzv. zelené, seno, lesné plody a orechy (šípky, žalude, gaštany, ...), červíčky, chrobáčiky, korienky - všetko čo si prasiatko samo vyryje, chudé mäsko, mliečne výrobky (nie mlieko)
Čo nie: kalorická strava, prekrmovať prasiatko, nechať prasiatko hladovať, nechať prasiatko čo i len na pol dňa bez vody
Opatrne s: kuchynský odpad neidentifikovateľného pôvodu chuti, farby a zápachu tzv. pomyje, obilie, granule pre psy a mačky, zemiaky, rajčiny, oriešky
Odmeny: nepreháňať, kúsky syra, granule, hrozienko, nesolený popcorn bez príchute, tvrdý na kosť vysušený neplesnivý chlieb a pečivo
Jedovaté a škodlivé rastliny: cibuľa, avokádo, kakao a čokoláda, zemiaky (zelené časti a výhonky), baza čierna, difenbachia, aloe, narcis, konvalinka, tabak, monstera, vianočná ruža, ricín, oleander, tis, anjelské trúby, ľuľok, rododendron

nela0002
autor
27. nov 2021

@chelsey987 to som čítala aj ja… no skôr som chcela osobne skúsenosti..

chelsey987
27. nov 2021

@nela0002 ber to tak, že každé prasiatko je všežravec. Môžeš mu kúpiť aj granule pre svinky, štot a pod.