Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

ada11
5. nov 2009

ahojte maminy 😉 nemám vás prečítané, len som postrehla, že sa bavíte o očkovaní 😉

moja Maťka má taký očkovací kalendár asi ako málokto, ona aj TBC vakcínu dostala až ako takmer 3 ročná, všetko mala posunuté, lebo ona asi 1,5 roka mala stále zvýšenú teplotu a nechceli ju očkovať, sem-tam nemala, tak vtedy sa očkovalo ale vždy s oneskorením niekoľkých mesiacov 😉
Anet to má tiež posunuté, ale len trochu, 3.dávku hexy mala v októbri a 3.pREVENAR Až V NOVERMBRI, ale keďže je zase chorá. Včera som brala obom výter, tak som zvedavá, či tam niečo bude. choroby zúria všade, je toho dosť aj detí aj dospeláci a to ešte nezačala ani chríp.epidémia, teraz sú v kurze laryngitídy, zápaly priedušiek a črevné virózy, takže tiež samé dobré veci. Takže choroby heš, heš, heš.

mirustek, aj ja musím odobrať Anet moč, ale ja odoberám do vrecúška, do skúmavky by som nemala šancu 😉

mirustek1
5. nov 2009

ahoj ada-davno si tu nebola,ako sa dari prvacke,nam v pohode,zatial je sikovna

laurinkadanielka
5. nov 2009

ahojte ani ja so sa ešte nedala zaočkovat a ani sa nedam ked ešte kojim u nas trošku svietilo slniečko ale neprši 😉

cessy
5. nov 2009

ahojte, dnes je teda riadna zima, alebo sa mi to len zda????
dnes som konecne bola na preventivke u gynekologa. uz som sa tam odhodlavala ist druhy mesiac. este zubara a mam to za sebou 😉

co mate pre deticky kupene na zimu - overal alebo zvlast nohavice a bundicku

monikat75
autor
5. nov 2009

ahojte, cessy ja mám pre malého zvlášť oteplovačky a vetrovku, ale po Veronike má zdedenú takú peknú kombinézku, len mu je ešte veľká, tak možno koncom zimy mu budem dávať už tú
mirustek ja som sa ešte nikdy nedala zaočkovať proti chrípke lebo mám z toho obavy, lebo kopec známych čo sa dali zaočkovať tak potom riadne ochoreli, takže radšej to neriskujem - hoci jedna kamarátka mi tvrdí že odkedy dáva pravidelne očkovať svoje dve deti, tak sú zdravé, ale skôr počúvam opačné reakcie
u nás dnes skoro celý deň prší alebo padá sneh s dažďom, práve idem po Niku do škôlky, ešteže majú moji rodičia auto, lebo v tomto počasí ísť pešo tak to je o ničom a manžela mám v práci až do večera, takže dnes je rad na mne 😉

marcelkova
5. nov 2009

denduska tak ti velmi pekne dakujem ..dnes sme boli zase u lekarky a doniesla som moc a mal stopi krvy tak nas poslala na sono oblicky...doktorka bola trochu nasrata co sa jej dotoho staram ale nedala som sa...tak mu nasadili hned aj antibiotika....tak uz je aspom kludnejsi....DAKUJEM

cessy
5. nov 2009

marcelkova nech ste zase cim skor zdravucky 😉

denduska
5. nov 2009

ahojte tak my sme uz v KE..

marcelkova nemas zac dakovat..tak sa len cim skor vyzdravte!!! 😉

mirustek, ja som sa nikdy proti chripke ockovat nedala a ani sa nedam a vlastne ja som ani chripku nikdy v zivote nemala... raz som citala taky skvely clanok od jedneho dr., musim ho najst a vam ho tu hodim 🙂 aha uz som aj nasla http://zdravi.doktorka.cz/rozhovor-s-mudr--jan-... perfektny optimisticky clanok, konecne nieco ine nez o samych liekoch a ockovani a neviem com..a od doktora, to sa ceni..

cessy, my mame bundicku a oteplovacky zvlast na traky..sa mi to zda praktickejsie...

