Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

cessy
4. jún 2009

ahojte, tak my mame topanocky od kedy sa maly stava na nozky, davam mu ich aj ked stvornozkuje, aspom sa mu tak nesmyka. tiez sme kupili kvalitne, vyssie az na clenok 🙂

mirustek1
4. jún 2009

ahojte baby,tak dalsi skaredy den,ja som bola vecer cvicit,chcela by som zchudnut z brucha,Emku som dala predtym spat a skoro cely cas plakala a to zaspava vzdy bez placu,asi zato ze nevidela mna.Aspon si to ocko vychutnal a odteraz ju bude davat aj on spavat,aby si zvykla aj na neho.

jeliska
5. jún 2009

Dobre ranko vospolek 😉

Adi presne toto iste robila Eli .Tiez sa z nicoho nic zobudila, plakala ostosest a potom vzlykala.No ale uz sme zistili pricinu.Predstavte si , ze sa bala lampy teda skor lustra .Mame taky starozitny 😀 Teraz ked sa v noci zobudi posadi sa a ukaze na lampu a povie zizi skor žiži 😀 😀 no ale teraz zacala spavat medzi nami tak vzdy ide ku mne alebo k manzelovi a tak sa k nam prituli . 😵 Rano tiez ked jej poviem kde je ziza tak rychklo leze k nam ale aspon prestala plakat no neviem asi mala zle sny a snivalo sa jej o nasom lustre 😀

jeliska
5. jún 2009

idem akurat do prace tak tu nebudem cely den inak co sa tyka topanok tak my mame po sesternice ale chceme Eli kupit aj nove ale dostane ich az k roku zatial aj tak nechodi akurat iba stoji ani za ruku nic 😝 ak zacne chodit tak ich dame skor .Inak ja ked jej obujem topanky tak ona mi ich vyzuje 😀 neviem ako to robi ma ich aj zasnurivane ale asi sa naucila rozviazat snurky 😀

denduska
5. jún 2009

ahojte tak my sme dnes boli na poradni, mame 77 cm a 10,2 kg 😎 ale to s plienkou 😀 idem chytro pratat, muzik vzal malu von a tu je ako v sarajeve 😅

cessy
5. jún 2009

denduska aj mne maleho vazi s plienkou, ale s cistou, nepocikanou 😵 super miery, za chvilku emka dobehne mojho alexa. 😉 ... 😀 my sme vcera doma vazili maleho a mal 10,6

monikat75
autor
5. jún 2009

ahojte - tak teda cessy a denduska vaše detičky majú slušnú váhu 😝
denduska prosím ťa, čo to znamená keď mi brali krv a doktorka povedala, že mám zvýšené CRP a že to znamená, že som mala v tele zápal alebo čosi také - ty si doktorka skús mi to nejak laicky vysvetliť 😉
jeli tak malá je šikulka keď už vie rozviazať šnúrky
my sme mali dnes hroznú noc - Mareka som včera nedala pred večerom tretí krát spať, tak sme mysleli s manželom, že hádam bude spať celú noc - ale kdeže omyl, Marek sa zobudil o 22.30 a asi hodinu bol hore, stále sa prevracal na bruško a debatoval - no a potom zaspinkal a zase sa o chvíľu zobudil a to isté - a to ešte okrem toho sa trikrát zobudil na kojenie - no a myslela som si že bude aspoň ráno dlhšie spinkať, ale kdeže o 6.30 už bol vyspatý, jemu žiadny spánok nechýbal, ja už neviem, kedy sa konečne v noci poriadne vyspím 😒

denduska
5. jún 2009

monika, no presne tak, zvysene CRP znamena ze niekde v tele je zapal...CRP sa pouziva aj na odlisenie virusovej infekcie od bakterialnej, pri virusovej nestupa a pri bakterialnej naopak ano. Ale zalezi aj o kolko stuplo, normal je do 5 ng/l, takze je rozdiel, ci je to 5,5 alebo nejakych 10 a viac samozrejme🙂 Emma inak bola hore do pol desiatej, absolutne cerstva a potom zaspala...neviem co to s tymi detmi je, hore bola o siedmej, co je inak pre nu dost neskoro...

