Hra Ikariam

pacna
21. feb 2009

Ahoj zienky hra niekto z vas tuto hru? 🙂

zuzulask
3. aug 2009

no vtedy sa volali LOL - Lolovia, ale premenovali sa na -300-, ale to je iná ali na alfe..... no a generál mi tam napísal, že môžu mi prísť na pomoc, ale musím napísať obežník a lebo niekomu kto je aktívny aby poslal posili....

bubina1
3. aug 2009

jaaaaj, teraz nerozumiem ja tebe.....nejaký LOL ta napadol a nereagoval na diplomaciu....a ich generál ti napísal aby si požiadala nejakého iného LOLa o pomoc...to nema celkom logiku....
a ty ako mas napísat obežník inej aliancii...

bubina1
3. aug 2009

ale zato by mohol byt ten Dead potrestaný, aj tak ma nesympatické meno..... 😝

bubina1
3. aug 2009

mne sa zdá, že na pomoc ti može dojst niekto...aj z alinacie, že to nie je zakázané...lebo teba idú napadnúť...ale nemožu ta napadnuť dvaja

bubina1
3. aug 2009

vobec neviem ako to mam riešiť....ale toto asi nebolo celkom fer od deada....a je dost velký....až mooooc velký..... a ani na to ked som sa ho spýtala o čo mu ide sa neozval...písala som si len s mojim pravým susedom.....ten bol celkom fajn...možno sa aj za mna u deada prihpvpril, lebo som ho o to poprosila, ale aj tak ....nenechám si predsa skákat po hlave...
no, je to na zamyslenie....lebo mi to može vrátiť aj z vlastného mesta, je vážne silný......

efkak
3. aug 2009

baby, prave som docitala tie podmienky a tiež tomu nejak nerozumiem. Ja som si asi pred tyzdnom umiestnila jednotky do jedneho mesta u mimus a rabujem jej suseda. Ona je teraz malo on tak beriem aby sa nestratili suroviny 😀 . Z tychto podmienok mi vsak vychadza ze je to proti pravidlam. Naco su potom aliancie ????

zuzulask
3. aug 2009

bubi skús čítať od str. 126 tam som o tom písala 🙂

maximiliana
3. aug 2009

Ahojcek, nestiham to cele citat, ale dozeniem... slubujem, len mam chripku jak svina, tak aj moji panaci dovolenkuju...
pri rabovani aj vlastne stale zavisi rychlost nakladania od urovne pristavu, akurat sa zmenilo to, ze ked rabujete, vyska ulupeneho uz od toho nezavisi, ale od poctu lodi co poslete... snad som to nedokomolila 😀
a ten konrtakt lodami.... ak mate oficialne nahlasene, ze hrate z jedneho pocitaca, IP adresy dvaja (co sa da), tak si vpodstate nesmiete vobec pomahat... ani obchodovat, ani bojovat ani nic... davaju za to trvaly ban

maximiliana
3. aug 2009

a to co ste tu popisali, je celkom bezny sposob rabovania.. pokial sa niekto pamata, tak kedy si tu jeden chlapik pisal o putovnych mestach... fungovali na tomto principe... aj nasa ali tak utoci... vsetci sa nasackujeme do jedneho mesta a potom robime vypady... je to povolene

zuzulask
3. aug 2009

tak to je druhý spôsob výkladu ako mi bolo povedané

bubina1
3. aug 2009

maxi...aha...tak to nam nebolo jasné...ten kontakt lodami...
..takže tí moji lupili v zmysle fair play.....
...ale aj tak je to magor čo na 6OO surovín poslal 100 lodi a potom poslal pre 500 kamena 30..... 😀 dufam, že teraz nedojde...lebo mam napráskané sklady z rabovačiek....aby som mohla prejsť na 15 úroveň....a to už je poriadna pálka surovín... 😀 len ma sere, že mi zničil komplet armádu.....úplne ma vyplienil...poslal nejaké bombardéry na mna...tak tomu neviem ako sa ubrániť....da sa vôbec?

