Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

denduska
18. apr 2009

adi, tak to ti nezavidim, ja by som bola z toho hrozne nerzvozna a urcite by som traposila... 😕

cessy
18. apr 2009

no tak to opat vyskusam ako sa tam bude tvarit....lebo inak tam reval ako pavijan... 😖
mne maly spinka v postielke, som zvedava do kedy 😒 😒 😒 😒 , lebo ked bude plackat, hned ho beriem k sebe do postele 😔

cessy
18. apr 2009

inak aj ja mam takeho paviana, uz som tu o tom aj pisala....adi nevidela si ma nahodou??aj minule som isla z mesta s malym vrestanom....skoro som popri kociku utekala, tak som chcela byt uz doma... 😖

ada11
18. apr 2009

denduska, poviem ti, že aj ja mám toho dost, už pocitujem takú väčšiu únavu ako predtým a ešte ked idem aj so stresom von, že čo mi zase slečna vyvedie. ked pozerám ako iné deti spia v kočíku alebo len tak sedkajú a pozerajú sa, tak až tak závidím 😉 je to fakt nepríjemné, ked tak vrieska, pokedy ju nezoberiem na ruky neprestane, skúšala som ju nechat tak, ale plakala až tak, že ju začalo dávit a by sa "zašla" ☹ ja dúfam, že ju to prejde, pretože to máme takto asi 2-3 týždne . aj teraz zaspala na mne, išla som ju položit do postielky a začala plakat, musela som ju zobrat, lebo by zobudila Matku 😝

cessy, skús, aj mne v manduce Anet nechcela byt a terz áno 😉

denduska
18. apr 2009

ja som teraz inak tiez viac unavena, pred par tyzdnami mala emma hrozne mrzute dni aj noci, a to uz bolo na mne poznat, len som hundrala, obcas som na nu zvysila aj hlas, aj ked som vedela ze to absolutne nepomoze, aj som sa za to hanbila strasne ale asi som sa potrebovala len ja nejak sama vyventilovat.... no a som rada ze ju to preslo, lebo asi by som to dlho uz nevydrzala...som potom len nervozna z unavy, lebo cely den lietam a celu noc sa budim a cicikam...ach...to je teda udel matky 😝 😀

cessy
18. apr 2009

ada anetka asi preziva uzkost 8 mesacnych.......citala som o tom a my tu uzkost mame od narodenia 😀 😀 😀

cessy
18. apr 2009

denduska neboj, nie si v tom sama....ja prezivam to iste...tiez som niekedy zvysila hlas na maleho a potom mi to bolo luto, ze uboziatko male ani nevie preco nanho kricim....ale tiez som uz niekedy zufala....

denduska
18. apr 2009

inak ja som ina expertka...teraz ako som u nasich, emma tu lozi po celom byte, az preliezla do kuchyne, a ja som ju potom chytila, lebo sa hrabkala v nejakych omrvinkach a som ju dvihla..ze vysoko nad hlavu, zo srandy...a zabudla som ze oni maju taky visiaci luster s velkym tienidlom a som jej tresla hlavku o to...nastastie to visi na kabli cize to odpruzilo, to je jedine stastie, ze sa jej to vlastne uhlo....ale revala aj ona aj ja, a bolo to hrozne...doteraz si nadavam...ale ako mozem mysliet na vsetko.... ☹

cessy
18. apr 2009

juuuj denduska, male nestastie.... 😖
ja som malemu minule tukla hlavku o zarubne, plakal jak keby som mu hlavu rozbila...dokonca tam nemal ani cervene..asi sa len zlakol 😒

ada11
18. apr 2009

cessy, to som hovorila už ani neviem kde, že má úzkosť bud osemmesačnú /ale začala v 7. mesiaci.../ alebo separačnú .
cessy, denduska, tak aj ja sa pridávam - aj ja sem-tam zvýšim hlas a je mi to lúto, ale aj my sme len ludia 😉 ja som nervózna ked je Anet taká mrzutá a som z toho vyčerpaná nielen fyzicky ale aj psychicky....a to mám už druhé dieta, ale Matka bola kludné dieta, ona bola taká dobručka 😉 nech sú len detičky zdravé, to je najdôležitejšie, ale rovako je dôležité aby sme boli zdravé a kludné aj my, kedže sa o ne staráme, nie?

