Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

ivet100
2. apr 2009

ahojte,ja som sa trochu odmlcala,ale nejako som nestihala.Je tak krasne vonku,ze takmer cele popoludnie sme vonku s Tobiaskom a aspon sa poriadne vybeha,lebo v zime vacsinou sedel v kociku a teraz viac beha.Dnes bol naozaj krasny den i ked taketo prudke oteplenie tiez nie je velmi dobre,ale zimy bolo dost, no nie?

jeliska,ja som zacala davat Tobiaskovi sunku v 11 mesiaci, davam len kuraciu alebo morcaciu, niekto odporuca od 1 roku,ale ja som zacala davat skor, chlebik som davala dlho bez korky,teraz ked uz ma aj stolicky,tak sa mu to lepsie zuje, ale tiez okolo 9 mesiaca velmi rad zuval rohliky a ostalo mu to do teraz, priam ich zboznuje.

my sa tento rok nechystame nikam na dovolenku, alebo uvidime a rozhodneme sa na poslednu chvilu 🙂

ada11
2. apr 2009

ahojte maminy 🙂

monika, aj ja som dnes umývala okná, teda iba jedno ale bude to mať pokračovanie 😉

cessy, ja pre Anetku veľa nenakupujem, lebo mám veci po Maťke, ale pár vecičiek som kúpila v Tecsu a jedno body na obchodnom 😉 Pre Maťku budeme robiť väčší nákup, keďže pôjde do školy - cez spodné prádlo až po vetrovku 😉 Aj by som išla do Maďarska, ale nemáme na čom a Anet by som nechcela brať, keďže kojím, tak sa nedá ani tak ani tak. Budem musieť pokúpiť u nás. 😉

Dnes bolo fakt super. Maťka bola v cirkuse, takže bola nadšená 🙂
Riešili ste aj dovolenky ako som sa tu dočítala 😉 No my by sme chceli ísť do tej spomínanej Prahy, že Jeliska 😀 a do Vysokých Tatier 😉
Vy ste sa riadne namáhali počas tehu a takto dobrovolne ?...hmmmm.... 😀 😝 Ja som chodila až do nástupu na MD do práce, takže ............

ada11
2. apr 2009

Ináč momentálne aj papám žemlovku a keď to tu čítam o tom konečnom produkte tráviaceho traktu deťúreniec, tak mi hneď viacej chutí 😀 😀 😀

ada11
2. apr 2009

ozaj Anet zase začína kašľať a steká jej do cez nosohltan dolu, nemáte nikto také problémy ak idú drobcom zuby?

cessy
2. apr 2009

ada zase som sa dobre zasmiala 😀 😀 😀 , ze produkt traviaceho traktu 😀 😀 😀

cessy
2. apr 2009

aj moj maly bol donedavna taky zahlieneny a zuby mu asi tiez pojdu, lebo je jedovaty jak certisko 😵

ada11
2. apr 2009

cessy, ja nechodím von tak normálne, ale nenormálne, lebo Anet vrieska v kočíku, až sa niekedy hanbím keď ju to chytí, tak sa strašne nervuje a plače až sa po nás ľudia obzerajú. no a priznám sa, že mi to vadí a som z toho v strese, keď je takáto, nič nepomáha, len ruky, ruky, ruky a ruky, ešte ju len idem vložiť do kočíka a v momente spustí plač. 😠

ada11
2. apr 2009

dobrú noc 😔

denduska
3. apr 2009

caute babulky, ja som v koncoch...emka vobec nechce spat v noci, vcera bola hore s nami do 22.30. este ju len dam do postielky, spusti hystericky rev a uz ked aj zaspi, potom sa budi s hysterickym revom a v noci je hore a place a place, ja len dufam ze su to zuby, lebo uz nevlaaaaaadzem ☹

julieeta
3. apr 2009

Denduska: Akolko ma mala rokov?

