Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

monikat75
autor
9. júl 2009

ahojte, ja som dnes celkom sama s mojimi detičkami, takže nestíham - manžela mám až do večera v práci a rodičia čo bývajú spolu s nami išli po neter na východ lebo príde k nám na prázdniny
aj teraz mi tu Marek lozí po zemi a Nika sa sama hrá a ja pozerám koľko ste sa zasa večer rozpísali 😉

ada11
9. júl 2009

veru, veru dospávame 😀 😀 😀

denduska
9. júl 2009

caute babky, emmka mi dnes nechce spinkat, tak len beham okolo nej a mame tu brodel jak v tanku..nastastie uz ide muzik domov, budem moct riadne popratat 😅

mirustek1
9. júl 2009

ja som prisla pred chvilou z mesta,Emka bola unavena,tak spi,ja mam veget.starsia je na prazdninach a muz pride az vecer.Bola som dat objednat tortu,na buducu nedelu mame oslevu -Emak rocik.Len neviem stale co jej kupit,lebo vsetko mame po starsej a izba je plna hraciek.

monikat75
autor
9. júl 2009

mirustek veď aj ja mám ten istý problém - tiež máme detskú izbu plnú hračiek ale bez hračky sa mi tá oslava akosi nebude vidieť - ja som rozmýšľala nad takými zvieratkami, čo sa do nich vkladajú geometrické tvary a tie potom pohýbu hlávkou alebo tak podobne keď sa založia tie kocky správne a tie sú od 6. mesiacov a Veronika má niečo podobné len je to už zlomené a s tým sa veľmi rada prehrala - ale uvidíme, veď Marek má tiež už o tri týždne rok 😉

kkkatarinkaaa
9. júl 2009

ahojte...ja mam dnes den na dve veci 😖 uplne katastrofa.kaslem na to, idem sa umyt a lahnut si.caute 😔

cessy
9. júl 2009

ahojte
denduska+ mirka, vcera som po tom normalne nemohla zaspat, jak sme fain pokecali 😉

ja prave dnes robim neterke torticku k narodeninkam, ale to len taku malicku, ked sa mi podari, tak pridam neake foto 😉

a co to teda tym detickam na rocik kupujete???my sme chceli ten detsky plastovy domcek, ale vsade mi hovoria ze to je az tak od 2-3 rokov....tak teraz neviem co kupime

kkatarinkaa co je s tebou 😕 , dufam ze len unava, nic vazne ☹ ☹ daj vediet 😉

maminkatn
9. júl 2009

mno,,pekne kamka,,,a,ja,ta,mozem,,hlaDAT,,KDE,,,SIK,,,,,,, ☹ ☹ 🙂 🙂

cessy
9. júl 2009

maminka uz som tam..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denduska
9. júl 2009

katkaaaa? co sa stalo?? 😲

cessy aj ja som sa dobre pobavila 😀

ja vobec neviem co emmke kupit na rok...ale vooobec 😖

ada11
9. júl 2009

Anet je už 2. deň total umrnčaná, keď ju položím, hneď plače, aj noci sú ťažké, normálne som už unavená a spáááála by som kade by som chodila ako to robíte, že ste také vitálne, mne už dochádza šťava, snáď keď bude teplo, tak sa nejako pozviecham 😉

ani ja neviem čo na 1. narodeniny, uvidím čo mi padne do oka, rozmýšľala som nad hracím pultom, alebo možno len nejaká drobnosť😉 pre Maťku mám celý zozonam, ona bude mať 6 rokov a je jasné, že si to veľmi dobre uvedomuje, potrebuje veľa vecí do školy, aj oblečenie musím kúpiť, lebo je jej dosť vecí malých a do školy predsa musí chodiť inak ako do škôlky, i keď aj do škôlky chodila pekne oblečená, ale tá škola je predsa iná 😉

mirustek1
9. júl 2009

prave som pozerala ne nete niake hracky a videla som v draciku taku magneticku tabulu,da sa nanu aj kreslit,pojdem pozriet ci ju maju,nech vidim ako to vyzera.,alebo asi odrazadlo.No uvidime.

Ada-aj mne ide Klarka do skoly,uz pomaly pozerame tasky,ale ona si len vybera,je niaka narocna.Dnes som uz kupila zasteru na vytvarnu,vrecusko na prezuvky,a taku dosku na zosity.A tiez kupujeme stale obleceni,lebo sa chce paradit.

mirka099
9. júl 2009

Ahojte dievcence 😎
jaaaaj ci pekny den je dnes.. jaaaj aj vecer bol super... baby velmi dobre som sa pobavila.. dnes sa nam to asi nepodari, denduska urcit bude dobieat zameskane 😀

katka aj ja dufam ze len blby den.... vtedy najlepsie zalahnut do postele.. alebo pokecat s babkami 😉 uz ani neviem kto mi pisal ci ma skype... mam zatial len ivet, dendi a cessy. ak este niekto mate nakontaktujte sa na mna . m.minuska... a ja nas vsetky nejako pospajam 🙂

inac my sme na 1.rok kupili hojdacieho tatosa... kuk tu je podobny.. mozno inspirujem..
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...
chcela som odrazadlo, ale to by este nevyuzil... to bude na Vianoce 🙂 teraz mu vsak kupujem choditko (to co tlaci pred sebou) zajtra ho idem zhanat do mesta...

