Háčkované čepičky. Poradí mi někdo?

mkatka
11. jún 2008

Ahojte, už nějakou dobu sháním jednoduchý návod na háčkovanou čepičku (takovou, jakých je všude spousty). Problém je v tom, že jsem začátečník a potřebuju to všechno tak nějak polopatě. Prostě návod pro blbýho. Poradí mi někdo? Pochlubte se, co jste sami uháčkovaly.... 😉

ankan
13. okt 2011

@evelin116 Ak to chceš pre bábätko pozri na mimibazar.sk, alebo na mimibazer.cz. Ja som robila pletenú ale to je rovnaký štýl. Sprav ju ako čiapku. z hocijakého vzoru čo sa ti páči a pridávaj aspoň o dva riadky ako na čiapke. Tým vznikne ten tvar baretky. Potom asi dva riadky rovno a potom postupne asi dva, tri riadky ubrať na ten obvod lemu. Nakoniec ten lem a tiež môžeš dať vzor podľa fantázie. Len pozor na posledný riadok, aby so ho moc nestiahla... 😀 Ak potrebuješ ešte poradiť napíš

lenocka23
13. okt 2011

@evelin116 @ankan odporucam skor cesky mimibazar, medzi navodmi je tam priamo sekcia "hackovanie".. na slovenskom su rucne prace vsetky spolu, takze dlhsie trva najst nieco konkretne.. 😉 🙂

ankan
13. okt 2011

@lenocka23 sôhlasím, ale nájdu sa pekné aj na slovenskom a stačí napísať čo konkrétne hľadáš. Napr. čiap (čiapka, čiapky..), klob (klobúk) a pod. treba skúšať...

evelin116
14. okt 2011

@ankan
@lenocka23
@ankan jej dakujem baby je tam fakt vsetko...len tym navodom moc nerozumiem ale snad do toho pridem este raz vdaka 🙂

lenocka23
14. okt 2011

@evelin116 mne este toto pomohlo...

https://www.youtube.com/watch?v=HZ1EPQWFaB0

najdes tam plno videy od tej tetusky, da sa to pochopit na prvykrat vsetko... 😀 😀

evelin116
14. okt 2011

@lenocka23 no podla tejto tetusky som sa naucila hackovat 😀

ankan
14. okt 2011

@evelin116 ak nebudeš niečo vedieť stačí napísať rada poradím, veď každá raz začínala.... 🙂
Tento spôsob začínania riadku poznáte?

https://www.youtube.com/watch?v=3LxYpo-tyi8


https://www.youtube.com/watch?v=iyVLL8bi5yI
evelin116
14. okt 2011

ano poznam..uz mam v albume par vytvorov

evelin116
14. okt 2011

boue co mi je dnes nikoho neoznacujem
@ankan

ankan
14. okt 2011

@evelin116 mne sa to tiež páči...

lenocka23
14. okt 2011

@evelin116 pozerala som tvoj album a ta chlpata vlna je perfektna... 🙂 uz si ju zohnala niekde? a este otazocka, myslite ze by sa z takej vlny hodila ciapka aj pre chalana..? alebo zeby som si pre seba taku urobila..? 😝 😀

evelin116
14. okt 2011

@lenocka23 urcite ano ze moze byt aj pre chalana.teraz som si pisala s jednou babou co je v anglicku a ze tam maju strasne velky veber takychto vln...ze mi posle ked budem chciet ze kuriero ked to posle tak ze postovne je 1 libra. a v kosicach maju tiez sia mi ponukla jedna mamicka ale tam su len 3 farby na vyber. a v uk ze ich je kopec. u nas stoja tie vlny 3€ a v uk este neviem pytala som sa.este mi da vediet.ked mi zisti dam vediet a mozme si dat poslat od nej a rozdelime si potom postovne na polovicu.ak budes chciet?od kial si presne?

lenocka23
14. okt 2011

@evelin116 byvame v Rovinke, ale do Ba chodim relativne casto, mam tam dve overene galanterky plus jednu vychvalenu (ale este som nebola) tak skusim najskor tam pozriet... potom ti mozem dat vediet..

evelin116
14. okt 2011

@lenocka23 no daj vediet...a ze aj v dubravke maju tieto..to mi tiez pisala jedna mamicka

lenocka23
14. okt 2011

@evelin116 dubravku mam od ruky.. skor sa pohybujem v starom meste alebo ruzinove..

evelin116
14. okt 2011

@lenocka23 jasne ale daj urcite vediet

lucy1990
21. okt 2011

Ahojte baby, som tu nova, dnes som si kupila moj prvy hacik a priadzu, pre zaciatok som sa naucila retiazkove oko, to je jednoduche, ale bola by som rada keby ste mi poradili, ako uhackovat uplne jednoduchy jednofarebny jednovzorovy sal (chcem ho spravit svokre na vianoce) 🙂 myslim, ze to bude jednoduchsie ako ciapocka pre zaciatok, nie? Dakujem velmi pekne za rady 😵

lenocka23
22. okt 2011

@lucy1990 pozri si video z mojho prispevku zo14-teho oktobra.. Je ich tam viac a mysli ze naozaj zrozumitelne spracovane.. Drzim palce, dufam ze sa prides pochvalit vysledkom.. 😉

lucy1990
23. okt 2011

@lenocka23 dakujem, tie videjka uz mam popozerane, este sa chcem spytat, aku priadzu by ste odporucali pre zaciatocnika? Ja som si kupila vlnu a vacsi hacik (4,5 mm) a este mam jeden 2,5 mm, ale ta vlna mi pride taka tazka na zaciatok, strasne sa chlpi a nie je prehladna, s cim podla vas pracuje ta pani vo videu?

