Háčkované čepičky. Poradí mi někdo?

mkatka
11. jún 2008

Ahojte, už nějakou dobu sháním jednoduchý návod na háčkovanou čepičku (takovou, jakých je všude spousty). Problém je v tom, že jsem začátečník a potřebuju to všechno tak nějak polopatě. Prostě návod pro blbýho. Poradí mi někdo? Pochlubte se, co jste sami uháčkovaly.... 😉

gucz
19. jún 2008

nič sa nedeje, si šilkulka určite spravíš aj druhú. A ak si ako ja, tak potom nájdeš aj tú prvú 😀

denisocka
19. jún 2008

baby kde ste,už som zvalada tie prve očka ale neviem kolko ich treba na čiapku,tak čakam čo poradite že idem dotých stlpikov 😀

gucz
19. jún 2008

ja som dala na račiatok 7 retiazkových, to som spojila, ďalej 18 dlhých stĺpikov a potom už od oka. Postupy sú na prvej strane, mrkni tam

denisocka
19. jún 2008

zdalo sa mi že ste tu kecali o 7.ale nevedela som to najsť ,oki -zajtra pokračujem 😎

monkula
19. jún 2008

gucz, našla som ju, bola zapadnutá v aute medzi sedadlami... 😵 😵 😵
Začala som robiť tie šatočky, držte palčoky....

denisocka
20. jún 2008

ješkove zraky,ja neviem ani spojiť tu retiázku ,kde je na to návod 😅 ,nejak inštinktívne som to spojila ale urobiť ten dlhy stlpik zo 7očiek až 18 😀 ako to?

mkatka
autor
20. jún 2008

Tak tady je link na tu stránku, otvírá se to pomalu, je tam spousta obrázků, ale stojí to za to!
http://www.otiskyprstu.ic.cz/hackovani.htm

Mě velmi zaujalo i zdobení vlašských ořechů a šišek - do toho určo půjdu!!!

Tu kytičku úplně na konci jsem zkoušela, ovšem došla jsem na to, že moc utahuju, pak to není placatá kytička, ale jakoby myska. Chybama se člověk učí.

Já dělám momentálně třetí čepici, všechny jsou zatím pro mě. Vypadá to tak, že na podzim budu mít na každý den v týdnu jinou 😝 nebo je rozdám. Ale pochybuju, že má někdo tak malou hlavu jako já 😀 Mám to teď jako takovou úchylku, úplně mě svrbí ruce, když doháčkuju. Musím hned začít něco novýho. Fakt mě to baví víc než pletení.

tami712
20. jún 2008

mkatka, ďakujem za link na super stránku 🙂

mkatka
autor
20. jún 2008

Fuj, teď to po sobě čtu - myska, to je hrůza 😅 misku jsem myslela samozřejmě 😎

tami712, jsem ráda, že potěším 😉

gucz
20. jún 2008

mkatka diky za ten link, z preklepu si nič nerob, ja tiež občas píšem ako maďar 😖

monkula
20. jún 2008

mkatka, aj mňa to baví viac než pletenie, je to rýchlejšie 😀
Denisočka, háčik pichneš do prvého očak a pretiahneš, to je všetko..
No a potom si nahodíš priadzu na háčik, pichneš do stredu toho kruhu čo Ti vznikol, potom naberieš priadzu a pretiahneš tak, aby Ti ostali na háčiku dve očká a tými dvomi zase pretiahneš priadzu a máš už len jedno očko, t osa volá dlhý stĺpik a takto to sparavíš 18x. Potom zase robíš DS a to tak, že urobíš DS a potom znova do toho istého očka, teda podľa matematiky by si mala mať tých DS 36, chápeš? Potom podľa návodu mkatky, pekne to rozpísala... 😉

melory
20. jún 2008

najde sa mamina co hackuje na objednavku??? dakujem ip

monkula
20. jún 2008

melory, netrúfam, si...
Skús MMB...

mkatka
autor
20. jún 2008

K tomu začátku čepičky....ono je v podstatě jedno, kolik těch ok na řetízek, každý to dělá jinak. Záleží jak tenká/silná je příze/vlna - z tenké příze je např. takových 9 ok na řetízek moc - bude velká dírka upreostřed - mě se to nelíbí, naopak takových 5 ok ze silnější příze je málo. Takže takových 7 je zlatej střed, ale prax ukáže 😅

No a spojení řetízku do kruhu - mě osobně to jde líp tak, že si ten řetízek jakoby sundám z háčku a prstama spojím v kolečko a to tak, že ten začátek (první oko) je pod tím posledním okem - ten uzlík prvního oka je schovaný vespodu, protože to, na co koukám - vrch, to bude líc, takže aby byl uzlík schovaný na rubové straně.