ach muzik odisiel do sluzby, tak sme osireli... ☹

cessy
5. jún 2009

monikat no slusnu, mame teda co nosit 😀 😀 😀 ja malemu nic take ani nedavam, ze je taky....fain....ani detske susienky, sladene jogurty vobec. dokonca ani instantne kase...teda so vcera, vcera som mu ju spravila prvy krat 😵

mirustek1
5. jún 2009

denduska a cessy,tak to mate riadne deticky,mne dnes Emku 3x ockovali,tak je mrzuta asi z toho,lebo ona je inak zlatunka a kludna a vazi 8800g,ale ju nemerali,ja som si ju doma merala a ma 73-74cm.
Teraz uz lezi v postielke,tak uvidim aka bude noc.

denduska
5. jún 2009

mirustek, mne ockovanie ani nespominaj, po prvom sme mali hroznu reakciu, po druhom uz ani nie, ale o tri tyzdne by sme mali ist na tretie tak som to odsunula na august..ked bude mat rok....od toho prveho mam stresy brutalne uz ked sa blizi ockovanie ☹

jeliska
5. jún 2009

no tak my sme uz davno po ockovani oni to tu robia asi tak do troch mesiacov vsetko naraz a teraz pojdeme az ked bude mat eli 1,5 😅

cessy
5. jún 2009

my sme ockovanie celkom dobre znasali, pri ockovani si poplakal a potom mal trochu zvysenu teplotu 😵

mirustek1
6. jún 2009

ahojte baby-tak Emka mala v noci 38,5C,bola mrzuta,aj chudatko chcela buvat a nemohla,len sa mrvila,tak som si ju vzala k sebe do postele,co uz asi 3mesiace spava len v postielke.Tak mi bola taka vzacna,som si ju vychutnala,bola tepla ako slniecko.Aj rano mala este 37,5C a je mrzuta,teraz spi uz od 10hod a pekne,tak hadam uz bude len lepsie.

denduska
6. jún 2009

pozeram ze my sme asi dopadli s tym ockovanim najhorsie 😒

mirustek, dufam ze sa mala ma uz fajn... 🙂

u nas je dnes divne pocasie, rano bola taka tma ze som myslela ze je 6 hodin a to tristvrte na 8... 😅

monikat75
autor
6. jún 2009

ahojte, denduska aj u nás je otrasné počasie, ale to asi všade, ale že vraj už od pondelka má byť slnečno a teplejšie, tak sa nechajme prekvapiť 😉
môj malý znášal prvé očkovanie celkom dobre, pri pichnutí zaplakal len veľmi máličko a potom mal trošku zvýšenú teplotu a bol aj trochu mrzutý, ale čo si pamätám, tak Veronika to znášala oveľa horšie, som zvedavá aké bude druhé očkovanie, to nás čaká už o tri týždne 😒
mirustek nech sa maličká čo najskôr zotaví 😅
inak predstavte si môj malý mi dnes v noci spal v kuse 6 hodín, čo po tej predchádzajúcej zlej noci som normálne nechápala, keby mu to chcela ostať 😵
stále čítam, ako vaše detičky pekne lozia po štvornožky a môj maličký nič, on sa len krúti dookola ale pohnúť sa mu nechce, a dnes som skúsila ho znova položiť na zem a dala som pred neho krém lebo on sa rád hrá s kozmetikou, tak si predstavte že on normálne zdvihol ritku a konečne liezol a preliezol asi 2 metre 😝 konečne sa to snáď naučí 😉
prajem pekný deň 😅

jeliska
7. jún 2009

ahojte 😉
tak muz je s malou vonku a ja mam upratovanie uz za sebou 😀 😀 😀 vcera upratoval muz polku bytu a dnes ja druhu 😀
a co vy ako nedelnujete?u nas je stale zamracene obcas vykukne slniecko 😵
moni inak eli zacala stvornozkovat ked mala 10 mesiacov takze tak asi ako tvoj marek 🙂