denduska
3. apr 2009

julieeta, klikni si na fotku 😉

ivet100
3. apr 2009

ahojte, ada citala som si tvoj prispevok o tom ako ti Anet vrieska v kociku a spomenula som si na mojho maleho,ked to robieval a bol prave tak stary ako Anet, no mozno mesiac mladsi. Mne to zacal robit este v hlbokom kociari,vrieskal a len na rukach chcel byt a tiez som sa hanbila kolko krat,lebo sa na mna pozerali,ze si neviem ani rady s dietatom,tak som kupila golfac a dala som ho tam,lebo som si myslela,ze ho to v hlbokom uz nebavi a chce vidiet,ale nezlepsilo sa to a robil mi to velmi casto,ale trvalo to tak 2 mesiace a prestal s tym,ako bol starsi a zacal viac kukat po vonku,tak zabudol,ze chce byt noseny na rukach. Mozno to aj Anet prejde,ale viem ake musis mat z toho nervy,lebo ja som sa uz kolko krat obavala ist aj von,ze to zacne robit. Apropo mojej kamaratky to robi teraz jej dcerka a ta ma 7 mesiacov, tak je to asi celkom normalne 🙂

ivet100
3. apr 2009

ste tu maminy?

jeliska
3. apr 2009

ahojte 😉 tak ja som bola dnes v praci cely den a som rada , ze konecne som doma.Mam tu kamosku tak iba na skok 😅

denduska
3. apr 2009

caute zienky, mne dnes dosla mamka..tak sa tesim...cely den sme boli s emcou v zahrade, tak bolo fajn 🙂

cessy
3. apr 2009

ada, neboj aj mne to maly robi....ked budes vidiet zufalu mamicku, ktora na koci robi ššššššššššššššššš tak to budem urcite ja 😅 , aj dnes som isla do mesta, ze vybehnem s kocikom, lebo inak koli tomu jeho kriku chodim na aute..."".ja odvazlivec"" isla som pesi a co myslis???spinkal asi pol hodinu a potom revaaaaal...jak sirena...a to uz je v sportovom, vobec nic ho neutisilo...tak som letela domov, ze az kolieska boli horuce 😨

cessy
3. apr 2009

dendus aj ja som dnes bola u nasich...preto som tu az teraz...inak bolo kraasne 😎 slnecno

ada11
3. apr 2009

cessy, tak keď pôjdem cez mesto a budem počuť krik, tak budem vedieť o koho ide 😀

denduska, tie naše herečky sa asi dohodli, Anet je dosť mrzutá aj cez deň aj v noci. No super kombinácia zuby-kašľ-soplík. Fakt super 😠 Moja dokina nie a nie Anet poslať na krčné. Od 14.3 má sopel a kašeľ s prestávkou dvoch dní,ale v pondelok tam asi pôjdem zase, lebo ma to...hnevá. Bojím sa aby nedostala zápal stredného ucha, keďže tie sople stekajú dolu cez nosohltan, nevytekajú cez noštek.

jeliska, aspon cez víkend si trošku oddýchni. ty si taká akčná 😉

ada11
3. apr 2009

ivet, takže aj ty si si prešla "peknými" prechádzkami vonku s vrieskajúcim drobcom 😝

jeliska
3. apr 2009

zajtra hlasia krasnych 24 stupnov tak ideme doobeda na Vysehrad a poobede budeme mat francuzov na navsteve tak tu ani nebudem
adi no asi si oddychnem az v tom aprili ako budem na dovolenke na slovensku 😉
pekny vecer majte sa krasne a kirasnu nocku 😉

monikat75
autor
4. apr 2009

ahojte, mne sa sem včera vôbec nepodarilo dostať, lebo doobedu som upratovala a zase okno v jednej izbe umývala - musím postupne - inak nestíham, a poobede sme išli ku svokrovcom na návštevu, lebo tam prišiel ich známy masér - tak sme sa všetci dali vymasírovať, takže konečne po 9 mesiacoch som bola na masáži, síce momentálne ma všetko bolí, ale zajtra už bude super, a Veronika nám ostala až do nedele u svokrovcov, chcela mať trošku zmenu, takže mám len jedno dieťatko na starosti 😝
inak s tými detičkami, že nechcú byť v kočíku to vám nezávidím, môj Marek je v kočíku taký dobručký, že až, akurát teraz odkedy je teplejšie nechce v kočíku spať dlhšie ako pol - trištvrte hodinu a potom sa zobudí a pozerá ale neplače, a keď je dnuká, tak spinká niekedy aj 1a1/2 hodiny
veru jeliska oddýchni si u tých rodičov, lebo ty fakt si vyťažená na 100 % 🙂
aj u nás je krásne teplúčko - podľa mňa až príliš na toto ročné obdobie, aj keď som rada, len dúfam, že sa znova nejak rapídne neochladí
denduska to s tým spánkom malej ti nezávidím, dúfam, že sa vám to polepší 😅
majte sa pekne, prajem krásny slnečný deň 😉

