Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

monikat75
autor
3. júl 2009

ahoj cessy, práve som prišla nakuknúť

cessy
3. júl 2009

ahojky moni, ja som teraz musela odbehnut, maly plackal 😉 , ale uz som tu...ako ste prezili dnesny horuci den??? 😵

cessy
3. júl 2009

my sme dnes doobeda boli v meste na nakupy, potom maly spinkal 2,5 hod. uz mi spinkava len raz za den,uz asi 5 den a potom sme tu v zahrade cele poobedie stravili, mame aj altanok a tam je prijemne, nie tak horuco.nic zvlastne.zajtra by som malemu chcela kupit taky maly bazenik, mate ho niektora??

cessy
3. júl 2009

moni uz si tu neni??? 😨 😨

monikat75
autor
3. júl 2009

cessy aj ja som odbehla, dávala som malému kašu a teraz som ho uložila spinkať, snáď skoro zaspí, no tak ja som dnešný horúci deň prežila zaváraním - ráno bol manžel na kuriatka - ale je sucho tak doniesol len pár, no ale aj tých pár sme zavarili a potom sme sa dozvedeli že neďaleko od nás predávajú marhule, tak manžel kúpil 15 kg - a tak som od jednej až do šiestej vkuse zavárala a potom varila lekvár, no ale keď sme zavárali tak našťastie malý spinkal, tak mi vedel aj manžel pomôcť a dokonca aj Veronika ale lekvár som už varila sama, lebo už bol drobec hore
bazénik máme ale nie ten najmenší ale trochu väčší - má ho Veronika a veru ani ma nenapadlo, že môžem skúsiť aj Mareka doňho dať - akurát dnes chcela ho nafúkať - ale vôbec nebolo kedy, tak snáď zajtra

ada11
3. júl 2009

monika, normálne ti závidím, že máš už marhule zavarené, mňa to čaká zajtra, aj džem budem robiť 😉 muž mi doniesol bedničku marhúľ, aby som sa nenudila 😀 zavárala som už čerešne a višne, no a okrem marhúľ ma čakajú ešte broskyne a slivky. u nás je to cez leto ako v konzervárňach 😀
píšem len jednou rukou, lebo pestujem Anet, už som ju dva razy položila a začala plakať 😕 😝

ada11
3. júl 2009

vidím, že tu nikto nie je, tak teda dobrú noc a pekný víkend 🙂

cessy
4. júl 2009

ada no tak o zabavu mas postarane.....ja nezavaram nic, u nas to moc nejde, ale obcas si jeden dva pohare zoberiem od nasich. aj to len hrusky, alebo uhorky do salatu 🙂

mirka099
4. júl 2009

Ahojte, prajem všetkym krasny vikend... aby ho aspon dakto mal 😀 ked my sa uz s muzom od rana vecera iba hadame ☹
monika aj ja ti zavidim, nas tiez cakaju marhule, slivky ak budu, hrusky, lečo a uhorky... uz mame uspesne zvladnuty bazovy sirup, ceresnovy kompot a lekvar, ribezlovy lekvar...
ako sa chystate stravit vikend?

este k teme tekutiny... baby ale vy asi kojite ak nie tak davate stale umele mlieko, nie? leboo kubko mlieko absolutne odmieta, my uz papame iba tuhu stravu... preto asi tolko pije...

mirka099
4. júl 2009

cessy aj my ideme kupit bazenik 😎 😎 😎 .... na chalupe sa uz bude Jakubko clapkat...

mirka099
4. júl 2009

stale ja 😀
napadlo ma.. ako ich davate do bazenika, tie deturece vase? lebo ak je bazenik vacsi skoda vylievat vodu zakazdym ked sa don vycika... a obycajna plienka nasaje vodu aj zvonku.. kupujete tie specialne pleny do vody?