denduska
18. apr 2009

babulky, idem ja, este by som popisala, ale vybije sa mi notebook, zabudla som ze nie je nabty a nabijacka bohvie kde je...nechcem tu sramotit...tak dobru nocku a ozaj len zdrave a pokojne deticky... 😵

ketrinn
18. apr 2009

Ja popisem ,som tu nova nemozem sa tu neako vyznat .vidno ze mam notebuk len chvilku 😀

ada11
18. apr 2009

denuska, tak dobrú 😔

cessy
18. apr 2009

no konecne som tu, maly mi plackal, tak som mu dala cucnut a zase spinka....uvidim do kedy... 😕

denduska dobru noc

aj ja uz idem lebo maly sa neako moc mrvi....dobru noc 😉

ada11
18. apr 2009

tak dobrú aj tebe cessy 😔

cessy
19. apr 2009

pekny den dievcata, co robite??
my sme este rano mali teplotku ale teraz uz nie... 😅 tak dufam ze sa zas na vecer nevrati 😕

monikat75
autor
19. apr 2009

ahojte žienky, no už mám dvojdňovú abstinenciu - som nejako nestíhala a včera večer som aj chcela sem nakuknúť a akurát ste tu aj boli, ale som si zapla film na DVD a tak ma zaujal, že som už potom nezapla PC, inak sa máme dobre, Marekovi už vidno zúbky - dve naraz mu idú, už čakám, že čochvíľa budú vonku, som mu kúpila zase nejaký nový gélik na zúbky - Dentinox a sa mi zdá, že mu to nejak urýchlilo to prerezávanie
inak adi celkom zaujímavá je tá manduca - môj manžel chcel Marekovi kúpiť nosič - taký klasický ale tam písali že je len do 12 kg, tak sme to nekupovali, lebo už teraz má niečo cez 9 kg a potom by sme to asi dlho nevyužili, ale pozerám, že táto manduca je až do 20 kg, čiže to je oveľa viac, možno aj my ju kúpime, lebo v lete keď chceme ísť na dovolenku do tých rakúskych álp, tak to by bolo super tak malého do toho dať a môžme vyraziť aj na nejakú turistiku 😝
a inak aj ja kojím tak dvakrát v noci - zhruba o 23,30 a potom o 04,30 a cez deň ho kojím trikrát - raz ráno, potom papá obed, potom raz poobede, potom papá olovrant - kašu, výživu, ovocie a potom ešte večer pred spaním ho kojím - a vy koľko krát cez deň ešte kojíte?
denduska Emmke prajem všetko naj... k dnešným 8. mesiacom 😅

cessy
19. apr 2009

ahoj monika ......ja som tiez pozerala tu manducu...my co mame tak nieje take pohodlne ako to co ma ada, preto mi tam mozno aj maly placka 😢
ja tiez cez den kojim tak 3-4 krat,ako kedy, teraz ked teplotkuje tak aj 5-6

cessy
19. apr 2009

denduska aj ja Emmuske prajem vsetko dobre...k 8 mes. 😅

cessy
19. apr 2009

halo dnes vecer nikdo??tak idem aj ja spat..dobru noc 😉

netmona
19. apr 2009

cessy,,,aj ja idem spať,,,aj ja 🙂

nikolasio22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada11
20. apr 2009

dobré ránko maminy 🙂 včera tu bolo husto 😀 😀 😀

mne Anet v manduce aj zaspinká, chceme ísť v lete do Tatier, tak ju určite berieme, raz sme boli s Maťkou v turistickom nosiči ale to bolo o ničom, ten nosič bol ťažký sám o sebe bez dieťaťa a manduca je super, len tá cena, my sme zvažovali či ju kúpiť, lebo to bola dosť veľká položka, ale nebanujem 😉

ináč ja kojím dosť často- 5 a viac krát za deň a v noci od tej 20,00 asi 5 krátdo cca 6,00.Anet niekedy ťahá len trošinku a dosť, inokedy viac. no teraz papá menej príkrmov ako jej idú zúbky a ako jej zateká ten soplík, aj teraz si zakašľala a počula som ako prehĺta...asi viete čo...no a už je z toho najedená 😠 výsledky čo sa týkajú tých soplíkov má OK.

monikat75
autor
20. apr 2009

ahojte, dnes mi už Veronika išla konečne do škôlky - už sa veľmi tešila a poobede sme jej sľúbili, že cestou zo škôlky pôjdeme na zmrzlinu, tak vezmeme aj Mareka a pôjdeme na prechádzku všetci spolu - inak myslíte, že takéto bábätká už môžu papať kornútok zo zmrzliny - lebo známa má dievčatko len trošku staršie ako Marek a už dala kornútok - ja neviem, mne sa to zdá skoro 😒
adi som rada, že Anetka má v poriadku výsledky - aspoň niečo pozitívne 😅 , veru adi aj ja som pozerala tú manducu a som videla, že tie ceny sú okolo 100 eur, čo je aj pre nás dosť veľká položka ale zase je to určite dobrá vec - veď s buginou asi na túru nepôjdeme, takže musíme to nejak vyriešiť
prajem pekný deň

