Háčkované čepičky. Poradí mi někdo?

mkatka
11. jún 2008

Ahojte, už nějakou dobu sháním jednoduchý návod na háčkovanou čepičku (takovou, jakých je všude spousty). Problém je v tom, že jsem začátečník a potřebuju to všechno tak nějak polopatě. Prostě návod pro blbýho. Poradí mi někdo? Pochlubte se, co jste sami uháčkovaly.... 😉

fatima30
20. aug 2012

baby uz sa vam stalo ze hackujete auticko a vyjde vam cosi divne?
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1182
prisla som po piatu radu a potom dalej mi to vyslo divneň
ako sa robi ze posledne dva stlpky zhackujete v jeden asi som to urobila zle
a este sa chcem opytat ked dorobite riadok tak si priadzu otacate a pokracujete a zase otocite?

smalova
16. okt 2012

Môže mi niekto poradiť? som začatočníčka v háčkovaní učila som sa cez net. Robím čiapočku a čítala som niekde, že keď dosiahnem potrebný priemer tej placky potom treba uberať. Ale čo? a ako? Zrejme aby sa mi to ďalej nerozťahovalo a začalo sa to podobať na čiapku. Keď teraz robím ôsmy riadok (teda kruh) robím v 8 očku dva dlhé stlpiky. Uberať znamená, že keď pôjdem napr. do 10 riadku tak v deviatom očku spravím 2 DS?

poisonblu
16. okt 2012

@smalova nie, ja hackujem tak, ze ked mam placku dost velku, tak dalsi riadok hackujem uz len po jednom DS, cize nezdvojujem....a takto az do konca, cize po potrebnu dlzku/hlbku capicky...

poisonblu
16. okt 2012

@fatima30 zhackovava sa tak, ze urobis 2 stlpiky za sebou bez toho, aby si ich dala dole z hacika..najdi si na youtube videa na decrease double crochet, alebo decrease single crochet

Ano, pracu musis otocit, lebo pospiatky sa nehackuje

tina129
17. okt 2012

ahojte, neviete prosim niekto ako sa robi tento vzor na ciapku? dakujem

lenocka23
17. okt 2012

@tina129 nie som si ista, ale nie su to kratke stlpiky, s tym ze robis KS, potom retiazkove ocko a dalsi KS, pichat vzdy do kazdeho druheho ocka (z predchadzajuceho radu... dalsi rad potom nepichas do KS, ale do toho retiazkoveho ocka...

tina129
17. okt 2012

@lenocka23 jeeej dakujem ti velmi pekne, skusim a potom napisem a este prosim ta nevies aku vlnu mam kupit na takuto ciapku? sestra ma s tym otravuje ale som len zaciatocnik, resp. hackujem uz dlhsie ale stale len dva-tri vzory dookola 😀

lenocka23
17. okt 2012

@tina129 podla "velkosti" celeho toho, by som asi kupila nieco hrubsie.. Nela a podobne by boli asi malo.. tym padom aj hribsi hacik.. ja som skusila z tensej vlny (nedalo mi) a nevyzera to tak dobre, ale podoba sa... mozno ten hrubsi hacik urobi vela...

tina129
17. okt 2012

@lenocka23 ahoj, no skusala som hrubu vlnu s hrubym hacikom ale myslim, ze to nie je ono aj ked to vyzera celkom OK, v podstate je to jedno ale normalne ma to zacalo zaujimat, ze ako to je hackovane, nenapada ta este nieco? 🙂

lenocka23
17. okt 2012

@tina129 skoda..napada mi uz len presmejdit cesky mimibazar... Pripadne vloz tuto fotku do navodov s otazkou,ci niekto nema navod.. Tiez ma to zaujima... 😉

tina129
17. okt 2012

@lenocka23 este mi jedna baba napisala, ci to nie su polodlhe stlpiky + ten tvoj postup, tak skusim a uvidim a dam vediet 🙂

