H&M, NEXT, ZARA. Ako sa k nim dostať veľkoobchodne?

derylka
12. nov 2009

Ahojte. Máte niekto info ako sa dostať k tejto značke (veciam) velkoobchodne?... Viem že ku KENVELO sa dá ale neviem sa dopátrať k týmto značkám... Za každú pomoc vopred veľmi pekne ďakujem.

paola.o1
12. nov 2009

podla mna musis mat licenciu na predaj aby ti to predali velkoobchodne.

babula90
12. nov 2009

No to som aj ja zvedavá.
Akože by si chcela v nejakom meste mať filiálku HM, atd...
Myslím, že je to na dlhé lakte...... kolko rokov trvalo, kym zakotvili v Bratislave...

derylka
autor
12. nov 2009

a kde sa k takej licencii dopátrať... všade na nete sú len adresy obchodov.. ale nič o žiadnej centrále alebo niečom takom... niečo v SR...

derylka
autor
12. nov 2009

babula90 také niečo... s kamoškou chceme niečo takéto otvoriť.. ide totiž o to že je strašne málo obchodov kde je oblečenie od 2 rokov vyššie.. bud je všetko pre novorodencov alebo do tých 2 rokov... tak by sa také niečo uživilo v hociktorom meste...
.. nemám na mysli len HM, alebo tie čo som uviedla v názve témy... proste značky ktoré majú dobré veci... a ktoré sa predávajú... takže hladáme nejaký spôsob ako sa dostať k nejakým kompetentným kedže ani na nete nikde nieje uvedený aspon nejaký kontakt... proste potrebujeme zohnať info.. či sa takéto niečo vôbec dá... ale opakujem znova...nie len konkrétne tieto značky....

toscany
12. nov 2009

Ahojte baby. Tomuto sa hovori "franchising". Kupite si licenciu nejakej znacky a potom si otvorite obchod. Je to spravidla velmi drahe a su prisne podmienky na otvorenie takehoto obchodu 😉. Ale za pokus to stoji. Drzim vam palce.

trixi
12. nov 2009

presne ako pise toscany, nemoze hocikto predavat next, zara a pod. Musis kupit licenciu a splnit ich podmienky. Ako ma obchod vyzerat, co musis predavat, konkretne nielen detske ale aj dospelacke a pod, aky musi byt velky obchod, kde musi byt umiestneny, atd.

babula90
12. nov 2009

Derylka, nič v zlom, ale asi veľké šance nemáte. Majú veľmi prísne podmienky, o rozlohe a umiestnení, takéto silné značky, dokonca ani neposielajú tovar jednotlivcom- HM z Rakuska a Nemecka na SVK neposiela, do inych krajin ano, už to ma nahnevalo. ☹ Musela by si mať prenajaté priestory vo veľkom nákup.centre vo veľkom meste, som zvedavá, či tieto značky prídu do Žiliny do Auparku 😕
Skôr si myslím, zamerajte sa na niečo originálnejšie., čo tu ešte nie je, je toľko slvelých značiek! Mne sa chce z Nextu s prepáčením, vracať, všetci sú zbláznení do Nextu, ale v UK je kopec zaujímavejších značiek pre deti, je tam neskutočná konkurencia a dobré ceny, to sa ani nedá porovnať. Ja som bola v Uk unesená z výberu aj cien, v BA v Nexte by som nenakúpila ani za nič, také predražené veci, sa čudujem, že to vôbec niekto kúpi 😀

paola.o1
12. nov 2009

ja napriklad viem, ze keby si chcela otvorit butik ako Dior, alebo LV a tak, zaplatis vela vela za licenciu, dalej musis jasne nakupit ten tovar, musis mat obchod zariadeny presne tak ako ti oni povedia a aj miesto si musis nechat schvalit, takze bez sance.... ale ja by som skusila napr. nieco ako znacku wenice - pre deti. maju pekne veci, cenovo v pohode a nemaju vela obchodov. a poznam jeden v Ba a jeden Sc.

babula90
12. nov 2009

Wenice bol aj v MT, skrachoval, pdola mna to nie je moc kvalitne..
Na zastupenie velkej znacky na SVK musis mat za sebou milionara 😎

paola.o1
12. nov 2009

to hej🙂 ale nahodou ja wenice kupujem rada, aj materialy su v pohode. ked som v BA vzdy si tam skocim, ale je aj kopa inych detskych znaciek kt. su cenovo prijatelne a u nas niesu vo velkom...

