Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

kkkatarinkaaa
27. jún 2009

baby diky 🙂

cessy
27. jún 2009

no ahojte....to bola dnes katastrofa, burka jak hrom ☹ , normalene som sa bala...ale uz je jasno, tak je dobre 🙂

kkatarinkaa neboj, bude to ok, len vazne sa minimalne namahaj, nestoji to za to....oddychuj, ved ked sa malicka narodi, uz si tak lahko neoddychnes 😅 . a ziadne myslenie na nemocnicu....musis mysliet na to ako je tam malickej dobre a ze vsetko dobre dopadne 😉

mirka099
27. jún 2009

Ahojte... taka som po tieto dni vystavena, ze ledva este drzim oci rozlepene 😅

ivet tak to ma mrzi ze si ostala s malickym doma, dufam je to len nejaky ten jednodnovy virus a zajtra uz bude fit.

katarinka ja a ani nikto v mojom okoli nebral magnezium, tak ti nevim bohuzial poradit 😢 ale jedno viem, svarinka bola na riziikovom (mozno brala aj to magnezium, neviem) ale chcem tym povedat to ze tam cely den len lezala, nohy podlozene vankusmi a mohla sa hybat len minimalne. a to iste predsa mozes robit aj ty doma. pekne malicku ucicikaj prijemou hudbou, uvidis tak ju rozmaznas ze este budes aj pretahovat 😀 este ti mozem poradit vyhybaj sa hroznovemu cukru. ten porod urychluje. aj v nemocnici davaju do infuzky nejaky ten glukozovy roztok ktory porod rozbehne. (mojej svagrinnej aspon nakoniec davali). Ja ked som mala tyzden pred terminom kupila som si asi tri baliky hroznoveho cukru z lekarne, cely den som ho cuckala, a do dvoch dni som porodila. a to lekari vraveli ze sa este neotvaram, nic, (na pravdelnych tyzdnovych prehliadkach) ze este to na porod nevyzera. mne sa to teda potvrdilo na vlastnej kozi. mozno nahoda, mozno nie. v nasej rodine vsak kazdy pretahuje,(z mojej strany) mna mamina prenasala 3 tyzdne. nastastie teraz uz tak nenechavaju, ved som aj mala 4,45 kg !!! (chudatko mamina) uz asi chapes preco som sa ja zas bala prenasania)

idem ja uz zalahnut, Kubko krasne spi,ved sa aj unavil cely den sme boli u svokrovcov, uz mu bolo dnes lepsie bobackovi mojmu 🙂 ved aj povystrajali hluposti so starkym 😠

tak bru noc

cessy
28. jún 2009

ahojte dalsi uprsany den pred nami 😒

kkkatarinkaaa
28. jún 2009

ahojte
no cessy- ,,krasna,, nedela pred nami 😠
mirka, cessy- ako vravite, netreba na to mysliet a bude dobre.len ked doma je to strasne tazke len tak lezat cele dni, ved to poznate.Ale neva, vydrzime, donosime a bude to ok 🙂
idem sa na chvilu natiahnut a obalovat rezne....

mirustek1
28. jún 2009

ahojte-tak a je po uprsanom vikende,hadam sa to uz zmeni.Ja som cele dni len prala a zehlila veci z dovolenky.Vcera sme mali opekacku,ale aj nam poprsalo a dnes sme boli na navsteve u rodicov.

katarinka-ja som brala magnezium cele tehotenstvo aj prve aj druhe,mne ale nokdy netvrdlo brucho,ja som mavala len take krce.Tak neboj,ale ked bude tvrdnut casto,chod k doktorovi,a hlavne odychuj s vylozenymi nohami.Neboj za chvilu to mas za sebou.

mirka099
28. jún 2009

ahojte baby, dnes ste zrejme nedelovali a venovali sa rodinke, ako tak vidim 😀
Pridala som nejake fotky Jakubka tak ak chcete tak sa pozrite na toho mojho certika. Inac som doma sama, muz je v nocnej a ja tu strasim pred monitorom kym mi nezacnu klipkat oci. Dufam ste prezili zaujimaejsi nedelny vecer ako ja 🙂