smalova
17. okt 2012

@poisonblu ďakujem, čiapka je hotová a sedí super. 🙂

micikatka
18. okt 2012

baby prosim vas mate niektora navod na usianku? lebo akosi nemam stastie ani na minibazare :o(((( dakujem

lenocka23
18. okt 2012

@micikatka kukni tuto https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/su-tu-mamicky-ktore-rady-hackuju/ na druhej strane som davala foto aj taky zosmoleny postup... 😉 😀

natalca
21. okt 2012

Ahojte dievcata, som uplny zaciatocnik, uhackovala som zatial len jednu jesennu ciapocku a 2 volankove saly, vcera som zistila, ze cakame druhe babatko a drahemu by som chcela darovat ciapocku pre novorodenca, tak som mu to chcela oznamit 🙂 nemate, prosim vas, nejaky navod, uz dlho googlim a nic som zatial nenasla, bola by som vdacna aj za navod na ponosticky, dakujem za kazdy navod 🙂

mykky
24. okt 2012

Ahoj, dajte nejaký typ na peknú zimnú čiapočku pre dievčatko. 😉 🙂

kalfinka
29. okt 2012

Ahojte baby .. potrebovala by som poradiť ako na hranatú čiapku. 😨 Aj som si dávala do vyhladávača na MMB,ale nič nenašlo. 😕 Nemáte niektorá, Nie som extra zručná v tomto, potrebujem rozpísaný návod, v kreslených sa nevyznám. ☹
Ďakujéééém 😝

kalfinka
29. okt 2012

@mykky ja som robila takúto a k nej aj šálik a zateplila som to flísom .. super je. A jednuduchá. 😉
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8019

kalfinka
29. okt 2012

no a mne kto poradí? Hm? 😕

lenocka23
29. okt 2012

@kalfinka neviem co myslis, ako hranatu.. podla mna uhackovat "tunel" a vrch osobitne stvorec a zhackovat dokopy... 😉

mykky
7. nov 2012

Nemá niekto návod na háčkovanú trpaslíkovú čiapočku? Alebo nejaku peknú čiapočku pre chlapčeka novorodenca.

zz134
13. nov 2012

Babky poradte...chcela by som uhackovat taky vzor co vyzera ako hladko pri strikovani. neviem ako sa to vola a ani som nikde nenasla navod ziaden. prosi prosim poradte...Dakujeeem!

zabulka1
9. dec 2012

dievcata potrebujem pomoc robim barneyho a neviem ako urobit nohy, telo mam nohy robim zvlast ale neviem ako ich mam spravit chcem to mat do vianoc hotove

vevuska22
1. jan 2013

@mkatka skus zaciatocnu placku uhackovat podla tejto babenky mne to dost pomohlo na obrazkoch mas ukazane kde mas aj pichat... http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81&user=41829

mkatka
autor
1. jan 2013

vevuska22: to patřilo mě?

lara1705
10. feb 2013

dnes som uhačkovala malemu čiapočku za 4-5 hodin, tak ma to chytilo, bola to moja prva hačkovana čiapka pre chlapčeka na 4 roky. Sedi ako uliata.

lenocka23
13. feb 2013

ahojte babenky.. dlho som tu nebola, nejak nestiham, odkedy chodim do prace.. 😉 chcela by som sa vas opytat, co (kolko) by ste pytali za supravu ciapockua papucky... zatial je len ciapocka hotova, papucky este robim. Je to na novorobenca, resp na cca 3-4 mes....

agika1982
17. feb 2013

Kocky,prosim vas robim pre chlapceka ciapku z camilly a neviem ako mam urobit lem...neporadite?

ludik3
20. feb 2013

@agika1982 ja som robila len krátky stĺpik alebo pevným očkom (retiazkou)

slzickamodra
13. mar 2013

Dievcata aj ja mam prosbu, tiez neviem urobit elasticky patent pri hackovanej ciapocke, dakujem za rady...