Hľadajú sa darcovia krvi

titkovamiriam
22. aug 2008

nenasla som podobnu temu,len jednu uzamknutu ☹ ,ak by ste niekto mohol darovat krv pre kamaratku,ktoru caka operacia ozvite sa mi.odporucali jej nech si najde darcov 😠 .je z bratislavy tak asi treba darovat krv len tu.
dik kazdemu

alexandra
22. aug 2008

A aku skupinu a v ktorej nemocnici? Na ake meno..?

bibula
22. aug 2008

ja este kojim,takze nist,no asi by bolo dobre uviest aj krvnu skupinu,aj ked predpokladam,ze by sa dalo aj na vymenu v zdrav.zariadeni. no a taktiez by sa dalo aj nechat si odobrat inde a zdrav.zariadenia sa medzi sebou uz nejak "dorovnaju" 😉

titkovamiriam
autor
22. aug 2008

je jedno aka skupina,ten kto na jej meno/ poslem do ip/daruje krv dostane listok pre nemocnicu a krv sa vymeni za tu co potrebuje,napisem popripade aj jej adresu aby sa jej mohli poslat tie listocky.mimochodom je to mamina 9m.babatka ☹

slavik
22. aug 2008

veľmi rada by som darovala ale môžem až za 2 mesiace. A krv sa dá na meno darovať na hociktorej transfúznej stanici. Len si treba vypýtať lístok, ktorý sa odnesie do nemocnice kde leží tvoja kamoška.

matica2
22. aug 2008

ahoj hned by som isla ale mozem az za dva mesiace

titkovamiriam
autor
22. aug 2008

diky diky-s kamoskami to skusame na roznych forach,je my jasne ze kojace a mlade maminky nebudu darovat ale chodi sem aj spustu inych zien 🙂 ,som rada ze sa ozval aj hoci len jeden a to s tym odberom uz mam aj ja vysvetlene,ale diky

mimakro
22. aug 2008

No škoda, že si nepísala včera. Manžel bol zrovna darovať. Ja už nemôžem. ☹ Aj keď by som veľmi rada.

titkovamiriam
autor
22. aug 2008

kamoska do poslednej chvile verila ze to nebude tak vazne no po vikende nastupuje do nemocky ☹

bubba
22. aug 2008

tit.mirka posli IP poslem manzela 😉

titkovamiriam
autor
22. aug 2008

poslala som dik

titkovamiriam
autor
22. aug 2008

baby idem z prace uz domov a budem tu az v pondelok,odpisem vam potom ahojte a pekny vikend

titkovamiriam
autor
25. aug 2008

dik vsetkym co sa mi ozvali 😀

bihan
25. aug 2008

Hm.. škoda, že som to tu nenašla skôr.. ja som bola v piatok.

titkovamiriam
autor
27. aug 2008

dakujem vsetkym-kamoska je po operacii 🙂 a darujte krv nadalej tych chorych ludi je spusta 😠

emjee
2. sep 2008

jankapo • 1d • Dnes o 15:50
Mile maminky,tehulky, snazilky....

Viem, ze drviva vacsina z nas nemoze darovat krvicku, lebo sme tehu, dojcime a tak, ale verim ze mame super manzelov a priatelov okolo seba, ktori by mohli a chceli pomoct...
Poznam osobne mladu babu v podobnej situacii ako tato Janka
http://www.cas.sk/clanok/87168/janka-ma-rakovin...

Tuto Janku a jej synceka zas pozna nasa znama....
Je to velmi smutne a zial, choroba si nevybera a kazda z nas moze potrebovat pomoc....

Darujte krv maminkam malych deti (a nielen im)....prosiiim.
Dakujeme.

titkovamiriam
autor
9. sep 2008

tato stranka bola pre tu janku a samozrejme ze aj pre ostatnych ktory krv potrebuju a nepodcenujte ani znamienka na tele,jednemu kamaratovi pred par tyzdnami museli zobrat na bruchu znamienko aj s kusom zaludka-prisiel lekarovi neskoro ☹

marse
9. sep 2008

tak rada by som darovala a urobila daco pre inych ale bohuzial nemozem ☹ moja gynekologicka ma poslala na onkologiu, lebo mi dopadli velmi zle vysledky a nieco mi nasli ☹ odkladala som to, ale po precitani clanku o Janke som nabrala odvahu a dnes som tam volala.

Drzim palceky Janke a vsetkym ktory to potrebuju,. 😉

titkovamiriam
autor
9. sep 2008

drzim palceky aj tebe-vidis ked len jednu zenu to primalo sa chvilku nad sebou pozastavit tak aj ten clanok mal zmysel

katja78
9. sep 2008

Ahojte,

milá téma 🙂

Ja som darovala krv asi 3x a povedala som si, že stačilo (ak chce niekto dôvody, spýtajte sa cez IP), ale darovať krv niekomu konkrétnemu má určite zmysel.

Môj muž má bronzovú Jánskeho plaketu a stále chce chodiť darovať krv. A tento rok sme šli na dovolenku cez jeho zamestnávateľa a čuduj sa svete, keďže sa predtým manžel preukázal ako nositeľ tej plakety, mali sme celý pobyt grátis a ešte k tomu nás prednostne ubytovali v apartmáne. To poteší 😀 😀 😀

expertka8
9. sep 2008

...mile darkyne...