laurinkadanielka
5. nov 2009

ahojte aj my mame bundičku a oteplovačky zvlast tieš na traky aj ja poznam par ludi čo sa dali zaočkovať a ochoreli

mirka099
5. nov 2009

ahojte...
rozoberate ockovanie.. ja som sa este nedala, ale rozmyslam o tom.. ale ako vas tak citam, tak neviem, no 😒 jedni vravia cim skor aj seba aj maleho a druhi ze ani za svet 😖
dnes , teda vlastne vcera 😅 sme behali po navstevach, same deti, sama pochabost.. krasne sa vyhral s nimi.. teraz uz len cakam kedy sa zobudi na kakauko a pojdem spat

denduska
6. nov 2009

ahojte, ja som bola dnes na poradni, o dva tyzdne mame ultrazvuk a uvidime co to bude 🙂

mirka, ja som raz citala taku studiu, ze ak sa das 5 rokov po sebe kazdy rok zaockovat proti chripke, mas o 70% vyssie riziko alzheimera 😅 najprv som si myslela ze je to haluz a potom som zistila ze ten clovek co to napisal je nejaka velka kapacita v imunologii v USA..nejaky predseda imun.spolocnosti ci co..tak snad by taku hovadinu do sveta nevypustil.... a druha vec ze nechapem ako moze fungovat ocko proti chripke, ked chripka ako taka nezanechava trvalu imunitu....ine choroby, to je jasne, ale chripka..? podla mna toto je len biznis... uvazovala by som o tom ak by som fakt mavala caste chripky..inak to podla mna nema vyznam...

monikat75
autor
6. nov 2009

denduska a ako sa má dieťatko, dúfam, že všetko v poriadku a už sa teším keď nám oznámiš pohlavie 😉
inak až dnes som si klikla na ten link čo si dala k téme toho očkovania proti chrípke, teda až ma zamrazilo keď som si prečítala všetky vedľajšie účinky a dokonca ja som alergička tak by som vraj mohla zomrieť na anafylaktický šok, teda hrôza, ešte že už to viem, očkovanie nehrozí u mňa určite 😒

mirustek1
6. nov 2009

no baby-ja som zvedava ako dopadnem po tom ockovani,lebo ja som tiez neni za ockovanie,ale dala som sa prehovorit,uz mi nic ine neostava len cakat 🙂
dnes tu svieti slniecko,tak pojdeme potom von,ked sa vyspi Emka

mirustek1
6. nov 2009

marcelkova-rychlo sa vyliecte,bola som zvedava ako ste dopadli,ldobre ze ste zaniesli ten moc a nedopadli ako my...

mirka099
6. nov 2009

ahojte, dendi tak to si ma teraz vystrasila... moj ocino sa dava ockovat uz asi siesty rok po sebe.. chripku odvtedy nemal, ak aj ano tak len taku velmi miernu... no ale ten alzheimer 😕 to dufam nieje pravda 😢
dendi ty si presne v takom istom tyzdni ako moja svagrinka 🙂 mozno budete aj naraz rodit 🙂

u nas je otrasne pocasie, zima, mokro, vietor fuka... a my sami doma 😖

cessy
6. nov 2009

ahojte co robite??? 😕 😅

mirka099
6. nov 2009

ahoj cessy. uz som si myslela ze ste na tuto stranku vsetky zabudli 😢
my cakame tatina...

denduska
6. nov 2009

mirka, neboj, tam je urcite aj geneticky podiel...a nech sa dava ockovat aspon kazdy druhy rok... ale myslim ze v niecom bola pravda v tom clanku, ja som nikdy ani len nepomyslela na to ze dostanem chripku..nikdy som to nesledovala ani nic...vsetci naokolo boli chori a ja nic...
a mirustek, neboj, myslim ze po jednrazovom ockovani najhorsie co moze ze dostanes chripku, ale myslim ze nic extra nehrozi..

mne robil aj dnes ultrazvuk ale len tak narychlo, aj kvoli tym bolestiam ale babo bolo zboku a nechcelo ukazat co tam ma..povedal ze asi dievcatko lebo tam nic netrci 😀 ale ze to neznamena ze nabuduce uz trcat nebude 😀

ada11
6. nov 2009

denduska, dnes som bola pre výtery a som z toho jeleň ☹ Maťka inú kliniku okrem kašľa nemá a vyšlo masívne S. aureus a Anet čo má kliniku - kašeľ, teplotu, červené hrdlo,nechutenstvo, tak nevyšlo nič. Ja mám podozrenie, či sa nevymenili vzorky, tak idem opakovať obom. už mi z toho šibe, hneď som volala imunológovi a ten mi povedal, že nemám dať Maťke ATB - pred mesiacom mala Zinnat 😉 tak odoberiem výter jednej zajtra, druhej v nedelu aby som mala ako takú istozu, že si nepomýlili vzorky 😉 ešte by som pri Anet brala negat. výter, že snáď viróza ale tá Maťka ma dorazila 😠 je to dosť čakať na toho imunológa týždeň, ale čo mám robiť? stále dokola dokolečka 😠