bubina1
3. aug 2009

zuzula....tak vidíš...este, že mame ikariam diskusiu...jaké budeme múúdre 😀 😀 😀 😀 😝

maximiliana
3. aug 2009

no co je to fair play je na svedomi kazdeho 😀 ale kazdopadne je to povolene... magor to musi byt riadny. co ta nevyspehoval? treba mat co najvyssi mur, tebe pridava obranny bonus no a potom silnu armady a najlepsie nejakeho spojenca po ruke, co v pripade totalnej katastrofy pomoze

zuzulask
3. aug 2009

diskusia je v pohode, mne generál odpísal v tom zmysle, že keď na niekoho pôjdem a budem vidieť že mám málo vojakov , stačí ak napíšem cez obežník alebo tomu kto je online, že potrebujem pomoc a je to o.k.nepísal nič o tom že sa to týka ľudí z jednej IP

bubina1
3. aug 2009

maxi...zatial som na 14 ke, pomaly na 15 ke aj to len kvoli rabovačkám....ked sa zdarí väčší lup, tak radsej rozširujem radnicu.....mur mam zatial na 5ke a armádka bola celkom slušná.... teraz ju možem budovať od začiatku.... ten magor co ma dosiel rabovať ma v celkovom skore okolo 1 200 000....mas pocit, že sa voči nemu ubránim? 😀 ja nie som v tomto až taká optimistka....spojenec by mohol byť moj vlastný sused u ktorého mal tento magor uložených vojakov....s nim sa dalo komunikovat...magor sa mi ani neozval....

maximiliana
3. aug 2009

no vsetko zavisi najma od toho, ake skore ma v generaloch... ale 5-ka mur pri 14-ke radnici je dooooost malo... mala by si ma minimalne 12-ku

bubina1
3. aug 2009

zuzula...o tom, že si ludia pripojený z jedného počítača alebo servera nemožu pomahat som čítala..... to si asi nemožu...
ale podla toho, čo píše maxi možu ist rabovat jedného aj dvaja alebo traja ked sa daju dokopy.....

bubina1
3. aug 2009

je mi to jasné....už teraz...len na mur potrebujem menej matrosu zatial, a to si viem svojpomocne vyťažiť...dnes postavím radnicu na 15 ku, čo je celkom dobrý výkon po celodoobednom rabovaní mojho mesta a zajtra sa ide rozširovať mur a armáda ešte.....

maximiliana
3. aug 2009

noooo uprimne, kukla som ho a na to ake ma score ma armadu zalostnu... ja mam v generaloch cez 10 000 pri takom skore

maximiliana
3. aug 2009

ano mozu ist rabovat aj 10-ti... len nesmu hrat z jedneho compu... je to uplne bezny sposob boja

bubina1
3. aug 2009

hmmmmmm...tak by si mi mohla helfnúť 😀

maximiliana
3. aug 2009

lenze ja som na alfe 😀

zuzulask
3. aug 2009

o IP viem , veď zato nehrá manžel, lebo ja som na obidvoch svetoch.... 😀 😀

bubina1
3. aug 2009

vsak viem ☹ ...uvidím, čo bude zajtra...len musim zase pozastaviť výrobu na den, lebo zajtra som už v robote a neviem si mesto ustrážiť.... hlavne suroviny....neva, aspon budem zarabat 😀

zuzulask
3. aug 2009

mne maxi na začiatku na alfe veeeeľľľmiii pomohla, ešte raz ď , myslela som že to tam zabalím......a skoré uzdravenie 🙂 🙂

zuzulask
3. aug 2009

a na bete aj zuz a iné baby 🙂

maximiliana
3. aug 2009

nemas za co... na alfe je to v pohode 🙂 dakujem... kroch kroch... dufam, ze nebudem mat prasaciu chripku ale len taku obycajnu xixi

zuzulask
3. aug 2009

no na začiatku ma tam tiež pekne rabovali a a nakoniec som skončila u nich v ali 😀 😀 😀 😀 ale myslím že sa to stalo aj viacerým

bubina1
3. aug 2009

no, začína uvaovat, ze sa dam aj na alfu a pridám sa k maxi do ali...to bude sveta žit 😀
na druhej strane asi na alfu nepojdem...lebo ani s betou nestíham niekedy moje domace práce....som si myslela, že dnes poupratuje, ked mam volný den a nič z toho...akurat som len teraz povysavala..... este si s ikariam neviem zadeliz cas...ale zase kebyže ma henten nerabuje, tak si kludne ťažím.....a poobede staviam...takto mi pokazil celý den....

bubina1
3. aug 2009

maxi...rýchle uzdravenie....a pekne chrípku vylež 😀 .... v tom zapale hry som si neuvedomila, že trpíš viac ako ja po tých rabovačkách.....radsej nech ma rabne ešte pár krát ako v lete byt s chrípkou v posteli.... 😖