cessy
4. júl 2009

mirka ale to nieje bohvie co byt pohadany na vikend, hadam to nieje az take strasne 😉

bazenik som chcela taky mensi, len sem na terasu, potom ked bude vacsi, tak aj s cistickou hadam kupime. zatial by nam aj ten obyc stacil, maleho tam dam par krat, tak to staci 😵

ja som tiez uvazovala ci ho tam dam holeho, alebo budem kupovat plienocky na kupkanie...no este veru neviem, mozno ti poradia dievcata co maju bazen

denduska
4. júl 2009

ahojte, mirka, tak co sa deje...? 😕

my mame bazenik, malinky aj so strieskou, davam tam Emmku holu bez plienky, je tam tak polhodinku, vyclapka sa a hotovo...nedavam tam vela vody, len tak na clapkanie aby sa mohla aj otacat na brusko a nenapila sa.

monikat75
autor
4. júl 2009

😅 ahojte, tak my sme dnes malej prichystali bazén - otec ho nafúkal, lebo manžel pracuje až do 18. hod no a ako naschvál, keď sa jej už začala zohrievať voda tak prišla taká búrka - pršalo asi tri hodiny takmer v kuse - chudáci čo majú povodne - už majú iste z toho dažďa hrôzu, no ale k téme - našťastie sme ho prikryli fóliou, takže jej tam nenapršala studená voda, no a nad tou plienkou do vody som zatiaľ nerozmýšľala, veď malý mi tam aj tak určite dlho neposedí, veď už sedieť skoro vôbec nechce, len sa všade štverá alebo lozí po štvornožky
teda určite keby sme išli niekde k vode tak mu takú plienočku do vody dám ale doma zatiaľ asi nie
mirka snáď sa s manželom skoro pomeríte 😝 - inak vidím že spolu s adou zavárame takmer to isté - ja už mám tiež zavarené čerešne a aj bazový sirup máme, včera marhule a ešte chcem broskyne, uhorky, lečo, manžel si ešte určite zavarí nejaké hríby a potom na jeseň hrušky a jabĺčka - lebo my s Veronikou máme kompóty veľmi rady takže ich musíme zavariť veľa 😉
a mirka čo sa toho kojenia týka tak áno ešte stále kojím - ale už len večer, v noci a nadránom a cez deň už dávam umelé mliečko, lebo už chcem pomaly odstavovať a okrem toho ma hryzie ako som už spomínala - síce našťastie len do ľavého prsníka ale straaaaaaaaaašne
majte sa pekne

mirka099
4. júl 2009

tak a je tu vecer, muz odisiel do prace, a ja som konecne zasadla po celom dni pred pc, na stoliku kakauko a hriesne nezdrave chrumkanie na vecer 😉

co sa tyka nas dvoch, tak som sa tak trochu neovladla.... prisiel pozde z prace, boli si este sadnut 😠 a doma nenasiel prave tolerantnu manzelku... neviem preco mi to vadilo... chapem ze aj on ma kolegovcov, z ktorymi by rad hodil pifco aj po praci... takisto ako som aj ja zvykla... ale mi to tak zle padlo, od rana som ho cakala doma.. cely den nevidel maleho... ani z romantikus vecera nic nebolo 😠 tak som proste nevydrzala a povedala som mu svoje.. a potom rano uz aj za to ze preco toto robi takto a preco to hentak.. akosi mi vsetko na nom zacalo vadit... vsak poznate,take blbe obdobie...

mirka099
4. júl 2009

inac Jakubko sa dnes skoro skoro osmelil uz som mu videla to odhodlanie v tvari ze urobi prvy samostatny krok. chcel si zobrat flasku zo stolceka... natiahol sa noha vpred...... ale potom to "poisil" a sup na styry 😀 😀 😀 ale uz zaciname chodit iba za jednu rucku, este pred tyzdnom by ani nezatal, teraz sa uz osmeluje 🙂

cessy
4. júl 2009

ahoj mirka, drzim palceky, nech vam to s muzom opat klape... 😉 aj mna to vie nesmierne vytocit, ked muz pride z roboty a poviem ze ide niekam....cely den ho cakame a on si zas odyde, ale nestava sa to casto, tak sa to este da 😒

neviem co bol dnes za den, ale maly mi dnes zacal chodit uplne sam... 😕 😨 , postavila som ho pri postel, ze nech este pocka, upracem prebalovaci pult a obzriem sa a on si to cez stred izby zamieril rovno k zastrcke... 😅 , tak asi uz aj mi zacneme chodit bez drzania 🙂 😅