První řada - jak udělat ze 7 ok 18 ok? Mě to hlava taky nebrala, až jsem zjistila, že se nepíchá DO těch oček - to by nám vyšlo jen 14 ok (do každého 2 sloupky - 2x7=14) nebo 21 ok (do každého oka 3 sloupky - 3x7=21 ok). Tohle je matematika. Ale dělá se to tedy tak, že nepíchá DO ok, ale POD oka, tím způsobem se ten začátek krásně obroubí viz http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?id=8701...
Tímto způsobem můžeme vpodstatě udělat tolik ok, kolik chceme - aj 15, aj 25 (to už teda bude pěkně napěchovaný). My ale uděláme 18.

V další řadě, tedy v druhé do každého z těch 18 ok píchneme 2x - 2x dlouhý sloupek (nebo něco jiného) - na konci řady budeme mít 36 a pak už jedeme podle toho vzorce na první straně této diskuze.

Kdyby měl někdo problémy s uzavíráním řady, písněte, ať tu nevytapetuju celou stránku. Já jsem se s tím taky potrápila, pořád jsem pletla jakoby do spirály....

P.S. a nezapomeňte každou další řadu začínat tak, že uděláte řetízek ze 3 ok....

monkula
20. jún 2008

katka, vpodstate sme napísali to isté, len ja som to napísala ako "sedlaňa" 😝 😝 😝 😝 😀

mkatka
autor
20. jún 2008

Monkula, o to nejde. Jsem doma sama, tak jsem se potřebovala vymluvit 😉

denisocka
20. jún 2008

monkula dík 😀 a ja z tých 7 očiek chcela spraviť 18 😀 ,pichám do nich ale furt len 7 stplikov vyšlo ,ach bože ja som koza ,tak idem odznova 😀

monkula
20. jún 2008

ahaa, máš potrebu mluvit? 😀
že koza 😀 😀 😀

denisocka
20. jún 2008

kurnik,som urobila 7 očiek,spojila ale do kruhu mi na to sotva 4 očka šlo urobiť,kdežto 18 😢 ,čo robím zle? mám priadzu a hačik 2

monkula
20. jún 2008

denisočka, kam ti picháš? Musíš pichnúť dovnútra kruhu, nie do očiek... 😉

gucz
21. jún 2008

mkatka podľa tej stánky čo si sem dala sa mi podarilo uháčkovať motílikov ako ozdobu na šál, zásobujem malú na zimu 🙂

denisocka
21. jún 2008

monkula-šak pichám dovnutra,ale ten kruh ma sotva 4mm priemer 😝

denisocka
21. jún 2008

baby,tak toto je album jednej baby,ktoru chudím očumovať už dlho a kvoli ktorej som sa pustila do hačkovania.pozrite a naberte inšpiráciu 😀 http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=30495

mkatka
autor
21. jún 2008

Denisocka....myslím, že děláš malé očka. Bu´d je zkus udělat větší nebo jich udělej víc v té svojí velikosti. Ten kruh je někdy maličký, ale roztáhne se tím vpícháním a tím, jak kolem uděláš tu první řadu.

mkatka
autor
21. jún 2008

Denisocka....pěkné! taky chodím šmírovat na MMB 😀 Mám dotaz, jakým vzorem je dělaná ta zelenobílá na první stránce?

A taky se chci zeptat, na všech čapkách, který jsem udělala pozoruju určitý jev - ten šev nejde rovně dolů ale šikmo 😠 ...čím to je?

denisocka
21. jún 2008

a ja chcem vedieť akým táto ! http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3071021 😀

denisocka
21. jún 2008

baby,tak som tej ifke z mmb píslala ako to robí tk tu je kus jej šikovnosti :
Ahoj, ja robim tieto s veľkým háčikom-je to č.6(6mm) a je to iba krátky stĺpik(to je ta moja čiapka)

.Potom tam mám aj také dievčenské s kvetinkami-tie so stopkami, tam je dlhý(1x nahodený)stľpik.

mkatka
autor
21. jún 2008

Aha tak vidíš, krátký sloupek velkým háčkem. Tak to budu muset dokoupit. Mám jen 3 a 4. No aspoň vezmu i nějakou tu přízi.
Mě se ten krátký sloupek velmi líbi na chlapeckou čepičku. Já tu svojí, co mám rozdělanou, mám velkým sloupkem a taky to nevypadá blbě. Mě osobně se líbí i polosloupek.

denisocka
21. jún 2008

baby,a ktora z vás mi poradila hačik 2 😠 ,to je taky prdavý,do frasa

sakra,ja to neviem ,stale som len s "řetízkem" a neviem sa dalej pohnuť 😠

monkula
21. jún 2008

denisočka, to som bolaja 😔 😔
Mne ho poradila teta v galantérii, asi máš hrubú priadzu, keď Ti nestačí, mne postačuje...
Chudenko moje, stále sa kváriš s tým řetízkem? 😀 😀 😀