Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

jeliska
24. júl 2009

ahojte ja ani nemam cas na net chodit furt volakde litame
ada uz pisala ze sme sa nestretli tak nabuduce 😀
dnes zase frcime prec ideme mimo ph na opekacku kozla kamosom tak sa tesim i ked v buse s eli sa mi skoro 2 hod. nechce byt ale nastastia mam pomocnicky 😅

mirustek1
24. júl 2009

ale ste sa rozpisali,my sme hroznu noc aj hrozny den.Stale sa v noci budila,sadla a plakala ako diva,to nieje plac a le ona ziape ako diva.nechce ani vodu,ani cumel...nic,len sa jeduje.A tiez mi nechce cez den moc jedavat,dnes mala len mlieko,mozno je to tou chorobou a teplom,tak musime vydrzat.

Ada-my nemame este skoro nic pokupene do skoly,ani tasku....hadam na buduci tyzden.A kde ste v Tatrach,my mame ist zaciatkom augusta na tyzden,ale v noci som vyhlasila,ze ak nezacne spavat ja nikam nejdem.

mirka-to su chlapi,oni inak myslia,ja sa uz nad nimi prestavam zamyslat,aj ja mam dobreho muza,ale tiez ma niektore veci vytacaju,on ju zacne krmit a ona neotvori usta a on hned skonci,ze nieje hladna,takto by neje dla nikdy,ziadne trpezlivost a ked reve v noci,je taky nervozny ze on ma tym vytaca este viac......ale sme ich ohovorili

mirustek1
24. júl 2009

monikat-aj tebe ide mala do prvej?

mirustek1
24. júl 2009

monikat-ked cez den nekojis,davas jej pit mlieko z flase a kolko?lebo ja tiez prestavam kojit,a neviem ci jej mam davat cez den pred spanim flasu s mliekom.

monikat75
autor
24. júl 2009

ahojte, mirustek mne Veronika ešte nejde do školy, ona je septembrová, takže pôjde až o rok, len dúfam, že nebudem ľutovať, lebo ona je veľmi šikovná, už ju zaujímajú písmená, čísla, stále by len vypisovala svoje a naše mená a počítala, takže neviem či sa v škôlke nebude nudiť - ale ona má tam kamošky tiež septembrové a ani ich nedali mamky do školy, takže snáď to bude O.K.
a s tým kojením - takže cez deň mi ráno vypije predtým ako ide prvýkrát spať - okolo 9.00 asi 180-200 ml, kedy ako, podľa toho koľko toho spapá na raňajky - dávam mu chlebík s maslom, alebo lekvárom, so šunkou a pod., a potom už len večer pred spaním - to ho nakojím z obidvoch prsníkov ale nezaspí kým sa nedoje ešte fľaškou - a vtedy vypije tých 200 ml už mu je moje mliečko slabé

mirustek1
24. júl 2009

ja si myslim,ze je lepsie ked pojde az o rok,nic nestrati a pojde so vsetkymi.Ja som jej vecer skusala urit kasu do flase,ale nechcela,len ciste mlieko vypila.A davas mu umele mlieko,ci uz kravske?Lebo mne dr.kazala uz obycajne,tak stale nad tym vaham.

cessy
24. júl 2009

ahojte
ada len nedavaj robit tortu do LAVAZI, krsna z tade mala a bola sucha, krem bol neaky zrazeny....no otrasna bola.....a marcipan sa po 3 hodinach co ju boli zobrat neako zacal roztekat.... 😠

inak malemu teplotka uz klesla ma uz len okolo 37,5, tak uz je to fain.....a vy mirustek???ako ste na tom???

denduska
24. júl 2009

ahojte babenky, rychlo pozdravujem, vybija sa mi ntb, mame sa super, dnes sme trochu pochodili Mikulas, okolie a vybrali sme sa do Tatralandie, ale nechodte tam, nic pre male deti..aj ked ja by som sa vyzila 😅 😀 potom si vas docitam 😉

mirustek1
24. júl 2009

cessy-cez den uz Emka nema teplotu,v noci este mala,tak uvidime ako dnes bude spat.

denduska-my sme tam boli a tiez sa mi az tam moc nepacilo,podla mna je lepsie v Besenovej,tam ste neboli?