ivet100
7. jún 2009

ahojte,tak ja som sa sem dva dni nedostala,ale vcera som bola takmer cely den u rodicov a potom vonku s malym len tak podvecer a dnes rano som bola na par hodin v praci a potom som sa venovala malemu,dnes som ho bola dat kamaratke prvy krat ostrihat,tak je uplne iny. Vsetky brcky mu isli dole,ale nedala som ho uplne na kratko ostrihat. Teraz uz vyzera ako chlapcek a nie ako babetko. 🙂
Ak sa mam pridat k teme "ockovanie",tak maly mal tiez po kazdom ockovani reakciu a tak ma to presvedcilo,ze fakt bude nieco na tom,ze ockovanie je "nezdrave".Teda samozrejme v urcitom zmysle slova.Ale viem,ze po ockovani mi maly zacal zle spinkavat v noci.Pri ockovani nikdy neplakal,ani si to nevsimol, mal vzdy zvysenu teplotu a raz aj pekne opuchnutu nozicku a tiez pred kazdym ockovanim som mala velky strach,co zas potom bude.Ale mozno to bolo aj tym,ze mojmu kamaratovi po ockovani ostal syn ochrnuty a to len preto,ze doktorka prehliadla,ze maly ma sopliky,kedy sa samozrejme nema ockovat. A viete o tom,ze preco su taketo reakcie po ockovani? Citala som,ze po ockovani opuchne mozog a pomaly sa to potom musi vstrebavat a preto su take rozne prejavy a reakcie az zmena spravania dietata.

ivet100
7. jún 2009

ozaj mirustek, vcera som ta videla s malou aj vonku,ale nechcela som po tebe vykrikovat 😉

ada11
7. jún 2009

som tu len na skok, tak vás nemám ani prečítané, len podám hlásenie: Anetke vyšli 2 zuby, teda jeden je už prerezaný a druhému trčí špic, takže spolu ich bude mať 5 😉 dnes začala Anet štvornožkovať aj dopredu /symbolicky, lebo dnes má 10 mesiacov/, taká bola sladká, ach....jaj na zjedenie 😉 Maťka začala kašľať tak ju nedám do škôlky a behneme dokine ☹

mirustek1
8. jún 2009

ivet-ja som si ta nevsimla,mohla si zavolat,tak na buduce a ty uz robis a kde?
Ja sa tiez bojim vzdy ockovania aby sa nieco nestalo,tu teplotu prezijem,len horsie aby nebolo.Aj Emka mala sopliky,tak to dr.presunula o tyzden.
monikat-neboj on sa to nauci,ale niektore deticky vobec nechodia po styroch.
ada-blahozelam k stvornozkovaniu a teraz ju uz pomaly neustriehnes.......vsade sa dostane

denduska
8. jún 2009

ahojte, tak vcera som vas takmer vetky minula...isli sme cez Prievidzu aj Topolcany..do Trnavy odiest psika novym majitelom...ach bolo nam smutno aj.. 😖

ivet to nemyslis vazne ze ostal ochrnuty 😲 ako my sme este v KE mali v susedstve jedneho chlapceka ktory po ockovani proti obrne dostal obrnu a dopadlo to hrozne (to bolo este ked sa obrna ockovala samostatne)...a uz ho ani nevidavam ktovie ci zije este 😔
mirustek, ja som si tiez priala keby mala moja Emka radsej teplotu, ale ona miesto toho hystericky revala vyse troch hodin az zmodrala a bola som sama doma a plakala som s nou 😔

monika, kamoskin chalan vobec nestvornozkoval..postavil sa a chodi... 😉
ada..veru tak,,odteraz oci aj vzadu aby ste nedopadli ako my v nemocnici

jeliska
8. jún 2009

ahojte 🙂
aj mojeje sestrin maly vobec nestvornozkoval akurat teraz ked uz beha ostosest tak obcas sa da na styri 😀 😀
jeje dendi tak si presla aj Trnavu, super mesto, ze 😉 😉 😉
mala mi tu stoji a ujeda piskotxy zo stola tak ideme pomaly von iked je zamracene 😖 😖
no s tym ockovanim my sme to mali v pohode teda dufam, ze to bude az do smrti , inak dali ste malym prevenar ja som nad tym uvazovala ale potom po niekolkych ohlasoch tak asi nedame a co vy ako ste na tom?