jeliska
29. jún 2009

Dobre ranko 😉
mirka pozrela som fotky a Jakubko je nadherny, ma krasne tmave ocka a este krajsi usmev 😉 inak on to uz chodi, lebo nasa ani za svet iba za ruky a sama stoji ale krok nespravi 😔
Idem zase do prace ale uz predposledny den este zajtra a uz koncim 😀 Manzel pojde do tej novej prace tak uz sa nebudeme striedat, teda aspon dufam 🤐 inak ivett tvoj manzel uz pracuje?Dufam ze uz hej 😵
No u nas tiez prsalo, ale bolo dusno aj teraz uz je 17 stupnov tak dufam, ze uz aj vyjde slniecko 😵 😵

denduska
29. jún 2009

ahojte, tak my sme uz od vcera u nasich v KE...ty kokos ale ked som z domu odchadzala, bolo 13 stupnov a prsalo a tu jasno a 30,5...fuh 🙄

a je tu hrozny ruch, uz som si nejak odvykla od toho aj ked mi kosice stale strasne chybajuuu 😖

mirka099
29. jún 2009

ahojte,
jeliska nie on este sam nechodi... ani za ruky velmi nechce, chvilocku a hned sa polozi na styry. on perfektne lozi po styroch, ako sarkan, niekedy ho nevieme dobehnut 😀 chuda moje kolienka ma uz zodrate a to nehovorim o vsetkych jeho nohaviciach. a tu trosku co chodi s nami sa rucicky prejde po spickach. pytala som sa na to aj doktorky, a ta nas radsej poslala na detsku neurologiu, nech ho vysetria. tento tyzden sa tam chystame. dr vravela ze to nic nemusi byt ale pre istotu nam ukazu nejake cviky aby sa nenaucil spickovat, lebo potom sa to tazko oduca.
ale inac takto popri nabytku sa posuva, ale sam sa nepusti ani za svet. radsej na styry, polezie a zas sa vystvera.
nemate s tym niektora skusenosti?

mirka099
29. jún 2009

Denduska a ako dlho tam ostanete? Pojdete aj na Siravu? My tam zvykneme chodievat, v Trhovistiach mame rodinu.

kkkatarinkaaa
29. jún 2009

ahojte
mirka- Jakubko je zlate dieta 😵 Inak, aj my sme mali pre chlapceka vybrate meno Jakub 🙂
U nas je tesne po burke, ale teda vzduch je stale na dve veci 🙄 Dnes mam manzela na 24-ke, som sama s o svokrou....uz mi je tak dlho,asi sa tu zblaaaaaaznim 😖 Jaj boze, uz aby bolo po auguste 😵 😵 😵

cessy
29. jún 2009

kkatarinkaa ani si neuvedomis a uz budes na porodnom stole.. 😅 , ja som bola tehu tak isto ako ty,12.8 som rodila....teplo mi vyhovovalo, aj som sa obcas aj opalovala 🙂 a v porodnici som si ani nestihla uvedomit, ze je teplo, jedine co som vnimala bol moj syncek 😵

mirka maly je zlatucky 😉

denduska
29. jún 2009

dnes som ani nestihla sem poriadne pozriet..
mirka, budeme v KE do vikendu, v sobotu sa mi zeni spoluziak z vysky, co sa poznaju aj s mojim muzom, tak ideme blahozelat..a v nedelu domkov...na sirave som nebola uz asi 2 roky ale sla by som hned keby sa dalo.

katka, uzivaj si brusko kym mozes, naozaj, mne je za nim niekedy smutno...a oddychuj kym sa da, ja som od porodu ani jednu noc nespala viac nez 4 hodiny v kuse, takze ozaj radsej zbieraj sily 🙂 ale inak som si vravela to iste co ty, hlavne ked mi po termine oznamili ze to dlho potrva este, som mala pocit ze budem tehotna do vianoc a bola som hrozne nemotorna, nervozna... 24-ky poznam...moj si obcas vezme aj cely vikend a pride domov v pondelok poobede 🙄

boze emmku som uspavala asi hodinu a pol, vobec nechcela aj ked zivala na plne kolo ale uz konecne hajka...