Dala som fotky z Emkinej oslavy,ak chcete pozrite.

monikat75
autor
24. júl 2009

mirustek pekné fotky - a ako pekne ste vyzdobili byt, klobúk dolu 😉
denduska tak díky za typ, my sme presne nad Tatralandiou rozmýšľali, že by sme vyskúšali, takže nič z toho 😒 a uži si dovolenku 😅

cessy
24. júl 2009

mirustek teraz pred spinkanim som malemu merala teplotku a konecne je uz bez teploty..... 🙂
my sme boli v besenovej, ale to este bol maly v brusku....a s malymi detickami tam boli asi 3 mamicky.

mirustek1
24. júl 2009

ahojte-zazila som sok,Emka isla spat a dociahla na komodu,kde bol teplomer digitalny,otvorila ten kryt a mala ho v ustach,baterka tam nebola,prehladala som celu postielku,na zemi a nikde,uplne som myslela,ze ju zjedla,lebo to je taka malinka baterka a nakoniec som ju nasla az v rohu izby.Nervy,uz som rozmyslala,ci ist na pohovost.Teraz uz spi,tak je dobre.

cessy
24. júl 2009

mirustek no tak to ti veru nezavidim...to musel byt iny stres ☹

mirustek1
24. júl 2009

cessy-a ako ste sa rozhodli s tou dovolenkou?zda sa mi ze ty si vahala ci ist s malym k moru

cessy
24. júl 2009

mirustek este sme neni rozhodnuty, teda ja sa tomu branim.....ale asi niekam pojdeme, lebo muz vcera kupil kameru 😕 , tak asi sa fakt niekam chysta 😀 . ale uvazujeme aj o dovolenke na slovensku 🙂

mirustek1
24. júl 2009

mozno ta prekvapi...tak asi cele dni teraz kamerujete,asi pojdem spat,moj muzik tu uz odfukuje,lebo by som len jedla,ked tu sedim

cessy
24. júl 2009

ale prosim ta...este nieje ani vybrata z krabice....ja tomu nerozumiem a on na to nema cas...tak som zvedava co z toho bude...
aj ja idem, muz je nervozny ze tu stale tukam 🙂 , idem sa mu venovat
dobru nocku 😉

mirka099
24. júl 2009

ahojte, vidim ze dnes nas tu vela nebude... vsetky mame muzov doma 😉
tak bru noc 😉

mima22
24. júl 2009

mozem sa k vam pridat?

kkkatarinkaaa
25. júl 2009

caute holky
ja opat len tak na skok....mam tu teraz braceka na navsteve-od vcera do nedele..tak sa vytesujem 😵 v utorok zas pride kamoska na dva dni a potom zas na dva dni sestra...sice len take mini navstevy ale aspon nieco 😵 idem upratovat...potom vas docitam
mima- vitaj a jasne ze mozes 😉

cessy
25. júl 2009

mima ahoj

kkatarinkaa kedy to mas presne termin??29?? noo uz sa ti to teda krati 😅 .kolko si uz pribrala??a ako sa inak citis??brusko uz netvrdne??

monikat75
autor
25. júl 2009

ahojte, mirustek niečo také ako ty si zažila včera s malou za tú baterku, som ja zažila v pondelok, malý sa rád hrával so štipcami, a tiež sa hral na dvore sedkal si na deke a musela som ísť na WC tak som poprosila dcérku nech ho na chvíľu postráži, a zrazu počujem ako kričí, mamka, Marek má niečo v puske, tak som rýchlo zbehla dolu schodmi vonku a malý rozobral štipec a v puse už žmolil tú kovovú sponu, ktorá spája štipec dokopy, som mu to rýchlo vybrala, ale v tom momente by sa vo mne asi nikto krvy nedorezal, ako sa hovorí
takže ťa presne chápem ako si sa cítila, takže odvtedy má malý zákaz hrať sa so štipcami a to som bola preč asi 2 minúty
veru katka napíš ako sa cítiš, snáď to bruško netvrdne, a aspoň budeš mať veselo, keď máš jednu návštevu za druhou
cessy videokameru máme aj my a neboj sa nie je to žiadna veda naučiť sa kamerovať, u nás zo začiatku tiež kameroval len manžel a teraz to už zvládam v pohode aj ja 😉

ivet100
25. júl 2009

ahojte,
mirustek, fotky z oslavy su pekne, fakt ste to pekne vyzdobili, ozaj ako sa volas...... mirka?aby som vedela ako ta oslovit vonku, nech nekricim mirustek 😀 😀 😀
ja prave cakam navstevu, pride kamaratka s malou dcerkou,tak sa trochu deti pohraju a potom pojdeme von, dufam,ze nezacne prsat
ozaj, zabudla som sa pochvalit, ze muz ma konecne pracu, no boli to tazke 3 mesiace pokym bol bez prace.... robi mimo Prievidze ale hlavne, ze ma pracu, tak teraz som vacsinou sama doma
dnes som bola na 4 hodiny aj v praci,tak bola moja mamina pri malom

ivet100
25. júl 2009

aby som nezabudla mima zdravim ta a urcite budeme radi ak sa k nam pridas

katarinka, tie navstevy ti aj zavidim. k nam chodi malo navstev,tak tu nie je velmi veselo

kkkatarinkaaa
25. júl 2009

cesy- o, tvrdne sem tam, uz je to ovela lepsie ako to bolo....ano, 29.8. mam termin, teraz 5.augusta idem na poradnu tak sa hadam dozviem viac...ci to nebude skor, co by ma potesilo....a pribrala som uz pozehnane...13kg 😖 uz dufam ze dost...inak sa mam celkom ok,akurat mam katastrofen opuchnute nohy...clenky hlavne.

