Aké hrnce používate na indukčnej varnej doske?

ebbi
8. nov 2019

Prosim o radu ohladom indukcnej varnej dosky. Ake hrnce pouzivate? Ktore nevydavaju ziadny zvuk? Som sklamana z indukcnej varnej dosky, dlhe roky som pouzivala sklokeramicku velmi kvalitnu - s casovacom a pod. Vsetko som si vedela nastavit, vyuzit zostatkove teplo, cistenie uplne v pohode (treba rychlejsie reagovat) ale okrem "problemu" s rychlym zovretim vody som bola uplne spokojna.
Indukcna vydava zvuky, ktore mi vadia - vraj to je nekvalitnymi hrncami. Zopar som uz posunula, lebo neboli vhodne na indukciu ale aj tie "vhodne" ktore mam a nie su to uplne "sunty" vydavaju neprijemne zvuky - hlavne pri vyssich stupnoch a pri viacerych hrncoch naraz. Este aj drahsie panvice som si kupila uz na indukciu a tiez to robia. Sklokeramika bola absolutne bez zvuku. Bohuzial, tuto informaciu som pred kupou nevedela, asi by som to zvazila... Nic ine mi nezostava, len vyhodit vsetky moje pekne hrnce a panvice a dalsich niekolko stovak investovat do "kvalitnejsich" indukcnych hrncov? A ako zistim, ze prave tieto konkretne na indukciu nebudu vydavat zvuky? Lebo tie moje hrnce aj panvice na indukciu vhodne su o))) Dakujem za kazdu radu. Fakt mi vadia tie mimozemske rezonujuce zvuky pri vareni😝

lilianocka2016
9. nov 2019

@ebbi preco vyhodit ked to mozete posunut dalej mam zaujem

ebbi
autor
9. nov 2019

@lilianocka2016 Ja nikdy nevyhadzujem este pouzitelne veci!!!

pralinka86
10. nov 2019

To bol co za servisak? Nejaky zvláštny.. mame rozne hrnce a ziadne nevydavaju zvuk.. mi to pride, ze si natrafila na divny kus indukcie. Skus reklamovať a nekupovať hrnce, to je choré

lilianocka2016
10. nov 2019

@ebbi asik som zle pochopila

majuska22222
9. jan 2020

@eliska13 zdravim ja mám indukčnu a nové Tefal hrnce a hucia... nechápem..sú vhodné na indukčnu a neboli ani lacné....aké kokntrente druh presnú značku využívate? ďakujem

lentilkaxxx
16. jan 2020

@ebbi pištia pri zahrievaní vznikom elektromagnetických vln. Pri zahrievani je to úplne normálne pár sekúnd, keď to dáš na maximálny výkon. Tiež môžu pišťať , ak dáš malý hrniec na veľkú platňu. To mi povedal elektrikár a aj servisák, ked mi po treťom použití rúry za 750 eur (Gorenje- Karim Rashid) menil termostat. Tiež som sa bála, že mi odchádza aj doska, keďže som na tie spotrebiče čakala 4 mesiace a po ceste mi tú prvú dosku za 450 EUR rozbili. No na infarkt. Ale odvtedy všetko OK. Akurát, že na indukcii sa nedá zavárat, takze mame zvlášť elektrický zavarací hrniec

laila22
17. jan 2020

@lentilkaxxx prečo sa na indukcii nedá zavárať? Ja zaváram bežne.

nelca84
18. jan 2020

@laila22 ja tiez

lentilkaxxx
25. jan 2020

@laila22 aky máš hrniec? U našich na plyne klasické zavaracie na cca 7 pohárov 0,72l aj s teplomerom. Ked som skusala v klasickom hrnci a naspodok dala take to vysoke sitko, aj tak tie bublinky moc hybali s poharmi a nechytilo viecko ako malo. Nakoniec som si kúpila elektrický hrniec a zmestí sa doň 11 ks 0.72l, takže super

evinkab
26. feb 2020

@majuska22222 aj mne piskaju Tefal hrnce... prisli ste na nieco?

majuska22222
28. feb 2020

@evinkab nie vrátila som ich a hľadám ďalšie no nič som zatiaľ nenasla

monikatn
30. dec 2022

Chcem poprosiť o radu 🙈 mám prvý krát indukčnú varnu dosku Mora a chcem sa sa spýtať ak ma niekto tuto značku či aj Vám pri teplotách od 1 po 7 stále ako by vypínalo a zapínalo a teploty 8 a 9 hreju stále . Doteraz som mala plyn tak neviem či je to Ok. Ďakujem 🙈🙈🙈