monikat75
autor
8. jún 2009

ahojte, ivet až ma zamrazilo, že kamarátovi syn ostal po očkovaní ochrnutý, také niečo som ešt nepočula 😢

jeli ja som dala zaočkovať aj prevenarom - obidve dávky a dobre to maličký znášal 😉
adi takže ste so zúbkami na tom presne ako my - Marek má tiež už piaty pár dní vonku a už mu asi ide aj šiesty lebo už je veľmi mrzutý, má to tam opuchnuté, tak snáď čoskoro vyjde, nech je to zase môj usmievavý chlapček, keď bola Nika malá, jej ani neviem ako vyšli zuby, ona to veľmi dobre znášala a Marek to veľmi zle znáša
včera sme boli trošku v meste sa prejsť - celá rodinka, lebo Smer u nás organizoval deň detí, tak sa detičky mohli zadarmo pokolotočovať aj poskákať si na nafukovacom šašovi a povoziť sa na autíčkach, ale dlho sme tam neboli, lebo tam bol hluk a zhon - nemám rada veľa ľudí na jednom mieste- išli sme tam hlavne kvôli Nike - ja osobne radšej za kolotoč zaplatím ale je tam kľud 😝
aďka a ja stále čakám na tie Martinkine fotky a nič ☹

ada11
8. jún 2009

aká sranda pozorovať Anet keď štvornožkuje, to ešte nie je ako Filipko od teri, ale ešte je ako kozliatko, tak sa jej kývajú nožičky n 😀 no už má aj Anet soplík 😠 sakra...a myslela som, že tentoraz zúbky pôjdu bez soplíkov ☹ snáď to čoskoro prejde

ivet, to s tým okovaním je strašné ☹ 😕

jeliska
9. jún 2009

ahojte ja idem dnes na kontrolu na gyndu a budem mat aj utv tak som zvedava co ckame 😀 ide aj tatka s nami pri eline nebol tak aspon pri druhom uvidi babeno ako rastie 😅 a co vy ako sa mate

denduska
9. jún 2009

ahojte, tak ja neviem ci nam idu dalsie zuby, ale emmka zasa bojkotuje jedlo, zlosti sa nad vsetkym, place....ach bozeeee...ja uz to nemozem pocuvat!!! 😠 ale teraz hajka 😅

jeli, tak sa hned ozvi ze co to bude!! 😉 a budes moct zacat vymyslat meno.... 🙂

ozaj katka, cessy, kde ste? ste sa dlho neozvali 😕

monikat75
autor
9. jún 2009

ahojte, akurát jeli som sa ťa chcela opýtať ako sa darí bábätku v brušku a aj tebe - ako sa cítiš - a presne čítam že budeš mať aktuálne správy aj z USG, tak potom podaj info - držím palčeky nech je všetko O.K. 😉
denduska mne Marek tiež posledne bojkotuje jedlo - hlavne keď mu mixujem - ale väčšinu mu už nemixujem len mäsko - ale dnes mi to celkom odmietol - a pritom to mal predtým rád 😒 zjedol asi 5 lyžičiek a dosť - a na obed bola výživa, ale sme dopadli, čo - takí drobci a ako s nami už čvičia 😝
a to ani nehovorím, že už dva dni mi nechcel večer zaspať, zaspal len o 21.30 a dovtedy len plakal a papal, neviem, čo mu bolo - ale potom spal už 6 a pol hodiny v kuse, tak aspoň to stálo zato

veru katarinka,cessy a natalie - kdeže ste 😨

cessy
9. jún 2009

ahojte, uz som aj ja tu.....
vzdy vas stihnem precitat a musim ist, nestiham pisat...maly si stale vyzaduje pozornost.stale by len chodil, okolo nabytku, za ruky.....este ze som kupila take voditko na dieta, aspom ma tak krize nebolia 😀
denduska aj si mi kyvala??ked ste isli okolo?? 😨 😀

dievcata poradte mi co kupit muzovi na 30tku???vobec neviem....zlato, retiazky....to vobec nie....a fantazia mi dochadza ☹

cessy
9. jún 2009

nikto nic???nemate ziaden napad??? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