Ide o podvod?

13. jan 2023

Ahojte,
Chcela by som sa vás opýtať čo si o tomto myslíte.
Dali sme na Bazoši že máme záujem kúpiť byt. Za niekoľko hodín sa ozval pán, že pracuje pre dražobnú spoločnosť a poslal info o byte. Všetko super aj cena chápete. No a sestra hneď mu volala, že by do toho šla a tak jej poslal mail na dražobnú zmluvu a že má poslať na účet (iban) 10% zo sumy, čo bolo nejakých 9.000€ (ako súčasť tej prihlášky) a že v utorok by bola obhliadka. No ale mne sa to nezdalo a vravela som jej že prečo by poslala toľko peňazí nejakému cudziemu chlapovi len tak a ešte pred obhliadkou bytu( práveže neviem ako toto funguje, či sa naozaj tie peniaze takto posielajú pred obhliadkou alebo až potom). No a aj som si teda hľadala na internete a toho chlapa mi nikde nenašlo a tú spoločnosť mi našlo, že tam je jedna majiteľka a nemá zamestnancov. Taktiež som našla že už sa stali takéto podvody -presne na takýto princíp - že volal z dražobnej, poslali peniaze a vyparil sa dotyčný. Aj jedna draž. Spoločnosť zverejnila článok, že si majú ľudia dávať pozor.Tak sestra to nakoniec zrušila
Čo si vy myslíte? Bolo to naozaj podvod či som sestru pripravila o super kšeft. Viete, ja vôbec s týmto skúsenosť nemám a ani sa do toho nevyznám.
Ďakujem za rady

syslik81
13. jan 2023

ano podvod

ninka99865
13. jan 2023

Podvod

patka06
13. jan 2023

Podvod, najprv sa robí obhliadka a až potom ak nehnuteľnosť vyhovuje a chcete sa dražby zúčastniť sa platí zábezpeka

gejb
13. jan 2023

Chcela poslať 9000 cudziemu človeku ktorého nikdy nevidela, za byt ktorý nevidela, bez zmluvy.... len tak? Wow

amiaja
13. jan 2023

To vazne by poslala len tak cudziemu cloveku 9000eur? 😳
Mozem poslat aj ja ucet? 😁
Urcite je to podvod, poslete peniaze a viac sa dotycnemu nedovolate.. tipujem ze fotky ma stiahnute z netu a ziadna obhliadka nikdy nebude.

vulka
13. jan 2023

Fakt podvod. A Tvoja segra absolútne negramotná. Trochu ju poškoľ, lebo bude plakať, že naletela a prišla o prachy.

3009
13. jan 2023

Povedz sestre, že aj mne môže poslať 9000eur. Samozrejme, že srandujem. Veď logicky ak nad tým rozmýšlaš, tak to normálne nemôže byť.

autor
13. jan 2023

@gejb však ja som ešte stále v šoku z toho 😂

mistymay33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
13. jan 2023

PODVOD.

karolinakr
13. jan 2023

Pisali na internete, ze aj s bytmi to robia daju lacny byt, krasne fotky a ked chce prednostnu obhkiadku ma podlat dopredu 700 eur, ktore nikdy neuveri..a 9000 je ina palka..Inak baby jak toze nechytia pachatela? Ked posielaš na učet, musis ho na občiansky otvorit..tak kde to viazne?

lulu1321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz