Háčkované čepičky. Poradí mi někdo?

mkatka
11. jún 2008

Ahojte, už nějakou dobu sháním jednoduchý návod na háčkovanou čepičku (takovou, jakých je všude spousty). Problém je v tom, že jsem začátečník a potřebuju to všechno tak nějak polopatě. Prostě návod pro blbýho. Poradí mi někdo? Pochlubte se, co jste sami uháčkovaly.... 😉

ankan
19. feb 2012

@zabulka1 máš IP.

raza
22. feb 2012

Ahojte. Poprosila by som vás niekoho o radu, teda ak budete mať so mnou niekto trpezlivosť 😀
Rozhodla som sa pre uháčkovanie čapičky. Ale som úúplný amateér. na nete som si našla, ako sa robí začiatok čapičky, tan kruh. tak som ho urobila. no a teraz neviem, ako ďalej. pochopila som len tolko, že musím urobiť 2 očká - stĺpik a kruh dookola obhačkovať, tak som to aj urobila, ale vzniká mi z toho akýsi zunel, či čo, vôbec ne kruh.. 😝 tak teraz neviem, mám pridať očko? ďakujem za každú radu..

lenocka23
22. feb 2012

@raza ahoj, treba viac pridavat... ja robim vacsinou takto: 8 retiazkovych ociek spojim do kruzku, prvy riadok je 16 dlhych stlpikov, v druhom riadku robim dva dlhe stlpiky do kazdeho ocka (takze to vlastne zdvojnasobim), v tretom riadkuzdvojim kazdy druhy DS, v dalsom kazdy treti DS, potom kazdy stvrty DS... uvidis ako sa to bude spravat, ak sa ti to stahuje, treba viac pridat, ak sa ti placka vlni, treba pridavat menej... hlavne skusaj.. ja som prvu ciapku parala asi 14 krat... 😉 😝 😀 😀 😀

raza
22. feb 2012

@lenocka23 ďakujem veľmi pekne.. práve sa mi ohlásila návšteva, ale hneď ako odíde, pôjdem na to a budem skúšať 😀 no a potom keď už mám hotový kruh na veľkosť hlavy, tak potom už len bez pridávania až do požadovanej dĺžky čapičky?

lenocka23
22. feb 2012

@raza presne tak.. 😉 drzim palce.. 🙂

raza
22. feb 2012

@lenocka23 vďaka.. ja sa na to normálne teším 😅

raza
22. feb 2012

nóóó.. tak som práve dokončila druhú čapičku 😵 akurát neviem, či sa bude dať nosiť, neviem akosi odhadnúť hĺbku čapice.. dokonca na jednu som dala aj ,,pikotky", či ako sa to volá 😅
ešte som sa chcela spýtať, z netu som pochopila, ako mám vydeliť troma ovbod hlavy, no ja by som chcela urobiť novorodeneckú, neviete poradiť približne obvod hlavičky novorodenca??
vyzerá to tak, že zajtra idem do mesta kúpiť vlnu 😀

danka_ba
4. mar 2012

@raza zober si babiku a prirovnavaj, podla toho budes vediet ci ubrat, alebo pridat ...
a ako sa ti dari?
ja som sa na to rozhodla teraz v piatok a zatial sa mi podarilo uhackovat vecicky pre Barbie 😀

raza
6. mar 2012

@danka_ba ja už mám hotových 10 čapíc 🙂 akurát neviem, koľko z nich bude použiteľných.. niektoré som urobila veľmi malé, nemám na kom prirovnať 😠 ale tak hádam sa niektorou trafím do potrebnej veľkosti 😅

zabulka1
6. mar 2012

ahojte dievcata neviete mi niektora poradit ako by som mohla uhackovat babiku na capicu moja svagrina si asi mysli ze je to lahke hlavu a ruky by som vedela ako tak ale to telo neviem asi to necham tak a spravim nejakeho motyl alebo kvetinku ta babika je pre mna prili narocna ked som len nedavno zacala hackovat.ale ak niekto ma predstavu poradte.dakujem ☹

lenocka23
6. mar 2012

@zabulka1 napadlo mi, ze by si mohla uhackovat kruzok ako hlavu, potom jeden obdlznik ako telo, ten by sa mohol na jednom konci rozsirovat ako suknicka, nohy a ruky by som uplietla len copiky a vlasy tiez z pradze len prisit a pripadne zapliest dva copy.. oci a usta len vysit... bolo by to akoze 3D... 😉

danka_ba
6. mar 2012

@raza niekde som videla presny postup a aj ako vypocitat kolko treba mat ociek ... zajtra ti poslem link 🙂

lenocka23
6. mar 2012

@raza neviem isto ci na slovenskom alebo ceskom mimibazare niekde v starsich navodoch na hackovanie som videla tabulku... 😉

danka_ba
7. mar 2012

@raza ja som robila podla tohoto navodu:
http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=2938

drzim palce a daj vediet ci pomohlo ...

