Hojenie tetovania

30. aug 2023

Ahojte. Mam svoje prve tetovanie, nie je velke, prave naopak, je male. Mam ho na ruke predlakti. Chcela by som sa poradit s vami ktore tetovania mate, je normalne ze chrasty sa mi robia az teraz po 2 tyzdnoch od tetovania? Nemalo by to byt praveze uz zahojene?? Je na nom vidno ze este takmer na celom je povrchova farba ktora pojde dolu ale az teraz po 2 tyzdnoch??? Po vytetovani som mala specialnu foliu 5 dni, nasledne som tetovanie umyvala antibakterialnym mydlom a kremovala bepanthenom 2x denne, par krat 3x denne. Umyvam a kremujem stale doteraz len ma to zaujima, pretoze vsade citam ze po 2 tyzdnoch je tetovanie krasne zahojene no mne sa to nezda. Taterka hovori, ze je to ok. Tetovanie nestipe, nemam ho cervene ani nic, nemam ziadne komplikacie, len obcas svrbi. Prosim neukamenujte ma, ako pisem je to moje prve, tak neviem si to s nicim porovnat. Dakujem.

cocolinka
30. aug 2023

Je to uplne v poriadku, kazdy ma inu reakciu, ja mam vacsie tetovanie ale trvalo tusim aj mesiac kym mi vsetky chrasticky poodpadavali, len to pravidelne kremuj a hlavne tie chrasticky netrhaj

autor
30. aug 2023

@cocolinka dakujem ano to viem ze netrhat… len ked vsade citam 2 tyzdne a tetovanie uplne zahoje e tak sa zamyslam nad tym mojim ktore je male a trva hojenie uz 2 tyzdne a vidim ze nie som na konci 🙄

cocolinka
30. aug 2023

To chce trpezlivost neboj sa, u kazdeho je to ine, kamaratka mala po tyzdni vsetko krasne zahojene, ja po mesiaci, u kazdeho je ine, kazdy ma inu pokozku, reakcie pokozky su u kazdeho ine, zalezi od aj od hlbky vpichu a podobne

autor
30. aug 2023

@cocolinka super dakujem tak som uz pokojnejsia 😁😁

limoncino
30. aug 2023

Je to normálne, mne sa tetovanie hojilo veľmi zle, mala som tam tu fóliu, ale mám alergiu na nejakú zložku v lepidle a sa mi to dosť škaredo hojilo, aj som musela ísť na pretetovanie, fóliu som už nechcela, a zahojilo sa to hned

aams
30. aug 2023

Podľa mňa si zbytočne mala dlho fóliu.. Ja mam čerstvé stredné velke tetovanie a po 4 dňoch som ho mala v pohode bola som cvičiť včera aj dnes.. Ale zas mne to robil špeciálnou farbou, rýchlo sa mi to zhojilo.. Krém mam bepanthen na tattoo a krému jem 3 x do dňa

limoncino
31. aug 2023

@aams ta fólia sa používa 5 dní, je napustena hojacimi látkami, aj môj tater ju používa.