Hlodavec v stene/fasáde

harley1205
7. jan 2024

Ahojte
Stretli ste sa už s hlodavcom v stene/fasade?
Byvame v rod.dome uz treti rok,ziadny problem sme doteraz neriesili,ale zacali sme pocut hrabanie,skrabanie suchot za stenou resp.za zarubnou vedla steny
Moze sa mys prehryzt dnu?Ako sa jej zbavit? Je to hnusny zvuk pocujeme to len teraz vecer🫣

dzulli1980
7. jan 2024

Nemôže byť problém v elektrike? ... vtedy sú to tiež kus divné zvuky, cez deň je všade hluk, nemusí to byť počuť.

zic
7. jan 2024

@harley1205 jasne... je mozne, ze odspodu fasady sa prehryzla... nam to vyriesila vonkajsia macka...

katica06
7. jan 2024

@harley1205 je to novostavba či starší dom? Ja som s tým bojovala v starom dome päť rokov.

pralinka25
7. jan 2024

@harley1205 ano zazili sme. trvalo 2 tyzdne kym nasla cestu a nakoniec sa kade tade prebojovali dnu. mys asi jedna priskumnicka a nakonic si dovliekla celu velku rodinu. kym je v stene sa jej nezbavis. skus zvonku pozriet kade sa tam dostala. a mysli na to ze nemusi byt sama. kym skrabkala u nas tiez som myslel ze je len jedla. nakonic sa dostali dnu cez strechu. zalezi ako mate riesenu strechu, ripadne sadrokartony a od kopec veci ako ten dom vyzera

tinka_1807
7. jan 2024

@harley1205 áno, môže to byť kľudne myš vo fasáde. O i rady lezú do polystyrénu, je im tam teplo. Skontroluj poriadne fasádu a najmä jej spodné zakončenia, či tam niekde nie sú diery.
Ale stretla som sa už aj s tým, že v zateplení bol obyčajný pavúk, ale znelo to ako myš, lebo polystyrén zvuk znásobuje.... Ale skôr by som typovala myš.
Poriadne prezrite fasadu

chodec15
7. jan 2024
biankaaaa
8. jan 2024

Ano mali sme. Asi dva týždne sme ju v noci počuli vo fasáde, našťastie sa potom dostala na pôjd, kde zožrala otravu a bolo po nej