danka_ba
7. mar 2012
zabulka1
7. mar 2012

dakujem pekne.. teraz sa este trapim s ciapockou mam na to tyzden a pol.tak uvidim.robim jej podla tohto navodu
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5672&order... ale nviem ci sa tam bude hodit babika mne by sa tam viaacej pacil motylik ak tak by som urobila este jednu ciapocku.co myslite? 🙂 🙂

zabulka1
7. mar 2012

@danka_ba tak tato je velmi pekna

zabulka1
7. mar 2012

@danka_ba podla prveho navudu som robila moju prvu capicu s tymi uskami co mam este jednu bekovku mam urobenu ale nejako nemam cas tak prisit kvietok ktory som uhackovala snad dnes prilozim do albumu,ten druhy link sa mi neotvara

danka_ba
7. mar 2012

@zabulka1 tak ta je fakt krasna ... mozno casom sa na to dam 😀

zabulka1
8. mar 2012

@danka_ba dakujem 😵

zabulka1
8. mar 2012

dievcata neviete mi poradit robim tuto ciapku pre neter k 2narodeninam http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5672&strana=1 ale nejako sa mi vobec netvaruje stale to je ako placka mam hotovy ten kruh cely rak kvetiniek cize podla jej navodu mam fialovy kruh a kvetinky biele co ma obrazok a este k tomu ja mam dalsiu radu polovicnych kvetiniek a neviem si dat rady co dalej lebo ked dokoncim dalsi rad tak to bude ako obrus a nie ciapka ona aj pise ze treba pridavat ale nejako mi to nejde do hlavy.Uz som pisala aj tej pani ale asi nebola na internete a ja to musim mat hotove do buduceho tyzdna.bola by somvdacna ak tomu niekto chape a mi pomohol ☹

lenocka23
8. mar 2012

moj tohtotyzdnovy vytvor pre synov... rohata a trpaslikova... 🙂 (vlna je z Lidlu, co bola nedavno v akcii..)

danka_ba
9. mar 2012

@lenocka23 peknucke ... sikula ...

danka_ba
9. mar 2012

@zabulka1 nevies mi prosim ta poradit ako na tu ciapocku? myslim tu kvetinkovu ...
tym ze som len teraz zacala neviem co znamenaju tie skratky ☹

zabulka1
10. mar 2012

@danka_ba
teraz myslis ktoru kvetinkovu tu co teraz hackujem<ak ano musis chvylku pockat lebo ja sa s tym teraz trapim nevedela som ako sa mi ma tvarovat lebo stale z toho bola placka jedna dve pani mi s tym pomahaju no skor jedna ta druha sa ma len stale na nieco pyta ale ziadna rada ked ju budem mat hotovu tak ti napisem ako na to zatial ani ja presne neviem lebo ten navod nie je dobre napisany,tak zatial radsej skus nejaku lahsiu a potom ja ti napisem dufam ze do dvoch dni ju budem mat hotovu lebo sa s nou trapim uz tyzden.neboj dam vediet

zabulka1
10. mar 2012

@danka_ba z ktorej casti Bratislavy si?

peuska
11. mar 2012

Ahojte pozeram ze ste tu viacere dost sikovne a mate uz viac skusenosti... Ja osobne som sa na toto este neodhodlala ale moja svokra sa na to dala a chcela by som aby spravila aj stucne...len nevie najst navody ako na to? neviete nieco poradit? dakujem velmi pekne 😉

ankan
12. mar 2012

Ja by som háčkovala štucne len rovný tunel a na koncoch navliekla buď klobúkovú gumičku, alebo spraviť dlhšie a zahnúť tunel do ktorého navlečieš hrubšiu gumičku podľa svojho odhadu...

ankan
12. mar 2012

@zabulka1 ja by som skúsila hlavu koliesko, telo ovál ako keď začínaš robiť Hello Kitty a potom pridať ruky a nohy alebo skús podľa fotky v druhom príspevku:

ankan
12. mar 2012

Snáď to bude čitateľné a nebude na čiapku moc veľké.