ada11
6. nov 2009

ozi, aj ja sa teším, keď oznámiš pohlavie mimi numero 2 😉 či dorastie alebo nedorastie aj tak ti to bude jedno a rovnako sa budeš tešiť 😉 ja kebyže mám mať ešte jedno mimi /čo už asi, teda pravdepodobne nebude/, tak by som to už nekazila a chcela by som asi viac dievčatko 😉

ada11
6. nov 2009

teda bolo by mi to jedno, ale keď mám už dve princezničky, tak by sme boli ako králi 😀

cessy
6. nov 2009

ahojte...
ada ahoj, teba tu vidiet je vzacnost 😅 ,ale tesim sa ze obcas ked mas cas napises 😅

inak tento tyzden sme tomu pisaniu moc nedalo 😕

laurinkadanielka
7. nov 2009

ahojte volako sa vam nechce pisať my sme mali rušnu noc mala vracala tak sme boli rano na pohotovosti pichli jej inekciu a vyzera že už bude dobre ak nie tak pojdeme na infuzie do nemocnice a to nechcem

denduska
7. nov 2009

ahojte, laurinka, to je mi luto ☹ dufam ze sa malej polepsi.
u nas je hrozne pocasie, strasna tma, emmka uz zalomila a haja, co inokedy chodi o pol dvanastej...

adi, to mas zasa trapenie, fakt to vyzera na vymenene vzorky...no ved zopakuj a uvidite a daj vediet..

jeliska
7. nov 2009

AHOJTE TAK MY PRAVE VARIME A POOBEDE SA CHYSTAME NIEKAM NA prechadzku.Co sa tyka ockovania tak my sme premeskali 3. ockovanie takze teraz pojdeme az v decembri alebo v januari.Mame tu este babicku tak vas este nemam precitanych ozvem sa mozno zajtra vecer alebo v pondelok .Inak maly uz sa roztahal a papa jedna radost 😉 akurat od polnoci byva hore po 2 hod. a furt ma prdiky 😖

jeliska
7. nov 2009

inak vsetkym chorym detickam drzim palce nech su zdravucky 🙂 🙂

monikat75
autor
7. nov 2009

ahojte, ženičky, fakt nás je tu v poslednom čase pomenej, čo je zaujímavé, lebo ani počasie nie je pekné, vonku sa už veľmi chodiť nedá a tu aj tak takmer nikto 😒
aj ja prajem všetkým choručkým detičkám skoré uzdravenie 😉
inak koľko vám spávajú detičky - lebo mne malý ešte 2x za deň ale nejak sa mu začínajú skracovať tie intervaly, lebo spával dvakrát po 1 a 1/2 hodine, to som mohla aj odstopnúť, to bolo takmer na minútu presne no a dnes doobeda spal cca 5O minút a teraz poobede 45 minút, takže možno to budem musieť posunúť a budem ho dávať spávať až pred obedom a možno už bude spinkať len raz, uvidíme

monikat75
autor
7. nov 2009

a ozaj ešte som zabudla vedeli by ste mi poradiť alebo dať typy čo kúpiť svokrovcom na Vianoce, lebo to je náš každoročný problém s manželom, lebo oni už majú všetko a to čo nemali to sme im za tie roky čo sme spolu už dokúpili a peniaze sami osebe sa pre nich nehodia, takže mne už fakt končí predstavivosť 😢

mirka099
7. nov 2009

ahojte
takisto prajem vsetkym marodom rychle uzdravenie 😉
moni, my tento rok kupujeme svokrovcom hojdacie kreslo... viem ze to vyuziju, svokor pri citani novin a svokra pri stopkani ponoziek 😉 pominule roky sme im kupovali veci do domacnosti, kavovar, masazny stroj na nohy ....

laurinkadanielka
7. nov 2009

ahojte tak je nam lepsie ale bola cely den taky spachtoško a kludna 😉 ani ja neviem čo kupim svokre na vianoce ale asi nič nezasluži si 😒