Hluční susedia

sosanna88
2. aug 2014

Cawte. prave som sa neskutocne na*rala bo mi mala spi a susedia su tak hlucni, ze ma ide porazit.
Uvedomujem si, ze byvam v bytovke ale co je vela to je moc...mame susedov romov,preto ma ani nenapadne nieco s nimi riesit osobne...prva vec je, ze maju smetny kos pred dverami na spolocnej chodbe,viete si predstavit ten puch...a za dalsie su hlucni,furt vrieskaju,spievaju,trieskaju s dverami,steka im pes ktory kazdych 10min vybehne na chodbu a tam hulaka atd atd...uz som z nich na nervy. niekolkokrat tu bola policia, ze rusia susedov za bieleho dna a nic sa nezmenilo...Uz to, ze pod nami byvaju neprisposobivi ludia,ktori si kedykolvek kedy maju chut (napr. aj o 4tej rano) pustia na plne gule hudbu alebo nad nami dupu deti,ktore zrejme ani normalne nevedia chodit,iba dupat...to uz ani neriesim...
A dalsie..nase sidlisko je plneeeeeeeeeee psov,utulok moze ist do riti...to,ze seru kade chodia a malu nemozem ani do travy pustit,este by som prezila ale to stekanie,specialne vecer...doslova na zblaznenie..a jeden pes-oproti je extra trieda,ten je prisambohu na baterky,steka nonstop...cez den to clovek az tak nevnima ale vecer...musime sa pozatvarat aby sme vedeli tv pozerat alebo spat..OTRAS!!!! odstahovat sa momentalne nemozeme,nemame na to...da sa toto nejako riesit?mam napisat niekde staznost?ci naco?aj tak sa prd vyriesi...vsak?alebo stuple do usi a diazepam? 🙂

sonakrivosudska
2. aug 2014

To je strašné!!! Normálne mi ťa je ľúto, ale poradiť neviem. Nad nami býva mladý feťák a keď začne v noci vyvádzať, tiež ma ide poraziť. To čo zažívaš ty je oproti tomu horor! Mne aspoň trocha pomáha vata do uší (lepšia ako štople) a vankúš na hlavu...keby sa vám podarilo predať byt nejakým rómom, ktorí žijú podobne ako vaši susedia a šli by ste hoci aj do menšieho...veľmi ti držím palce, nech sa ti podarí nájsť riešenie.

grasia1
2. aug 2014

😀 😀 som sa prave pobavila. Komu sa chces stazovat? podla toho co si napisala by museli vystrielat psov v celom meste a vystahovat celu bytovku. Musis sa trosku povzniest nad niektore veci a obzvlast ked byvas na preplnenom sidlisku. Kazdeho z nas nieco serie. Ja byvam v dome, kazdu noc mi kadia lisky na zahradu, veverice si hrabu zradlo pod zem, susedove deti vrieskaju ked to moje spi......no a co? hovno kazde rano zdvihnem, vevericky su krasne. No a ked sa moje dieta zobudi tak vrieska na zahrade tiez a hrkoce s tatrovkou 😅 usmev na tvari a den mi nic nepokazi.

natuska87
2. aug 2014

@sosanna88 Neuraz sa, ale byvate na Luniku???

sonakrivosudska
2. aug 2014

@grasia1 rada by som ťa videla, ako by si sa povznášala v jej situácii. Ty máš oproti nej božský kľud.

natuska87
2. aug 2014

@grasia1 Presne,...takto nejako to treba brat...kazdemu nam nieco v spolocnom byvani vadi...nechcem dehonestovat stazovatelku sosannu,neviem, je jej opis mozny, ale az tak riesit psov....asi je to teraz take modne....okola nas zije stovka psov, /cinziaky, rodinne domy/...viacej pocut tie z rodinnych domov, co je prirodzene, disciplinovani si zberaju vykaly , po zatulanych odpracem aj ja...stekaju, nech...viacej mi vadia ludia, ktori nie su schopni ,okrem seba, nic a nikoho ineho tolerovat....

grasia1
2. aug 2014

@sonakrivosudska ja viem ale co ine jej ostava? max co moze urobit je stazovat sa na susedov romov, co uz urcite urobila a aj iny susedia. riesit psov nema vyznam.
@sosanna88 skuste ist s rodinkou na viked stanovat niekde do lesa kde je svaty pokoj. 🙂

sonakrivosudska
2. aug 2014

@grasia1 práveže jej nezostáva nič, okrem iného bývania ( čo jej ale okolnosti asi neumožňujú). Myslím, že ten pes by jej sám o sebe ani tak nevadil, tam je problém ustavičný hluk, znečisťovanie spoločných priestorov a celkové rozťahovanie sa neprispôsobivých rodín. Keď to musí denne trpieť, je ťažké odignorovať to nejakým spôsobom. Sťažnosti jej nepomôžu.