cessy
10. júl 2009

mirka ten konik je krasny tiez som rozmyslala nad nim,lebo aj ja ked som bola mala, tak som mala hojdacieho kona a velmi som ho mala rada. jakubko sa uz na nom vie hojdat?? 😕

mirustek1
10. júl 2009

mirka-aj ja som chcela to choditko,ale mala som ho pozicane,teraz najradsej tlaci kociar pre babiky a tak pekne s nim aj beha.A co kupit na Vianoce,to bude potom dalsi problem.Inak aj podobneho konika sme mali,Klarka sa rada na nom hockala,ale potom ju to uz nebavilo,musim ho pozriet v pivnici.

mirka099
10. júl 2009

Ahojte... u nas vrcholi prerezavanie tej nepodarenej stolicky... v noci som toho vela nenaspala... kecala som na skype s kamaratkou z anglicka... asi o druhej, ked som uz rozmyslala o postielke, sa zobudil kubik.. vysoka teplota, plakal, nevdel zaspinkat... nakoniec zaspal okolo stvrtej... sice po tom spinkal do desiatej (co som bola poriadne prekvapena) ale ja som bola uz o osmej hore... a teraz neviem ako sa dostat k zivotu.. idem si asi dat nejakeho smrtaka kavicku a poriadne studenu sprchu...

cessy hojdat sa nevie, sice robi take pobyhy ako hijo hijo, ale konika sam nerozhojda 😀 musime my.. a sam by z tade este spadol.. este je na to trosku malicky, ale sa mu velmi paci.. robi mu moooj mooj, alebo ho hojda sameho.. 😀

este k tomu choditku.. pozerala som v draciku maju le take drahe okolo 30 €. kadejake zvukove, precackane.. nam take netreba.. chcela som uuplne najjednoduchsie, obycajne, budeme to vyuzivat mozno len par dni... take sa uz teraz neda kupit? to vsetko pomaly co chcem dietatu kupit stoji 30 €, 50€ vyssie... my doma peniaze netlacime 😠

cessy
10. júl 2009

mirka ved som sa aj cudovala ze to uz dokaze, ze jaky sikovnik. ved jasne, je este malicky ale ten konik ma zaujal, ked ten domcek asi tento rok este nekupime 😒

cessy
10. júl 2009

zas tu nikto nieje?? 😕

monikat75
autor
10. júl 2009

ahojte, aj ja som sa čudovala, že ako vie Jakubko sa hojdať na takom koníkovi - veď je len o 2 mesiace starší od Mareka
cessy ja som si to tiež pomyslela, keď som čítala, že chceš kúpiť plastový domček, že je to ešte strašne skoro, to stačí takému 2-ročnému dieťatku
inak mirka sa mi páčilo ako si to napísala - máš pravdu, aj ja čo som pozerala hračky na internete tak skoro všetko bolo nad 25 eur a my taktiež doma peniaze netlačíme ☹ ale škoda, občas by sa zišla taká tlačiarnička 😝

inak baby ako prebaľujete svoje deti - sú pri tom spokojné alebo nie - lebo ja s Marekom už asi 2 týždne zvádzam boj pri prebaľovaní - stále mi ujde z postele a lozí polonahý okolo postele alebo mi niekam odlezie - keď je len pocikaný tak ma to až tak nehnevá ale keď chce ujsť s pokakanou ritkou, tak to ma už vie riadne nahnevať - občas máme problém dvaja s manželom ho udržať kým ho prebalím a poutieram, tak sa mrví, huncút malý 😉

cessy
10. júl 2009

monika ja ked prebalujem tak malemu davam do ruky vseliake veci, tie si prezera a neuteka mi, mne by ani nemal kde, lebo prebalujem na prebalovacom pulte. ale ked som u nasich, tak niekedy som ho uz aj ked bol na styroch prebalovala....ide to.... 😀

katkabg
10. júl 2009

ajojte...prijimate ,medzi seba aj buduce maminy??? 😉 😉 😉

katkabg
10. júl 2009

prijimate medzi seba aj buduce maminy???Tesim sa na kazducku odpoved...aj na moje babatko v mojom brusku 😵

denduska
10. júl 2009

ahojte ja som sa sem az teraz dostala, mam tu svokru na navsteve az do pondelka, tak tu budem asi pomenej...