mirka099
4. júl 2009

fiiiha cessy... maly Alex je riaden sikulko... mohol by aj toho mojho priucit... stareho ostrielaneho svetoborca.. a ahaho, ako ho krasne dobehne 😀 gratulujem, musis byt hrda maminka 😅

cessy
4. júl 2009

moja mamina hovorila ze ja som zacala chodit pred 10 mesiacom, tak mozno to je aj preto. dakujem, ale myslim ze aj tvoj maly jakubko skor ci neskor zacne chodit...ved kazde dietatko je ine. 😉

cessy
4. júl 2009

maly ti uz spinka??mne dnes zaspal ako drevo...cely den sme boli na zahrade, tak bol aj riadne unaveny...vo vnutri som nic nespravila, teraz upratujem 😒

cessy
4. júl 2009

mirka uz si tu neni??? 😕

mirka099
4. júl 2009

cessy, tu som len som bola na inej stranke, ty si este tu?

mirka099
4. júl 2009

kubko spi uz od osmej, my sme boli tiez cely den vonku bol strasne unaveny, ani poobede nespinkal... dala som ho do postielky a bol tvrdy 😀
tak to ti zavidim tu chut a silu na upratovanie.. ja som vystvena ako citron... to teplo dokaze cloveka unavit

cessy
4. júl 2009

😕 😕 😅

cessy
4. júl 2009

no musim to tu trosku uhadzat....aspom riady umyvam a len take drobnosti....nie nic vazne

aj mne maly spinka od osmej, len teraz okolo 23:00 sa budi na kojenie 🙂

mirka099
4. júl 2009

pravdaze kazde dieta je ine... ved je predsa jedno ci zacne v 10 alebo 13 ci v 14 mesiaci.... hlavne aby boli zdrave...
kolko malicky vazi? moj ma skoro 13 kg.. aj dlhy je poriadne.. vsetci vravia ze velke dieta.. jeho rovesnici uz behaju, no ale mu aj siahaju iba po plecia 😀 aaj pupok mame hodny, predsa len je ho tazssie udrzat na tych denglavych nozickach.
ale ajtak tvoj maly je sikulo... vsak po mamine.. 😎

cessy
4. júl 2009

maly sa mi zobudil na papanie. 🙂
moj bra zacal chodit v 12 mesiacoch 🙂
nas ales ma 10,5 kg a tiez je dost dlhy, veru mam co nosit,
mirka musim ist maleho zas pocujem 😕

mirka099
5. júl 2009

Vsimla som si ze cez nedele tu niet ani zivej duse 😨

jeliska
5. júl 2009

ahojte 😉 😉
prajem krasnu nedelu 😉 😉 Ja som akurat u sestry tak vam aspon par slov napisem 😀
vcera sme boli u znamych na opekacke bolo super.Eli uz zacala konecne za ruku chodit stale mal s nou kto chodit.Ja som s nou ani nebola aspon som si odpocinula 😀 teraz sa dohrala s bratrancekom a ked sa vyspinka tak zase pojdeme za druhou babkou a za sesternicamitak sa aspon vyhraje 😀 inak cessy a mirka gratulujem k prvym krockom 😀
vitame nove maminy i ked asi sa dlho nezdrzali 😅
tak sa zatial majte krasne

tu su nejake foto aj zo vcera: z opekacky
http://picasaweb.google.sk/anezka.hrda/GrillGul...

a z krupej u nasich z piatka,
http://picasaweb.google.sk/anezka.hrda/DolnaKru...

cessy
5. júl 2009

ahojte,
takze mi sme dnes boli na vylet na Novom Zelande..... 😀 , teda taky nazov tomu dali. su tam privezene zvieratka z Nov.Zel klokani, pstrosy a take kadejake zvieratka. maleho sme maly prvy krat v nosici a celu dobu len pozeral a prstekom ukazoval, vobec neplackal.

http://www.modrova.eu.sk/indd.pdf