Háčkované čepičky. Poradí mi někdo?

mkatka
11. jún 2008

Ahojte, už nějakou dobu sháním jednoduchý návod na háčkovanou čepičku (takovou, jakých je všude spousty). Problém je v tom, že jsem začátečník a potřebuju to všechno tak nějak polopatě. Prostě návod pro blbýho. Poradí mi někdo? Pochlubte se, co jste sami uháčkovaly.... 😉

magg
11. jún 2008

http://www.sikovne.szm.sk/hackovanie1.htm
Tu su nejake navody, treba pozriet vzory mozno najdes , co hladas 😉

mkatka
autor
11. jún 2008

Díky. Možná bych se i chtěla poradit...zkouším dělat ten základní kruh jen z krátkých sloupků, ale kraje se mi začaly vlnit a místo "placky" mám "kytičku". Něco dělám špatně, ale nevím co

magg
11. jún 2008

no musis ocka viac stahovat, robit tesnejsie, lebo potom sa to vlni, ak by si naopak zacala ocka uberat zacne sa ti tvarovat ciapka

mkatka
autor
11. jún 2008

a není někde konkrétní návod na ten začátek? budu to dělat z krátkých sloupků - pro chlapce mi to přijde nejvhodnější - ale už jsem asi 5x začínala a už bych se chtěla dostat přes ten kruh. četla jsem pár návodů na ten začátek, ale nezdá se mi to 😠

magg
11. jún 2008

mna ucila hackovat babka, ona hackuje uz asi 70 rokov, takze je fakt proficka, jedine zeby si si kupila knihu, takych o hackovani je vela, len su dost drahe

mkatka
autor
12. jún 2008

Mám jeden návod, ale asi z toho dělám něco špatně, protože se mi kraje zase zkroutily: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13321631&tab=0

Nevím, jestli přesně rozumím návodu: udělám řetízek, spojím pevným okem, pak udělám řetízek ze 3 ok a začnu dělat dlouhým sloupkem další řadu - vždy 2 sloupky do jednoho předchozího oka. 2 řady se ještě drží jakš takš rovně, pak se to začne kroutit. Možná bych měla jednu řadu vynechat a dělat jen po jednom sloupku a další zas po dvou sloupkách....fakt nevím. už jsem začala zkusmo jet rovně dolů, ale došlo mi, že ty vlny na temeni by tam zůstaly....ještěže mi došla příze 😅 , nebudu muset párat tak hodně

magg
12. jún 2008

skus to bez navodu, ked sa ti to zacne vlnit uberaj, proste to rob podla seba

mkatka
autor
12. jún 2008

zkusím to tak. a ještě - ubírat = nepřidávat? tj. dělat po jednom sloupku? ....já jsem psala, že potřebuju návod pro blbý 😅

mkatka
autor
12. jún 2008

a ještě jednu otázku - tzv. račí sloupek nebo tak nějak....jde o zakončení na chlapecké čepičky...nikde jsem nenašla, jak se to dělá. Neznáš to? Nechci takové ty obloučky apd.

magg
12. jún 2008

podla nazvu neviem ako to vyzera, nemas obrazok?

bika
12. jún 2008

Ahojte, nechcem vytvárať novú tému, vidím, že ste tu niektoré šikovné, čo sa háčkovania týka. Potrebovala by som poradiť, tiež som začiatočníčka a chcela by som urobiť malej takú háčk. šatku na hlavu na leto.
niečo ako tuto: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=370414
ale s dlhými stĺpikmi, nie takú veľmi dierkovanú. Len neviem, či začať od tej dlhšej strany a uberať, alebo naopak. absolútne nemám predstavu... poradíte niektorá? príp. ak máte nejakú stránku, kde by bol aj postup... vďaka.

magg
12. jún 2008

zacni od sirsej a uberaj, od uzsej sa to prakticky neda, lebo nemas k comu priberat

monkula
12. jún 2008

tak, tešila som sa, ako vyparádim moju slečnu krásnou háčkovanou čapičkou a urobím si očko u svokry 😀
Ale z toho návodu som teda jeleň 😝 😝 😝 😝

mkatka
autor
12. jún 2008

Monkulo, který návod ti není jasný?

Magg....už jsem na to došla, špatně jsem přibírala oka, už je to lepší, ale mám to u toho začátku mírně do špičky. Ještě asi háčkuju nepravidelně - někde víc utahuju, jinde háčkuju volněji. Možná až to bude sedět na hlavě, se to vyrovná.

Ještě by mě zajímalo, kdy se začáná háčkovat rovně....je to takové od oka. Když maminy na internetu pletou na kšeft, ptají se na rozměr od ucha k uchu přes temeno hlavy - je na to nějaký vzorec?

magg
12. jún 2008

monkula ak si nikdy nehackovala, tak ti ziaden pisomny navod nepomoze, musis vidiet pracu ruk

mkatka, meria sa to centimetrom a ked mas potrebny obvod zacinas uberat. Najlepsie je to merat priamo na hlavicku

mkatka
autor
12. jún 2008

Magg....nezlob se, ale to jsou rady....já bych to pásmem přeci neměřila! 😠 Ale když má dítě ten rozměr (plácnu) 50, tak jak velkej průměr musím mít toho základního kruhu, abych to mohla začít háčkovat rovně....tak jsem to myslela v tom dotazu 😉

Monkulo...neházej flintu do žita. Já taky nikdy předtím neháčkovala. Prostě jsem to tak dlouho zkoušela podle návodů, až to snad už trochu jde.....jestli potřebujuš poradit detailněji, napiš mi na email.

magg
12. jún 2008

mkatka, zbytocne sa hnevas, ale ja to uz inac vysvetlit neviem. Este ak mas nejaku syncekovu siltovku, ktora je pevnejsia, rob to podla nej, tam si to pekne vymeras a budes vediet kedy mas uberat

mkatka
autor
12. jún 2008

Magg, no pravda, trochu mě to zvedlo ze stoličky, ale v pohodě. Nezakládala jsem tuto diskuzi, abych se tu nakonec hádala. To ne.