denduska
4. apr 2009

ahojte, ja som dnes gruntovala cely dom, mam tu mamku tak som ju vyuzila ako pestunku.....manzel isiel na fatransky hreben skialpovat..ze rozlucit sa so sezonou a teraz sedi s kamosmi z horskej sluzby na chate a zapijaju 😠

monci presne to ma napadlo, ze teraz sa dva tri tyzdne vyhrejeme a potiom zas zacne liat 🙄 ale masaz ti zaaaaavidiiiiiiim 😅 ach
inak moja emmka je v kociku strasne rada - zatial a tak dufam ze si uz nezmysli vymyslat 🙂

ada11
4. apr 2009

jeliska, tak potom v TT si vylož nohy a nič nevyhnutné nerob 😉

monika, aj ja umývam okná po jednom 😉

denduska, aj ja som mala dnes pestúnov, naši mi zobrali deti von 😉

Ja som bola dnes kúpit tú odsávačku na vysávač a tá pani mi hovorila, že jej syn mal to isté, pri každom zube sopel, zahlienenie a kašel, z toho dostal aj zápal stredného ucha, trvalo to do 3 rokov. Tak ma nepotešila. 😠

denduska
4. apr 2009

adi s tou odsavackou budes urcite spokojna, ja ju pouzivam kazdy vecer lebo E ma sice malinko soplikov ale take hnusne huste mrsky

ada11
4. apr 2009

dendus, aj som ju už skúšala, je to fakt lepšie ako tá ústna 😉

jeliska
5. apr 2009

dobre ranko !
No to si piste , ze si oddyxchnem uz sa nemozem dockat.Akurat som pozerala koho mame za prezidenta a nic moc no co uz . 🙄
Ja by som si hned isla kupit odsavacku ale nemame vysavac tak to by sme si museli kupit najprv ten 😀
vela mamiciek si ju chvalia 😉
u nas svieti slniecko i ked je trochu pod mrakom a je 19 stupnov.Vcera bolo lepsie no co uz 😒
za chvilkou k nam pride pani domaca nasa majitelka tak vam prajem krasny den 😀

ivet100
5. apr 2009

ahojte, ja mam tiez odsavacku na vysavac a je naozaj velmi dobra, som s nou spokojna az na to,ze teraz sa uz tazsie sopliky odsavaju,lebo je Tobiasko vacsi a uz sa na to jeduje a uteka,ked mu to idem robit.Snad sa coskoro nauci smrkat do vreckovky sam.

vcera som mala taky den,ze som sem nestihla ani prist kuknut, boli sme na chate a prisli sme az vecer a potom uz maly zalahol a ja som tiez kratko po nom zaspala od unavy,lebo tam som sa teda s nim riadne vybehala, stale som ho musela nahanat,aby nieco nevyviedol 🙂

pocasie u nas je celkom fajn, nejakych 20 stupnov ale trochu aj pod mrakom. Ja cakam,ze o taky tyzden este pride ochladenie a dazde,ale na druhej strane zas taketo teplo nie je normalne na zaciatok aprila. Ale kedy bolo normalne za posledne roky,ze? Vysoke teploty v maji a august studeny a uprsany ako minuly rok, hroza.

dnes sa sem uz asi nedostanem,lebo ked sa maly zobudi,tak pojdeme von a prideme urcite az vecer, takze zelam vsetkym pekny den. 😵

ada11
5. apr 2009

ahojte, u nás bolo dnes pekne, ale aj ja som zvedavá aké bude leto 😉

denduska
5. apr 2009

caute, nam dnes zasa pada net, uz asi trikrat som tu napisala a stale mi to zmizlo 😠

dnes mi odisla mamka, muzik je v praci aj dnes aj zajtra, pride az v utorok na obed..tak som totalne osirela...a je mi smutnooo ☹

cessy
5. apr 2009

denduska, nebud smutna, ved tu mas nas 😵 😵 😵