natuska87
2. aug 2014

@sonakrivosudska Obavam sa, ze ano...nepomoze sa stazovat, tu vzdy taha za kratsi koniec ten slusny jedinec....pokusame sa jej iba naznacit, ako sa z toho nezblaznit....ja som napr. kvôli rodine podomnou, mimochodom mamicka bola pani ucitelka, tatik tazky alkoholik, takze denne party s patricnym "sprievodom"..../vtedy to pani ucitelke nevadilo/....chodila som pesi viac ako pol hodiny za mesto.Tam som sa v klude usadila na luke pod horou a uzivala si klud, aj s babatkom v kocariku....o desat rokov /to uz bola pani ucitelka priserinkana,takze party redli/ to iste so synom.....dnes su deti dospele, iba pani ucitelka hystericky vrieska po svojich detoch...pocujem to denne, ale uz mi to nevadi, zvykla som si....vidis, u nas bieli, u vas "neprispôsobivi"...

sosanna88
autor
2. aug 2014

...no, chodime kazde jedno poobedie von,prec,proste z domu..aj tak by sme chodili kedze sme v panelaku, takze vravim,ze cez den mi to az tak nevadi...uz som si zvykla lebo ine mi momentalne nezostava..a ze maju psov v okoli...dobre,sak tiez mam rada psov, ale tak toto co je tu je uz sila...a kto to nezaziva denno denne a hlavne vecer(predstavte si teraz v tychto teplach zavrete okna vsade bo psy maju koncert,to sa proste neda spat...nejde mi ani tak o mna ako o malu ktora sa zobudi a reve)...pod nami maju 3velkych psov,take tie dogy ci co to je za rasu..to je uplna parada ked sa vysosia na balkon a tam zacnu hulakat. zavyjat,stekat...samozrejme povzbudia kamaratov a nasho oblubeneho psa na baterky,ten steka chudak do rana co sa nevie spamätat...
ako ja sa tiez na tom sem tam aj rehocem, ale velakrat mi teda do rehotu neni...a najmä teraz v lete...
za dalsie, tiez by som chcela vidiet to povznasanie sa, ked mate kazdy den pred dverami zvysky jedal a osrate plienky v saciku...aroma zblizenia...darmo ja luxujem v byte ked navsteva musi prejst okolo toho humusu. a mohla by som pokracovat. ja som tolerantny clovek,to mi mozte verit,cely zivot som zila v panelaku,nikdy mi to nevadilo ale co sa deje v tomto baraku a na tomto sidlisku...a nie nebyvam na Luniku,a to je na tom to najhorsie,ze byvame v peknej lokalite,clovek by povedal aka parada,pekny cinziak,vsetko a predsa...ono tu je to v lete fakt na zblaznenie. v zime pohoda, ale toto je aj na kona vela sem tam to tak dolahne ked sa musi clovek kazdy den premahat...
Ludia v panelaku by sa mali tolerovat...robime to iste my,tak to cakame aj od inych ale asi marne.
nuz kazdy sme nejaky ze?

natuska87
2. aug 2014

@sosanna88 Ved ano, mali by sme...ako pises, kazdy sme iny...viem, ze je to nerealne, ale mali by ste teda perspektivne uvazovat nad odchodom...vies, clovek sa s odstupom casu diva na vsetko inak...deti podrastu, clovek si zvykne aj na "nezvyknutelne",mozno aj "zli" susedia sa odparentuju....mna len udivuje, ze ako platia tie byty takyto "problemovi" najomnici.Ved, zrejme, tam idu korunky na ine "povzbudzovadla", nie na nutnosti....smutne je, ze slusna rodina je na tom najhorsie....

laskavocka
2. aug 2014

@sosanna88
Predaj byt,kym z vasej bytovky neurobia Lunik VIII

miriam11
3. aug 2014

@sosanna88 drzim palce, aby ste cim skor ten byt predali. Vazne, jedina moznost ako z toho bludneho kruhu von, je zacat realne uvazovat nad moznostou predaja. /mozno aj za cenu toho, ze pojdete do mensieho/

jaja23
25. okt 2018

@sosanna88 ahoj,len sa chcem opytat,vyriesili ste to nejako?Lebo my byvame v Ba,nad nami romovia a pod nami fetaci.Ked sme sa sem nastahovalu,tak nad nami nikto nebyval a pod nami jedna slecna.Teraz robia romovia hluk a slecna fajci s kamosom travu a vsetko nam to ide do bytu cez jadro.Neviem,ci to maju romovia kupene alebo prenajate.Nam sa v lete narodilo babo,tak je tazsie znasat tieto veci.Hore si suseda aj o desiatej zapne pracky alebo pasia koberce cez okna a vsetko to ide k nam..

sosanna88
autor
26. okt 2018

@jaja23 nuz ano, vratila som sa do prace, zvysil sa rozpocet, kupili sme dom a dnes som stastny clovek!!! sme v najtichsej lokalite v meste, par krat prejde auto, pes stekne tak zo dva krat za den aby sa nepovedalo...pocujem aj ked mucha prdne 🙂 aaaaaaaach to je zivot.

iren88
28. okt 2018

@jaja23 skúšala si sa so susedmi aj rozprávať? poprosiť ich aby sa trošku skľudnili aj skrz to, že máte bábo?