monikat75
autor
25. júl 2009

ivet, to som rada, že tvoj manžel si našiel prácu, lebo v dnešnej dobe vyžiť z jedného platu je asi nemožné 😒

katka som rada, že sa už máš lepšie, neboj v poslednom mesiaci tehotenstva som ja napr. už vôbec nepriberala, už len dieťatko rastie a priberá, tak to aj píšu tu na stránkach o tehotenstve, a s tými členkami sa netráp, to je normálne, ja som mala strašne opuchnuté pri obidvoch deťoch a potom po pôrode ešte asi nejaké dva týždne a potom to ustúpilo 🙂

kkkatarinkaaa
25. júl 2009

monikat- si zlata..hadam aj u mna to tak bude...s tymi clenkami 🙂 aj s (ne)priberanim....
ivet- jaaaj moja zlata, praveze ani k nam nikto nechodi 😖 vobec tu eśte nemam take fajn kamaratky....ta co pride, to je od nas z vychodu....inak nicota ako aj u vas 😖 😢

mirka099
25. júl 2009

ahojte... baby teraz citate slova najpysnejsej maminky pod slnkom 😵 kubik dnes prvykrat zacal riadne chodit... sice len 5-6 krockov od maminy ku mne a musim ho potom chytit, ale ako prisiel na to ze takto je to rychlejsie a jenouchchie ako po styroch najradsej by tak behal furt.. a ta radost v ociach... tak sa vytesujeme ako blchy 😵 😵 😵 (akurat na meniny inac zacal behat)

katarinka, to je este uplne super 13 kg.. ja som mala na konci 9 mesiaca 21 kg navyse !!! sice vacsina bola asi iba voda vo mne, ale vyzerala som ako nafuknuty balon... 😠
hlavne ze ti je uz lepsie... naplno si vychutnaj posledny mesiac... ja som dnes bola pozriet brata a svagrinku, co sa im v nedelu narodila dcerka... (cervene oci, obaja nevyspati... ma trampoty s kojenim, chudatko cela je utrapena) tak si este vychutnavaj ten klud... 😉

ivet tak to je super, urcite sa vah hned ulahci zivot... a ty kde pracujes? ze na taky maly uvazok... aj ja by som ta brala nieco take...

monika, mirustek ked je tema o tychto hrozach co nam krpci vyvedu.. maly mi raz nasiel vrchnacik od pera... sup ho do ust... zacal sa dusit, zasekol sa mu v hrdle, ani von ani dnu.. strasne som sa zlakla... nastastie u mna prevladol akysi materinsky pud sebazachovy, ked som mu to rukou nevedela vybrat, dala som ho dolu hlavou, a buchala mu po chrbatiku kym to nevyplul... v zivote som sa tak nebala. kubko potom hrozne plakal, aj on sa velmi vylakal, a ja som sa chvela este dva dni na to... najstrasnejsi pocit v zivote.. vtedy mal asi 10 mesiacov.

mirka099
25. júl 2009

mima aby som nezabudla.. vitaj medzi nami... Tvoja dcerka ma krasne meno.. ako ju volate? V nejakej skratenej podobe? 🙂

denduska
26. júl 2009

caute babenky, rychlo som vas preletela,mima ahoj 🙂
mirka, gratulujem malemu ku krocikom 😵 a ivet som rada ze sa muzovi praca postastila 🙂
monika, no do tatralandie ozaj nie, je to skor pre vacsie deti, lebo je tam kopa atrakcii, tobogany a tak, a neprehanam ak poviem ze tam bolo asi 5000 ludi, je to obrovske, clovek sa tam normalne nachodi, takze ak by ste predsa len sli, tak jedine s kociarom. A len v peknom pocasi, lebo dnu sa velmi neda co robit,m tam je malo bazenov a kopa ludi. Pre vacsie deti je to bomba, ale pre male vobec.

tak bezim, my sme boli vcera v Oraviciach v Meander parku, tiez pekne, az na samych poliakov ktori sa vsade roztahuju 🙄 akoze nic proti, ale niektore sposoby 🙄

zatial sa majte, leto uzivajte aj ked tu velmi teplo nie je, no ale aspon neprsi 🙂