kkkatarinkaaa
29. jún 2009

deńduska- ved ano, ja si ho uzivam..len vies, nikoho tu poriadne nepoznam, vsetky kamosky ostali na vychode..ak mi tu je velakrat smutno ☹ nemam ani za kym ist...
cessy-aj ja este zvladam tieto obcasne teploty v pohode, ja mam velmi rada leto, takze mi to zatial ani nevadi. akuart mi bude chybat kupko v lete 😖

denduska
29. jún 2009

katka, ved aj ja som bola totalne sama...asi od 24tt ked sme sa prestahovali z KE..som myslela ze umrem! aj som mala asi dve nenormalne krizy ked som myslela ze sa naozaj zo samoty zblaznim...totiz ja som vsetko len nie komunikativna a nevystartujem iniciativne za niikym, kym mi nepojde o zivot 😔 tak si skus najst nejaku cinnost..ja som napriklad hackovala malej deku a doteraz ju pouziva 😉

ada11
29. jún 2009

ahojte maminy, zase sa ozývam po 100 rokoch 😉 ani vás nemám prečítané, tak podám aspon nejaké správy "z domova". Anet má už 7 zúbkov, chodí len za dve ruky ale veď má čas, stále by bola prilepená len na ciciku, taký závislák je z nej 😉 Maťka prázdninuje, v piatok mali rozlúčku so škôlkou, takže má posledné bezstarostné prázdniny 😉 mala som ísť od septembra na 10 hodín týždenne robiť a dnes mi volali, že tento rok nie, tak som z toho taká sklamaná, lebo som už s tým počítala. 😠 ozaj ak budete vedieť o nejakej serióznej práci na doma, tak poprosím info 😉

jeliska, tak do Prahy asi pôjdeme 17.7. , pôjdeme nakoniec asi vlakom, lebo kebyže ideme autobusom, tak musíme platiť normálne lístok do 26 rokov aj za Anet aj keď nebude mať sedadlo. ozi a nevieš aké ceny sú v Dm drogerii za plienky babylove tam v ČR? lebo čo som pozerala tak aj pampersky sú tam o dosť lacnejšie ako tu 😕

kkkatarinkaaa
29. jún 2009

denduska- tak my sme si asi v tomto uplne podobne ak nie rovnake...ja som tiez taky pripad, ze ... 😔 😅 🤐

mirka099
29. jún 2009

denduska fuha, ja neviem ako by som zvladla keby sme sa teraz odstahovali... ved ked som sama, skoro nikdy niesom doma bud som u maminy, u svokry.... inac baby ako si rozumiete so svokrami? lebo ja velmi dobre... 😎

jeliska
30. jún 2009

ahojte 🙂
tak asi vas tak na 2 a pol tyzdna opustime.Ideme na Slovensko 😀 uz sa velmi tesime i ked nejde manzel ale nevadi aspon siod seba odpocineme uz sme tu mali dusno furt premenlive pocasi raz slniecko a raz burka takze dovcu potrebujem ako sol 😀 Vcera mi volala mamina ze kedy prideme ze v piatok pride sesterka aj s rodicmi z Ameriky a ze by sa s nami chceli stretnut .Tak som si kupila listok na vlak a vo stvrtok cestujem s Eli sama hadam to zvladnem 😅
Adi no to by sme sa mali ten vikend vracat takze by sme sa mohli stretnut teda ak chces 😕 ja by som bola velmi rada inak plienky tu teraz maju v akcii za 199 cz a inac okolo 220 cz aj teraz maju pampersky mega bal. za 715 cz co je super cena hned idem kupit 😀 inak adi no to je trapne s tym busom 😲co su normalny Eli ma vsetko zadara ale ked prideme do TT tak plati v buse jak ja a kocik je akoze batozina trapne, nie ?Tu v cechach nic neplati je jedno kam ideme 😀
musim bezat do prace ale vecer alebo poobede sa zastavim papapa 😉

kkkatarinkaaa
30. jún 2009

mirka- tak to si stastny clovek.....ja to povedat nemozem 😒 a to byvame v jednom dome...........................
jeliska- tak super, pekne si oddychni 🙂 a urcite tu cestu zvladnete, ved s kym by to zvladla malicka lepsie ked nie s maminou 😵

denduska
30. jún 2009

mirka, ja mam super svokru, sice nakupuje pre malu ako diva, ani to nestihneme vynosit, no ale co uz...isteze mi vadia na nej niektore veci, ale to su malichernosti, v porovnani s niektorymi kamoskami som fakt na tom vyborne...ako vravi moj muz, ona sa este aj na moju stranu postavi, keby daco 😅 no ale zas na jeho stranu sa postavi moja mamka, obcas pocujem ako ma ohovaraju a vylievaju si srdce 😠 😀 no ako sa vravi - ak nacuvas za dverami, nic dobre sa o sebe nedozvies 🙄 😀

jeli, no potom sa ale ozvi ako ste zvladli ten vlak, ja som minule nieco planovala vlakom, ale potom som to zavrhla, lebo som si nebola ista ako to Emmka zvladne...tak sa aspon inspirujem 🙂

inac mirka krasneho chlapceka mas 😉 musim postupne preluskat vsetky albumy, len ja vacsinou som s notebookom vonku a tu prd vidim na monitor, vsetko sa mi odraza tak si neviem popozerat fotky..

