Hena na vlasy, skúsenosti?

aminak
1. jún 2019

Ahojte farbily ste si niektorá vlasy Henov ... aké máte skúsenosti ? Neničí vlasy ?

lenkadaisy
1. jún 2019

@aminak
Ahoj henna je prirodna farba, su to rozomlete listy rastliny cize ziadna chemia
Vlasy naopak krasne posilni, su hebkejsie, lesklejsie
Dokonca ak mas aj nejake kozne problemy napr sucha pokoxka hlavy henna to napravi

aminak
autor
1. jún 2019

@lenkadaisy ďakujem 🙏🏽 tak skúsim

baboobchod
1. jún 2019

Ja si farbim už iba hennou. Som veľmi spokojná so zlepšením kvality vlasov aj odtieňom. používam značku khadi, miešam si 1:1 odtieň čistá henna k bezfarebnej. Výsledok je pekná prirodzená ryšavá. Základ som mala odfarbeny tmavý blond. Teraz mi to robí pekný efekt- pri korienkoch rysava zafarbí šediny, ale tmavé ostatnu takmer nedotknuté. Čiže ako vlasy vyrastajú a dofrsbujem, mám prirodzené ombre 🙂 pozor, na tmavé vlasy Vám čistá henna chytí dočervena/bordova. Pozri si stránku khadi.cz, majú rôzne odtiene, ktoré sa dajú aj kombinovať.

anna_orchid
1. jún 2019

@baboobchod ako ti chyta henna na sediny? Nevymyva sa prilis rychlo? Ako casto opakujes farbenie? Hennujem uz 4 roky, pouzivam stale tu istu znacku medenu hennu od Henne Color Paris. Som s nou spokojna, akurat mam pocit, ze po prvom farbeni sa farba z vlasov vymyje a trvalo mi chyti az po druhom farbeni. Neviem, ci to robi henna kazdej znacky alebo iba tato, prip.ja by som potrebovala opravit postup.

anna_orchid
1. jún 2019

@aminak za mna henna urcite ano, odkedy si farbim vlasy iba hennou, mam ich ovela zdravsie a hustejsie.

elementissa
1. jún 2019

Henna je veľmi dobra a kvalitná. Bohužiaľ, vieš farbiť iba svetlejšie vlasy na tmavšie, naopak to nechytá. Ja som mala doma medenu, keďže takú sa farbim na rysavo už roky, no bohužiaľ, na moje takmer čierne odrasty to nechytilo. Ale ak ideš zo svetlejsej na tmavšiu, pripadne chceš zakryť šediny a farbu kupuješ v tvojom prirodzenom odtieni, tak stačí, keď ju necháš pôsobiť dlhšie (kľudne aj 3 hodiny) a pekne ti chytí.

baboobchod
1. jún 2019

@anna_orchid na šediny chytá ako na odfarbene, čiže na rysavo pri spomínanom pomere 1:1. Nemám pocit žeby sa nejako vymyvala. Po 1-2 umytiach už ostane rovnaká. Dofarbujem keď odrastu, čiže cca každé 3 - 4 týždne

kittykat22
1. jún 2019

@aminak ja tiež používam 6 rokov a som veľmi spokojná. Jediné mínus, že je stále veľmi málo salónov ktoré robia hennu a taký ktorý ju robí dobre, som nenašla. Henna na rozdiel od farby tónuje, takže aj keď ti bude farba odrastať, tak nebudeš mať odkrojenú farbu. Ja som na toto farbenie prešla lebo mám super jemné vlasy a profi farby mi sušili vlasy a masívne mi vypadávali. Teraz mám krásne lesklé husté vlasy. Som veľmi spokojná.

zuzinamt
1. jún 2019

Damy ak chcete rysavu farbu, kliknite na predajbylin a tam si kupite cistu hennu 🙂 ja ju vyuzivam uz par rokov, hennou farbim tak 10 rokov a viac... a je to najlepsia henna na trhu. Tiez je fajn ak niekto ide do Turecka alebo inde, tak sa popytajte a donesie vam tiez 🙂 Je to tam bezne a kvalita tiez skvela 🙂

elementissa
1. jún 2019

@zuzinamt a ta čistá henna chytá aj na tmavé vlasy? Lebo ja mam fakt tmavé tmavé, ale farbim sa na rysavo. Bežne farby mi to odfarbia, dokonca aj prírodnejsi herbatint pekne chytá, ale hennu som skúšala len raz - takú obyčajnú z dm, podľa mňa to nie je čistá henna a nechytila vôbec. Jasne, ze dĺžky vlasov pekne natonovala, ale korienky ostali rovnako čierne

zuzinamt
2. jún 2019

@elementissa Henna ti nechyti na klasicku farbu ci inak farbene vlasy, musis si ju nechat vymyt/odrast.. niekedy sa ti moze klasicka peroxid farba aj zafarbit na zelenkavu z toho 🤷‍♀️. a ano, chyta aj na tmavsie vlasy no nezafarbi ti to ako peroxidy ze na total rysavu 🙂 asi to bude trvat dlhsie a budes mat skor rysave odlesky 🙂 ja mam plave vlasy a mam nadhernu farbu, davam
si ale ak citron aby bola silnejsia... A ano, z DM a inych predajni - tam nie je cista henna, ani rysava. Cista hena (kvet) je v hnedej a cervenej (rysavej) tonine. Vsetko ostatne je s pridanim niecoho extra. Takze ak to chces na 100% prirodne, nechaj si donies z arabskych krajin alebo zo stranky, ktoru spominam vyssie 🙂

zuzinamt
2. jún 2019

a vyhodou je ze si henu mozes nacapkat doma v klude a nechat si to na hlave aj celu noc. Idealne potom je aby si si aspon 2-3 dni nemyla hlavu samponom ale nechala farbu este zoxydovat aby chytila krajsi ton 🙂
@elementissa