...podate mi prosim podrobnejsi opis..ako to na "odbere krvi" prebieha???/cas/
...+....vase skusenosti....ci po odbere zvladnem zopar hodin v praci???
/viem...ze mam narok na zakonne volno..ale bohuzial...nemozem si to z pracovnyx dovodov dovolit/

...dakujem 😵

roasha
9. sep 2008

prides,vypises par formularov,potom cakas...... 😕
zavola si ta dnu lekar,polozi par otazok....odmeria tlak,vezmu ti skusobnu vzorku krvicky...... 😕
a potom ta posle domov ako mna,lebo mas problem so srdcom,o ktorom nevies.... 😀 😀 😀
ma to tak nasr...... 😅 bola som este puberta,a chcela som sa uliat z roboty.... 😀 ale po rokoch doslo k tomu,ze mali pravdu.... 😅
tak odomna sa nedozvies,ako je po odbere,ale logicky ti poklesne tlak,tak sa ti asi bude troska motat hlava./daj si pohar cerveneho/,a nebudes vediet z coho sa ti moce. 😀

berni
9. sep 2008

ja som sa napriklad necitila zle po odbere, je to sice individualne, ale treba hlavne pit vela vody a mozes papat okrem vajicok, mliecne vyrobky.... ale pit treba co najviac, mineralku a tak....proste vodu

u mna odber krvi trva asi tak 10 min. po odbere davaju kavu a keksik, aby ti velmi neklesol tlak. ale vsetko sa da zvladnut...

po odbere si velmi unavena, otapena, neodporucaju ani jazdit na aute. ja som bola minule v robote po odbere, zvladla som to, ale bola som viac unavena...tiez som musela, no proste mame blbu robotu

roasha
9. sep 2008

este ma napadlo,kolegyna sa pred odberom do rana bavila v bare/este by nafukala,ked jej brali krv/,a mala ju taku super,ze jej brali este aj plazmu!ucel to splnilo,nemusela do roboty,ale sa sla domov vyspat.... 😅 😀

berni
9. sep 2008

roasha a ja zase poznam jedneho znameho co pil myslim alkohol pred odberom krvi a hned ho poslali domov a nedostal ani papier o tom , ze bol darovat...tak neviem asi to je individualne

expertka8
9. sep 2008

...baby...neblaznite 😅
...mam v plane prist autom a dokonca aj s malym....vari nie som az taky "blazon"??? 😅 ...a dorazit sa po odbere v praci 😅

berni
9. sep 2008

expertka no neviem, ja som stale taka unavena...s malym?kolko ma maly?

expertka8
9. sep 2008

2,5 😅

bihan
9. sep 2008

V BB to všetko záleží na dni, kedy chceš darovať krv.. odporúčam cez týždeň, nie v piatok.
Prihlásiš sa na príjme, vyplníš dotazník v časti z menom, aby ti pridelili nálepky, urobia skúšobný odber a pošlú ťa do inej časti, kde je veľa čaju a kávy, dokončíš dotazník, pokecia si s tebou doktor o výsledkoch skúšobného odberu, zmeria tlak a ak je všetko ok, ideš na odber. Ak si vypila dosť tekutín a krv dobre tečie, môžeš byť za pár minút vonku. Prvý odber robia ženám väčšinou 400ml.
Po odbere dostaneš keksík a niečo na pitie, odporúča sa ostať v pokoji pár minút a ak sa cítiš ok, môžeš ísť.

Mne po odbere nič zvláštne nie je. Síce nešoférujem, ale práca by bola ok...
Ráno pred odberom by si nemala jesť bielkoviny a nejaké mastné jedlá.... Vypiť naozaj veľa veľa tekutím, mne robí dobre vypiť veľa coly, lebo zvyšuje tlak a možno práve vďaka tomu sa cítim v pohode 😉
Pri odchode odovzdáš ešte na príjme papierik a dostaneš jeden stravný lístok, preukaz darcu príde poštou.

Podľa mňa si rezervuj cca dve hodinky ráno, neviem, ako je to u vás na transfúzke, u nás to väčšinou stačí...
a ten pocit, že si zachránila snáď celý svet naozaj stojí za to 😉

kisska
9. sep 2008

expertka - no kazdy to zvlada inak - ak si po odbere posedis aspon pol hodku, dopijes sa mineralkou, tak zvladnes aj soferovanie, aj robotu... a ak budes mat stastie na dobre sestricky, snad ti aj maleho postrazia(ked nebudu mat vela roboty), kym ta vycucnu 😉 lebo s ihlou v ruke s nim vela nenarobis. Aj ritualy su asi na kazdej transfuzke ine... niekde ta nechaju vypisat formular, niekde ti vezmu vzorku na testy, niekde ti daju gastrac, niekde dostanes po odbere balicek sladkosti a ranajky (teda aspon v NR davali, ked som zacinala, v NZ som dostala len gastrac). Inak casovo pocitaj minimalne hodinu a zavisi to aj od toho, kolko ludi sa zrazi na odber...

chruminka
9. sep 2008

mam taku prozbu znamych syn havaroval na motorke a je v krytickom stave nepoznate dakoho kto by vedel na jeho meno darovat krv!j
je jedno aku krvnu skupinu lebo oni to beru kus za kus a nemusi to byt ani v BA hoci kde na SK len to musi byt na jeho meno:

MARTIN HARNOŠ lezi na KRAMAROCH

dakujem velmi velmi pekne ak by sa dalo a poznate dakoho tak prosim prosim prosim