lenocka23
23. okt 2011

@lucy1990 no neviem co ma ona za vlnu, ale ja som zacinala s priadzou Nela... robi sa s hacikom 3 alebo 3,5.. lepsie je zacinan priadzou, ta je taka pevnejsia, nechlpi sa...

lucy1990
23. okt 2011

@lenocka23 uz som prisla na to s cim robi, ta priadza sa vola Camilla 6/4 🙂 tak zajtra ju skusim zohnat a kupim si 3,5 mm hacik, hadam to uz potom pojde 😵

lenocka23
23. okt 2011

@lucy1990 hej, aj Camila je fajn, a podobna je aj Limone.. tak drzim palce.. 🙂

lucy1990
23. okt 2011

@lenocka23 dakujem 🙂

evelin116
31. okt 2011

@ankan nevies mi poradit volaky pekny vzor na ciapocku ale nie moc zlozity.sptrasne sa mi paci tento len ho nechapem ako to spravyt

ankan
31. okt 2011

@evelin116 čo ti je pochopiteľnejšie kreslený návod, alebo v popis slovami? Je tam aj kreslený aj popísaný postup a tak musíš napísať čo presne nevieš?

evelin116
31. okt 2011

@ankan no nicomu nerozumiem ako spodok viem ale ten vzor co je na krajoch nerozumiem anii kreslenemu a ani pisanemu tam tomu nerozumiem co pisu.ja to chcem ale na ciapku nie na botky.najlepsie je ked mi vies aj nakreslit a aj opisat. 😒

ankan
1. nov 2011

napíš mi cez IP mailovú adresu, tam ti pošlem obrázok a môžeme to poriešiť rýchlejšie.

mamalina
17. feb 2012

Ahojte maminky,

vie mi niektora z Vas poradit?
Hackujem dcerke ciapocku, taku obycajnu, len z dlhych stlpikov. Prvy riadok som pridavala dva stlpiky do jedneho ocka, v druhom riadku som pridavala dva stlpiky az do kazdeho tretieho ocka atd. Lenze sa mi to cele nejako divne vlni, nie je to pekne sumerne, nema to pekny tvar. ☹

Viete mi povedat, kolko je optimalne pridavat, aby bol tvar ciapocky sumerny? Dcerka ma dva roky, to len tak orientacne...
Dakujem! 🙂

zabulka1
19. feb 2012

ahojte baby ucim sa hackovat s ds a ks mi to ide vpohode problem mam s reliefnimi stlpikmi neviem pridavat viete mi niekto poradit ako mam robit placku tak aby sa mi rozsirovala s prednymi a zadnymi rel.stl.lebo ja som uz v koncoch nic ine nerobim len param najprv sa mi to robi pekne aj pekny vzor a z nicoho nic sa mi z toho spravi capica a to hned na zaciatku uz som sa pitala na radu aj v mmb ale nikto mi zatial neporadil.aj tu som sa pitala ale tym ze to predava tie capice tak sa boji ze asi urobim krajsiu ako ona inak si to neviem vysvetlit preco mi v tom nechce poradit ,ja nechcem celu capicu navod potrebujem len to rozsirovanie na placku potom uz viem pokracovat podla seba len ta placka robi problem a uz tyzden s tym neviem pohnut.ten vzor s prednymi a zadnymi rel.stlp.sa mi strasne paci tak sa to chcem naucit.dakujem

zabulka1
19. feb 2012

@ankan ahojte baby ucim sa hackovat s ds a ks mi to ide vpohode problem mam s reliefnimi stlpikmi neviem pridavat viete mi niekto poradit ako mam robit placku tak aby sa mi rozsirovala s prednymi a zadnymi rel.stl.lebo ja som uz v koncoch nic ine nerobim len param najprv sa mi to robi pekne aj pekny vzor a z nicoho nic sa mi z toho spravi capica a to hned na zaciatku uz som sa pitala na radu aj v mmb ale nikto mi zatial neporadil.aj tu som sa pitala ale tym ze to predava tie capice tak sa boji ze asi urobim krajsiu ako ona inak si to neviem vysvetlit preco mi v tom nechce poradit ,ja nechcem celu capicu navod potrebujem len to rozsirovanie na placku potom uz viem pokracovat podla seba len ta placka robi problem a uz tyzden s tym neviem pohnut.ten vzor s prednymi a zadnymi rel.stlp.sa mi strasne paci tak sa to chcem naucit.dakujem ☹