Hena na vlasy, skúsenosti?

aminak
1. jún 2019

Ahojte farbily ste si niektorá vlasy Henov ... aké máte skúsenosti ? Neničí vlasy ?

pimpulienka
29. aug 2022

@baboobchod ja už si aj zvykám, len dcéra, že fuj to čo tu smrdí, keď som si to dávala. A muž ten je ticho mám ich zatiaľ v cope. 😀
Ale paráda, úplne prekrylo aj šediny ta stredne hneda, jemne mi to chytilo malinko tmavšie, ale som naozaj parádne spokojna a ten pocit, že zdravá farba na hlave👍🏻 Super uvidím ako často budem aplikovavat

miriamka94
1. nov 2022

Ahojte dievčatá. Blond henna ako tu niektoré píšete neexistuje. Pokiaľ niekto takú predáva, znamená to, že nejde o čistú hennu, ale je v nej peroxid. A vlastne na zloženie akejkoľvek henny si dávajte pozor. Napr. tie z DM nemajú čisté zloženie. Medzi najlepšie značky patrí Indian natural hair care alebo Khadi. Takisto neexistuje bezfarebná henna. Existuje Cassia, ktorá sa tak ľudovo nazýva pre jej podobné účinky. Henna vlasy vysušuje, takže je dobré do nej pridať nejaký rastlinný olej - mandľový, marhuľový, arganový, makadamiový alebo iný, ktorý vám vyhovuje. Pred nanesením henny je dobré vlasy umyť prírodným šampónom bez zbytočných zatažujúcich látok - parabény, sulfáty atď. (prírodným preto, že aj henna je prírodná farba a bude to tak mať väčší zmysrl a získate všetky výhody, ktoré prináša), henna vám tak lepšie chytí. Samozrejme čistá henna chytá vždy na ryšavo, preto sa do nej pridáva indigo, amla, ibištek a cassia. Farba henny ktorá vám chytí je individuálna podľa vášho prirodzeného odtieňu, štruktúry a stavu vlasov

zuzu95
5. jan 2023

Ma niekto skusenosti s odfarbenim vlasov po henne+indigo? Ja som nosila dlhe roky blond melir a potom som rok puzivala hennu s indigom ale neviem si na tu farbu zvyknut a vadi mi ze sediny su do oranzova. Proste chcem spat bledsie vlasy. Uz polroka nepouzivam hennu dokonca mi ich kadernicka aj zafarbila zmyvatelnou hnedou farbou aby som zakryla sediny. Viem ze indigo a peroxid je zla kombinacia tak som sa zmierila ze ich musim nechat vyrast ale predsa sa pytam ci niekto neskusal. Mozno by sa to napr. po roku uz dalo odfarbit… co myslite?

katka0305
31. júl 2023

@kittykat22 ahoj, poradila by si mi prosím ťa?
Chcem si začať farbiť vlasy hennou. Neviem do akej značky mám ísť. Mám vlasy pod lopatky, trošku šediny, ale nič tragické. Chcem len zvýrazniť moju farbu vlasov.
Takže neviem akú značku zvoliť a koľko balení migréna na prvé použitie. Ďakujem za radu.

pimpulienka
31. júl 2023

@katka0305 ja som verná Khadi odporúčam, cca každý mesiac mesiac aj pol nanašam

katka0305
31. júl 2023

@pimpulienka ok, ďakujem. Stačí jedno balenie na moju dĺžku vlasov?

pimpulienka
31. júl 2023

@katka0305 určite ja mám polodlhe ake máte vy?

katka0305
31. júl 2023

@pimpulienka pod lopatky cca

katka0305
31. júl 2023

@pimpulienka a aký odtieň používaš?

pimpulienka
31. júl 2023

@katka0305 striedam, mala som už veľa (hnedé odtiene)

kittykat22
31. júl 2023

@katka0305 ahoj, zober si khadi - to je dobra znacka. odtien zober najblizsi tvojim vlasom. Staci ti jedno balenie. Henna je tonovacia farba - spravi ti velmi peknu farbu k tvojim vlasnym vlasom.

katka0305
15. aug 2023

@kittykat22 tak som si khadi objednala. Používaš aj olej po farbení? Tak ako je v návode? Môžem použiť akýkoľvek olej? Ďakujem

katka0305
16. aug 2023

@pimpulienka tak som si objednala khadi hennu. Používaš aj olej po farbení, tak ako je v návode? Môžem použiť akýkoľvek olej?

pimpulienka
16. aug 2023

@katka0305 ahoj, áno používam striedam ich, teraz mám rose. Vždy pred umývaním. Takze aj pár dni po nanesení khadi. Ja nechávam aj 3 a viac dni bez umytia samponom. Potom dám olej a vlasy umyjem samponom

katka0305
16. aug 2023

@pimpulienka a olej nanasas na celú dĺžku vlasu?

pimpulienka
16. aug 2023

@katka0305 áno áno tie 3 pumpičky cela dĺžka