denduska
20. apr 2009

caute babky, dakujeme za gratulacie...bohuzial oslavili sme ich nestastne...Emmka spadla doma a udrela si hlavku o DVD prehravac, dost silno, potom zacala vracat, tak nas odviezla sanitka, sme v nemocnici na detskej neurologii s otrasom mozgu 😖 dlho sa nam vyhybali choroby asi. Tak nam drzte palceky, je to tu hrozne ☹ papa

cessy
20. apr 2009

denduska, vazne...no tak to je mi smutno s vami....clovek ani nepomysli co vsetko sa moze stat 😢 😢 😢
nech ste cim skor doma a hlavne nech je mala v poriadku.drzte sa obe ☹ 😉

monikat75
autor
20. apr 2009

denduska, tak to je fakt smola ☹ chúďatko Emka, tak nech sa rýchlo uzdraví aby ste mohli ísť čo najskôr domov, palčeky budeme držať, neboj 😵

ada11
20. apr 2009

denduska, to nám je lúto, nech je Emka už domka a v poriadku. a to ako spadla, postavila sa alebo ako štvornožkovala, že až takto 😕

denduska
20. apr 2009

ahojte, tak my sme este stale v nemocke...zatial ma vsetky vysledky dobre chvalabohu....klop klop klop...ale nikomu neprajem toto zazit, pozerat sa ako trapia vase dieta ze sa az zachadza od placu...dnes mala kopu vysetreni, vecer to na nu dolahlo a asi dve hodiny plakala v kuse..potom sa rehotala a zasa plakala.... nema tu ani vlastnu postielku, len taku pre vacsie deti z ktorej moze zletiet rovno na hlavu.... zajtra by nas mali pustit, ale isla som za sestrou ze podpisujem reverz a odchadzame...nedalo sa to pocuvat ten plac....a ona na mna kuka akoze ako si to predstavujem..ze tu nie je ziaden doktor...a ja ze to nie je moj problem, ze si to tak predstavujem ze podpisem a odchadzame....a potom zavolali nejaku mladu doktorku z detskeho, on povedala ze nemozeme ist a hotovo..tak som urobila cirkus ze dieta nema ani riadnu postielku teda ja nemozem ist ani na WC lebo ho nemozem nechat same, a vcera sestra nevedela odmerat tlak (davala manzetu naopak ale som cusala - moja chyba) a povedala mi ze to preto ze ma dlhy rukav na pyzamku (cista hovadina, bezne sa meria cez rukav a musi to odmerat).. a ze ked som doktorka mam jej v noci merat pulz a sledovat ju.... tak som este vravela ze taku terapiu poskytnem aj sama doma.... ale aj tak nas nepustili.... ze este neni popis eeg.... takze ja zajtra balim kufre, serem im s prepacenim na vsetky hlavy, nech si to riesia sami ze tu nemaju vybavenie a skolene sestry (nevedela som ze ich treba zaskolit aj na to ktorou stranou sa dava manzeta), nevedeli jej ani zilu pichnut skoro som im to vytrhla ze ju pichnem sama....rucky ma same modriny a petechie...tot slovenske zdravotnictvo, hanbim sa, ze tam tiez patrim...asponze na nasom oddeleni su schopni ludia... tito tu este nech sa trasu ci im tu neposlem JOJku...ani nevravim ako je na tom moja spoluleziaca s 3 tyzdnovym babatkom.... tak tolko....a stalo sa to tak, ze sa postavila pri gauci ale okamzite spadla, nedrzala sa, zadivala sa totiz dakde inde a ja som nestihla priskocit.... tak drzte palce aby som nakoniec nebola v JOJke ja, ze som zanedbala starostlivost o valstne dieta ked odidem 😠

ada11
20. apr 2009

denduska, tak to musí byť strašné a ešte keď sa tomu rozumieš, tak to musí byť na nervy. ja verím, že malinká aj ty budete v poriadku 😉 a nech sa na mňa nikto nehnevá pri otrase chcú to EEG akože kedy vyhodnotiť 😕 😕 😕 no a čo sa týka bezpečnosti dieťaťa, tak to je úplne logické, že pre 8 mesačné dieťa dajú takú posteľ 😠 to je zlý sen ☹ to Emka sa už sama postaví 😕 😕 😕 ty si nič nezanedbala, to ti je snáď jasné, to sa môže stať hociktorej z nás, veď nemôžeme byť pri drobcoch v jednej miestonosti 24 hodín denne 😉 ja mám tiež negatívnu skúsenosť z nemocnice pri Maťke, brala som si ju na požiadanie /reverz nedali podpísať/, až primár prišiel za mnou ma prehovoriť a prepúšťali ma so slovami, že aby som vedela, že do 24 hodín od prepustenia sa tu nemám ukazovať 😠