monika, ja tiez s emmkou bojujem uz asi dva mesiace pri prebalovani, ale ked je pokakana, ideme rovno do kupelne pod sprchu..lebo ona vacsinou poriadne nalozi 😅

katkabg, vitaj 😉 jasne ze ta prijimame 🙂

mirustek1
10. júl 2009

ja ked Emku pebalujem,tiez mi sada a uteka,vselico jej davam do ruk,alebo vydavam divne zvuky,robim zo seba blazna,a to niekedy zabera.Najnovsie ma najradsej stipce na pradlo...............
Ja zas idem balit veci,nedelu rano odchadzam s nasimi do Podhajskej,asi do piatku,tak tas ma co robit apotom prat........................Dnes uz Emka dostala predcasne na narodky od mojej kamosky zubnu kefku a pastu a sprchac a mlieko.Vy uz umyvate drobcom zuby,lebo ja som este nezacala.A od dalsej kamosky dostala taku drevenu skladacku a pekne oblecenie.

mirka099
10. júl 2009

monika, ja to riesim podobne ako cessy, davam mu kadeco du ruciciek, alebo sa ho vypytujem kde ma brusko, usko, zubky, jazyk, aky je silny, velky a tak podobne.. kym mi to vsetko ukaze, tak ja sa zaoberam jeho ritusou 😀 niekedy vsak nepomaha nic, a uteka s tou malou holou ritou co najdalej 😀 😀 😀

dendi veru, svokicke sa treba venovat 😉

katkabg super, jasne vitaj medzi nami, dobrych ludi sa vsade vela zmesti 😎 a kde zijes v zahranici?

halooo, ivett kde si? haloo katka? uz je lepsie? a adka? nejako ste sa rozbehali, urcite sa vsetky sa slniecku vyvalujete 😀

mirka099
10. júl 2009

mirustek, my sme prave dnes kupili zubnu kefku a pastu elmex.. taka sada to bola... zajtra zaciname 😉 drzte palce 😖

mirustek1
10. júl 2009

mirka-presne taku sadu dostala,tak chcem aj ja skusit,som zvedava ako sa zatvari,este som neskusala ako ta pasta chuti,moja starsia pouziva tiez elmexale pre vacsie deti,som zvedava,ak nebude chutit aspon vodou nech si zvykne umyvat,inak ja som Klarke vtedy zacala az neskor umyvat,

katka-vitaj tu

denduska
10. júl 2009

moja mala kefku vobec nechce 😠 len ten naprstok, a to uz mi hryzie do prsta, a strasne to boliiii 😢 ale tiez mame tu malu elmex kefku a s tou si chce len sama cistit zuby ale dost je to nebezpecne ked ju vidim ako s tym v puse sermuje 😕

ivet100
10. júl 2009

ahojte,mirustek,mirka ja som umyvala zubky kefkou hned ako vysli prve a od roka pouzivame aj zubnu pastu. Malemu chutila hned, niekedy mi ju najprv zje a potom mu umyvam zubky,ale on ma rad umyvanie a pyta si kefku sam hned rano. Inak jemu nevadi ani normalna zubna pasta 🙂
my sme k vianociam malemu kupili choditko-odrazatko a to je take auto, najprv si pomahal pri nom chodit,stale sa ho pridrziaval a vsade sa snim presuval,ale trvalo to len 2 tyzdne, lebo on presne dva dni po dovrseni jedneho roka zacal behat sam a tak si pomaly zacal na auto sadat, najprv to nevedel,potom skusal pomaly sa aj posunut a od 14. mesiaca sa zacal sam odrazat a teraz na nom poriadne pirati,...... takze mirka myslim, ze na Vianoce je dost neskoro kupit odrazatko,kup ho uz teraz niekedy, uvidis aky bude rad, ved uz ma 13 mesiacov. Bude sa z toho tesit
mirustek, moj Tobiasko vonku berie vsetkym dievcatkam kocik a chce ho tlacit, detsky kocik je jeho najoblubenejsia hracka, asi mu budem musiet kupit 😀 😀 ,

katka, vitaj medzi nami, budeme len radi 😉

ada11
10. júl 2009

ahojte maminy 😉

mirka, cessy, monika, my máme dreveného koníka a Anet ho zbožňuje, musíme ju pridržiavať a hojdáme ju my, ale tak tam čuší, aj príde pri neho a začne vydávať zvuky koníka - klusanie /viete čo myslím/, taká je bohovská 😉 dnes sa na pár sekúnd udržala stáť sama bez podpory, pred tým len keď sa držala, ale dnes sa normálne pustila a ustála to 😉 ach...kde je to malé bábo? 😕

tak s tými hračkami máte pravdu, sú veľmi drahé, ja mám dosť po Maťke, ale také obyčajné 😉

čo sa týka prebaľovania, tak Anet musím dať tiež niečo do ručičiek, lebo ináč vymýšľa a ušla by mi hneď aj s nákladom 😀

katkabg, vitaj aj s mimi 😉 a ako sa cítiš ?