Ale jak to dělají maminy, co to pletou někomu na zakázku, tedy naslepo? Japa ony to přeměřují? Musí na to být nějaký fígl!

monkula
12. jún 2008

nejaké tie základy mám, aj dečky som robila... 😵 😵
Ale hneď zajtra nabehnem do gal. a kúpim priadzu, ihlicu a spravím malej tú čiapku, veď hotová je nenormálne drahá 😝 😝
Máte skúsenosti s háčkovacou priadzou Monika? 😀 Nie je tenká? Alebo čo odporúčate vy?

monkula
13. jún 2008

tak, kúpila som si priadzu, háčik, nie ihlicu, ako som včera napísala, 😅 😀 a až bue čas, idem na to... 😎
Priebežne dám vedieť...

monkula
13. jún 2008

kde ste? háčkujete?
Mňa to taaaak chytilo, že už mi ostávajú len tie oblúčiky a ak bude zajtra pekne, slečna bude vyparádená... 😎 😎 😎

monkula
14. jún 2008

Už mám pocit, že trpím samomluvou 😀 😀 😀
Čapička je hotová, a rozhodla som sa, že jej k tomu uháčkujem aj šatočky.... 😵 😵 😵

mamartinka
14. jún 2008

tak servus hackovana sovicka.ako.capicka sa podarila.pekna.ty rada hackujes.coze uz tema sovy ta neba.

mkatka
autor
14. jún 2008

Ty už to máš hotový? 😨 Jejda, já ještě ne. Mám rozháčkovanou jednu pro prcka, ale došla příze. Tak jsem začala pro sebe z vlny a už taky finišuju. Zrovna špekuluju, jak to ukončím, jestli jen dokončím řadu dlouhých sloupků a zauzluju a konec - to se bude ale asi rolovat nahoru, nebo tam hodím nějaké ty ozdůbky. Krom vějířků se co ještě dělá?

mkatka
autor
15. jún 2008

Jakým způsobem ukončujete čepičku? Hledám nějaký rovný vzor.

bika
15. jún 2008

magg, ďakujem za rady, kúpim priadzu a pustím sa do toho.... ale vy ste všetky akési šikovné.... som zvedavá, ako to zvládnem... 😎

monkula
15. jún 2008

Katka, veru mám... 😀 Zajtra idem dokúpiť vlnu a ide mna tie šatočky ,tie asi za jeden deň hotové nebudú... 😀
Katka, ja mám dievčatko ,takže ja som je jrobila tie vejáriky, to neporadím..
Ale si mi veľmi pomohla svojím príspevkom, že dva sloupky do predchádzajúceho st´lpiku, potom mi to už išlo jedna radosť...a vždy som robial po jednom stĺpiku, od oka, skúsial som dva, ale keď sa to začalo vlniť, tak som to vypárala a urobila len jeden... 😉

gucz
15. jún 2008

monkula vyfoť tú čapičku a hoď to do albumu, som na to zvedavá, možno to aj ja skúsim 😉

mkatka
autor
15. jún 2008

Monkula...já nerada něco dělám od oka, takže jsem se pídila po chybě a našla. Takže pro druhou čepičku nebo pro někoho, kdo bude začínat:
řetízek,
druhá řada=do každého oka 2 DS (nebo něco jiného, já zatím dělám jen DS, protože to rychleji přibývá),
třetí řada= 1DS, 2DS, 1DS, 2DS....,
čtvrtá řada= 1DS, 1DS, 2DS, 1 DS, 1DS, 2DS....
pátá řada= 1DS, 1DS, 1 DS, 2DS, 1 DS, 1DS, 1DS, 2DS....
šestá řada= 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 2 DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 2DS.....

Zatím jsem nevymyslela nějaký univerzální vzorec na to, kolik řad přidávat. První čapku jsem si uháčkovala tak, že jsem přidávala 9 řad. dál jsem háčkovala už jen rovně a je mi to volné. Žádná hrůza, ale druhou čapku si udělám jen z 8 řad, a 9. už budu háčkovat rovně. Takže tak je to asi nejlepší vyzkoušet. Samozřejmě s jiným sloupkem to bude jiné, pak je asi nejlepší si změřit ten kruh v průměru a pak vědět, že průměr kruhu.... sedí na hlavu s obvodem....

A ano souhlas, vyfoť čapku, já tu svoji taky zvěčním.

gucz
17. jún 2008

no čo baby dáte tie fotky?, ja robím malej štrikované tričko z priadze, a chcela by som ho potom obhačkovať, ale do zdarného konca to ešte potrvá. Potom tiež prihodím foto, aj keď to nebude tak skoro