babula90
12. nov 2009

mne Wenice nesedel pomera kvalita a cena 😒 to skor kupim nosenu vec, ale kvalitnu.

derylka
autor
12. nov 2009

ked už sa tu začali rozoberat značky, čo hovoríte napríklad na COCCODRILLO alebo TUP, TUP? 😕

babula90
12. nov 2009

Coccodrillo super kvalitka 🙂 druhú nepoznám

paola.o1
12. nov 2009

coco je u nas predrazene. Tup Tup ani nepoznam. ja vlastne nakupujem iba v HaM a v tom Wenice. ale v HaM najradsej, lebo tam su veci krasne, moderne, take vystajlovane🙂 a kvalitne. keby som mala ja obchod, predavala by som prave take vecicky, moderne, kvalitne, za dobru cenu.

babula90
12. nov 2009

vsetko je u nas predrazene na to, ake su tu platy, HM je v zahranici ludova znacka.

derylka
autor
12. nov 2009

paola.o1 ... presne o to nám ide... 😉

paola.o1
12. nov 2009

presne tak babula. napr ja zasnem ked pridem do BA a nahodou zabludim do HaM, alebo NEXT, za take palky by som to ani nahodou nekupila!!!! Derylka, `podnikatelia` na slovensku este neprisli na to, ze menej je viac. Darmo oni kupia vo velkoobchode tricko za 2 eura a dlhe mesiace sa ho snazia predat za 20 a jasne, aj tak ho nepredaju a skrachuju. vonku uz davno pochopili, ze lepsie je predat to tricko za 10 eur, v akcii za 3, ale predas vsetko a zarobis! to mas ako ten aquapark v auparku, ale to je uz od temy, ale nevadi, neda mi to🙂 u nas v AT v tom istom case postavili aquapark. oba zacali na rovnakom vstupnom... tu v AT pochopili ze to je kravina, lebo im tam ludia nechodili, tak isli o polovicu dole plus zaviedli vselijake clenske vyhody a teraz aquapark rozsiruju. ten v auparku uz davno nieje...

sasulec
12. nov 2009

Derilka, v Nr v mlynoch(obchodnom centre) mas H&M zara a next v Ba 😅

babula90
12. nov 2009

v Anglickus om bola v takých outletoch, kde velmi drahé značky mali výpredaj 70% , tá cena bola taká nízka, že som mala plný košík-ten velký a ludia sa pri mne pristavovali, že či sú Vianoce 😀 , proste som neodolala a nakúpila na rok dopredu, sebe aj deťom a o rok pôjdem znova 🙂 Hlúpym obchodníkom na Slovensku nesadnem na lep. Chápem, že majú vysoké nájmy, ale aj iní majú a dá sa to inak. Tu sa chce každý po roku podnikania voziť na drahom aute, ale to nejde...

babula90
12. nov 2009

Kúpila som si tam napr. mikiny ROXY za 20 libier a rifle Tommy Hilfiger za 20 libier tiež!!! 😎

dada1212
12. nov 2009

Ako píšete, bohužial naša mentalita je taká, že každý podnikateľ chce byť za mesiac milionár a tak sa správajú , otvoria si obchod a za pár mesiacov chcú aby zarobili na nové luxusné auto i dom a ceny potom tak vyzerajú.
A potom nadávajú na ľudí, že im tam nechodia, že idú napríklad radšej k číňanom, ktorí tiež predražujú, ale to, že ľudia zarábajú napríklad 400€, musia platiť účty a také predražené veci si nemôžu z biedneho platu dovoliť, tak to nikdy nepochopia 😠

slovakia13
12. nov 2009

ahoj
mna strasne vytaca ,ked idem na sk napr. do lewisu a vidim rifle ktore som tu v UK kupila za 15libier vo vypredaji na SK za 100eur ako novy tovar 😠 ,tak je to aj v nexte a pod.....

babula90
12. nov 2009

presne tak, je to tu katastrofa 🤐 mne sa zdá, že sekáčový tovar je tu dokonca drahší ako nový v UK, to je paradox, čo?? Závidím Ti tú možnosť dobrých nákupov veru!

paola.o1
12. nov 2009

NEXT na sk ani ozajstny novy tovar nema... je to len odpad ktory sa nepreda vo svete.... ale tricko za 50 eur...