ada11
30. jún 2009

jeliska, samoška, že sa chcem stretnúť 😉 už sa na to veľmi teším 🙂 a koľko kusov plienok je v tom Mega balíku, ja kupujem veľkosť 7-18 kg. a tá cena 199 je za koľko kusov a to sú pampersky ? a ešte otázočka k tým plienkam, že kde majú tu akciu, v ktorom obchode? pýtam sa lebo brat by mi nakúpil a doniesol by mi to autom 😉 teraz používam babylove, lebo je to lepšia cena ako pampers a sú tiež dobré, ale ak by bola dobrá cena na pampers tak kúpim aj tie 😉 ja keď som to len zbežne pozerala na nete, tak v ČR sú oveľa lacnejšie plienky ako u nás 😕

k téme svokry, ja svokru nemám už 4 roky ☹ Maťka si ju vôbec nepamätá ☹ ☹ ☹

kkkatarinkaa, ja som rodila obe moje deti v lete a v roku 2003 bolo ukrutne teplé leto, ale bola som celý júl v nemocke, takže slnko mi pražilo na posteľ, lebop sme mali na izbe pokazené žalúzie, ale veď som mala "len" preeklampsiu 😠 zvládneš to a kľudne môžeš prísť ku mne na kávu, alebo čaj, ale to myslím vážne 😉 keďže nejdem do práce, tak budem mať času.... 😉

denduska, ja si myslím, že cestovať vlakom s malým dieťaťom sa dá v pohode, lepšie akpo autobusom 😉

jeliska
30. jún 2009

ajojte no my chodievame dost casto vlakom ale iba po cechach a vacsinou vzdy vacsia partia teraz ideme same tak dufam, ze sa najdu nejaki dobri ludia co mi pomozu s kocikom a batozinou 😅
inak eli je kludna vo vlaku ma to rada , no na 4 hod sme este neisli vacsinou tak na 1-2 hod. 😅
adi teraz je akcia na pampers v dm dve balenie 7-18 kg za 720 cz a je to v jednom baleni 82 kusov

jeliska
30. jún 2009

adi tak teraz maju v roossmanuvi este vyhodnejsiu akciu kukni sa plienky pampers za 299 ak si kupis dve bal. http://www.rossmann.cz/img/letaky/205.jpg

denduska
30. jún 2009

adi, aj mne prazilo slnko na postel v porodnici lebo boli pokazene zaluzie 😀 ale inak nic zle nemozem povedat, vsetko bolo eňo ňuňo 😎

ivet100
30. jún 2009

ahojte,tak u nas zase prsi a teda poriadne, este nastastie, ze som bola dnes s malym vonku aj doobeda,lebo neviem kedy dazd utichne a ci sa vobec dostaneme este von.
jeliska, moj muz stale nerobi a je to uz 2 mesiac, tak si to vies predstavit, ale zacala som chodit do prace na par hodin tyzdenne aj ja, ako som tu uz spominala. Tak to trochu pomoze.
denduska,tak si to uzi v KE, tento tyzden na vychode hlasili aj najvyssie teploty 😉

cessy
30. jún 2009

ahojte, vy ste sa teda rozpisali 😅

kkatarinkaa aj ku mne mozes dojst na caj, alebo kavu 😅 😕

mirka099
30. jún 2009

Ahojte... dnes u nas bolo cely den pekne, len nas to tak tahalo von... ale ostali sme doma, dostala som upatovaci osial, pocuvali sme na plne pecky detske pesnicky od Nagya a deti, kubik za mnou len tak lietal, samozrejme pomahal .. 😒 . 😀 ked sme sa poobede konecne vybrali von ani nie za desat minut prisla taka burka ze sme museli naspat domov utekat 😠

ada11
30. jún 2009

mirka, tak aj ja som dnes doobeda upratovala a žehlila a konečne keď som obliekla deti, tak začalo liať 😠 išli sme von až po búrke a bol dobrý vzduch 😉