0silvia0
2. jún 2019

@baboobchod používam hennu presne tak ako ty aj tu istu značku, ja si miesam čistú hennu s bledo hnedou v pomerne 2:1 a chyta mi dosť na tmavo, ja mam tiež dosť šedivé vlasy a pôvodne mam strednehnede a super ombre to robí. Ja som spokojná, len by som prijala bledsi odtien

lenocka12345
2. jún 2019

hena je super , pouzivam ju roky , ale od isteho momentu mi prestala chytat , som zufala , dovtedy nebol problem , teraz skusam ine , zarucene uzasne eno nuno znacky , ale nic , vyzeram strasne , ale nevzdavam sa .... zatial .....

baboobchod
2. jún 2019

@0silvia0 skús namiesto bledohnedej nejakú blond alebo bezfarebnu. Pripadne skrátiť čas pôsobenia.

smejko123
2. jún 2019

Ja som s ňou mala dobré skúsenosti ale prešla na chcemicku farbu dala som si melír po prvé mi vadilo že tie odrasty mi nesfarbila tak ako by som chcela a mala som strašne suché vlasy ale vôbec mi nepadali a boli krásne lesklé určite vyskusaj

0silvia0
2. jún 2019

@baboobchod to som už skúšala, to mi zase nechytili poriadne šediny, mala som šediny len také akési svetlo oranžové. Mam hrubý vlas, mojej kolegyni pri tej istej technike a tej istej kombinácii a dĺžke farbenia chytá henna do bledsieho odtieňa. Takže pravdepodobne to bude zapríčinené štruktúrou vlasu. Kedysi som skúšala aj to dvojfazove farbenie (najprv 2 hodiny čistá henna, potom zmyt a ďalšie 2 hodiny hnedá farba podľa vyberu), ale už sa mi s tým nechce toľko babrat

0silvia0
2. jún 2019

@baboobchod takýto odtieň mam...

baboobchod
2. jún 2019

@0silvia0 ja mám takýto 🙂 narýchlo fotil syn 😂

0silvia0
2. jún 2019

@baboobchod tvoj odtieň je krajsi😪 mala si predtým odfarbené vlasy, keď to máš na vrchu hlavy tmavšie?

baboobchod
2. jún 2019

@0silvia0 áno, boli odfarbené na blond. Ale stále som nebola spokojná s odtieňom + kvôli času sa mi nechcelo furt chodiť ku kaderníčke so šedinami. Tak som farbila doma, čo vlasy ničilo. Už sa k chémii nevratim. Len ako to odrastie a budem strihať, budem už len tmavnut. No čo už 😉

0silvia0
2. jún 2019

@baboobchod no ale ako ti to vyrastá, tam ti tá henna chytá poslabšie, budeš asi musieť pridať viac červenej, či? Ani ja nechcem chémiu, mne henna maximálne vyhovuje.

baboobchod
2. jún 2019

@0silvia0 na vyrastene chytá ryšavá na šedivé, ostatné dostanú iba lesk. Ale vyzerá to zatiaľ zaujímavo, tak melírovane 🙂 budem sa prispôsobovať situácii 😂 Možno zmiesam cistu hennu s tmavou blond namiesto brzfarebnej, pripadne nechám dlhšie pôsobiť. Zatiaľ nechávam iba hodinu.

0silvia0
2. jún 2019

@baboobchod áno, vyzerá to fajn a zaujímavo. Ja nechávam 2 hodiny a ja mám vlasy veľmi šedivé práve v hornej časti hlavy, kde vyrastanie najviac vidno preto musím pridávať viac červenej a dofarbovať musím každé 3-4 týždne.

azbestica
2. jún 2019

ja som si davala hennu na vlasy aj farebnu teda medenu s tym ze som tam este pridavala kadeco ine aby farbila este viac pamatam si ze som tam davala cervene vino cierny caj pomaranc 🙂) no proste take carovanie. Nemozem povedat ze nezafarbila, zafarbila. Ale neskor som si dala hennu iba cistu bezfarebnu s tym ze som si ju namiesala do cierneho caju. a ta teda mala grady!! Chytila mi lepsie ako ta farebna. Myslela som si ze sa mi pomaly vymyje z vlasov ta farba ale kdeze su tomu uz hadam 3 roky a mne stale odrastaju vlasy z coho moc nadsena nie som ale ked si chces dlhodobo farbit tak budes spokojna. Apropo mam este 2 krabicky henny ktoru uz urcite nepouzijem mozem posunut ;)

zuzika123
3. jún 2019

@aminak nie, praveze je setrna k vlasom a naozaj dlho vydrzala. Ja som mala ten zakladny odtien a moje vlasy ozili trosku do rysava, co som sa zlakla spociatku, ale zapacilo sa mi to. Ja spokojná 😊👍

manee
7. nov 2019

Ahojte baby, mam otazocku? Chcem skusit hennu. Kupila som v obchode svet zdravia. Stredne hnedu. Na krabicke píšu, nechať posobit 45 min. Nebude to málo? Mam farbene vlasy, tmave. A tiez ma dosť sediny. Ďakujem

0silvia0
7. nov 2019

@manee prave som si farbila vlasy, ja si nechavam hennu na vlasoch 2-3 hodiny. Ja mam hrube vlasy, mne na sediny chyta len rysava henna, miesam si cervenu s hnedou.

zyza
13. apr 2020

dievcata a co vravite na henu znacky VENITA? Kamaratka ju pouziva a je spokona,ale niekde som ciatala,ze je skodliva? Mate s nou skusenost? Dakujem