babula90
12. nov 2009

presne paola a tie sumy zaň 😵 , nech si tie veci nechajú 😀
aké značky máš rada a aké v UK nakupuješ? Poznáš sieť TK MAXX? 😉

slovakia13
12. nov 2009

ja sa pridam TK MAXX milujem 😀 😵 vzdy tam stravim min.3 hodinky a nikdy neodchadzam naprazdno 😀 😀 😀 u nas v cardiffe ma 3 poschodia SUPER

emilyz
13. nov 2009

ja tu v Prahe do Nextu ani nechodim, lebo mi to pripada tak, ze tam maju veci stare 10 rokov.
V nemeckych obchodoch napr. je celkovo moda uplne inde nez u nas. Pride mi to, ze k nam sa dostane casto odpad...

babula90
13. nov 2009

slovakia, že 3 poschodia, fúha, tak to by som tam strávila pol dňa, lebo vo Westone majú len 1 posch. a bola som tam asi 3,5h 😵 Neskutočné ceny aj výber, však? Škoda, že sa nedá nakupovať odtiaľ aj cez net 😢 , keby na Slov. bolo také čosi, juj!!! Teraz mi kamoška poslala nohavice pre malú Roxy za 6€, no nekúp to 😀

akira13
13. nov 2009

🙂)) nooo, derylka🙂 Si sa do toho nejak obula 😀 Super 🤐

A baby-- čo je to TK MAXX? nemajú aspoň akúsi inet. stránku? Alebo distribuujú viaceré značky? Ja pre dcérku nakupujem najviac cez internet a to práve v spomínaných značkách v nadpise, hoci v obchodoch nikdy nič nenájdem. A práve to je náš podnikateľský plán- sprístupniť kvalitné, moderné a cenovo dostupné veci aj pre bežných ľudí, zabezpečiť príjemný priestor a upútať zákazníka. Je príšerne smutné, že v meste so 40 tis. obyvateľov sú 2 detské obchody s oblečením do veľ. 86 a ďalej IBA číňani.
Nič preto, voziť sa do roka na Mercedese 😀 , ale mať po skončení materskej aspoň tých 160€, lebo hoci to nie je žiadny peniaz, je to určite viac ako nič 😝
Dosť ma zaráža že SK trh neprepukli značky ako George, Mothercare alebo TCM. Ale zdá sa mi, že vstúpiť do takéhoto biznisu iba s jednou značkou je samovražda, pretože sama najlepšie viem, že z jednej značky sa mi páči tričko, z inej rifle.
Rovnako plánujeme rozbehnúť aj kvalitný internetový obchod s tovarom IHNEĎ k odberu, pretože ak mám tovar dnes vyplatiť a čakať naň potom 1,5 mesiaca, prechádza ma chuť obchodovať 😖
A baby- neviete mi niektorá ešte nááááhodou poradiť, aké ceny má poslanie balíka z UK na SK? Alebo kde by sa to dalo zistiť? Ďakujem 😵

babula90
13. nov 2009

akira, balíček doporučený do UK do 500g 4,20€, nad 500g su to uz horsie pálky, platila som 8,20€, ale Ty sa pýtaš naopak, tak to neviem 😒
TK Maxx je outlet- sú tam rôzne značky, vacsinou drahe- Calvin Klein, atd... aj kabelky, zupany, z detskych veci len take znacky, co som jakziv nepocula, drahe, ale kvalitne. 😉 aj hracky, knihy, no nechala by si tam majetok.
kukni: www.tkmaxx.com
nie su v kazdom UK meste, ale je to zazitok, tie ceny su take lacne, ze som sa nahlas smiala ako bláznivá 😀 😀
nie je totiž umenie nakúpiť draho, no nie?
Tiez sa cudujem, preco tu nie je George- maju prekrasne veci, dalej zn. TU, atd, ale to su znacky obchodnych retazcov ASDA , atd, takze to asi tazko na SK. Skoda!!! Alebo pre moju 9 rocnu su perfektne znacky YD-Young dimension, NEW LOOK, Atmosphere, CQ-preco toto nie je tu????????? MOja dcéra je chudá a potrebuje všetky veci s posuvným pásom, čo je inde bežné, tu sotva... /nerátam HM a Next, lebonie su v nasom meste a su predrazene, vetrovka za 40€, dakujem pekne!!/
a najviac ma tu stve, ze este v novembri nemali zimné čiapky, vsetko je tu oneskorene, 20 rokov od revolúcie, hanba.
Držím Vám babenky palce, nech rozbehnete nejaký poriadny biznis. 😉