Aké hrnce používate na indukčnej varnej doske?

ebbi
8. nov 2019

Prosim o radu ohladom indukcnej varnej dosky. Ake hrnce pouzivate? Ktore nevydavaju ziadny zvuk? Som sklamana z indukcnej varnej dosky, dlhe roky som pouzivala sklokeramicku velmi kvalitnu - s casovacom a pod. Vsetko som si vedela nastavit, vyuzit zostatkove teplo, cistenie uplne v pohode (treba rychlejsie reagovat) ale okrem "problemu" s rychlym zovretim vody som bola uplne spokojna.
Indukcna vydava zvuky, ktore mi vadia - vraj to je nekvalitnymi hrncami. Zopar som uz posunula, lebo neboli vhodne na indukciu ale aj tie "vhodne" ktore mam a nie su to uplne "sunty" vydavaju neprijemne zvuky - hlavne pri vyssich stupnoch a pri viacerych hrncoch naraz. Este aj drahsie panvice som si kupila uz na indukciu a tiez to robia. Sklokeramika bola absolutne bez zvuku. Bohuzial, tuto informaciu som pred kupou nevedela, asi by som to zvazila... Nic ine mi nezostava, len vyhodit vsetky moje pekne hrnce a panvice a dalsich niekolko stovak investovat do "kvalitnejsich" indukcnych hrncov? A ako zistim, ze prave tieto konkretne na indukciu nebudu vydavat zvuky? Lebo tie moje hrnce aj panvice na indukciu vhodne su o))) Dakujem za kazdu radu. Fakt mi vadia tie mimozemske rezonujuce zvuky pri vareni😝

eliska13
8. nov 2019

@ebbi neviem ja mam indukcnu a Tefal hrnce a nepocujem ziadne zvuky🙂

ebbi
autor
8. nov 2019

Servisak mi povedal, ze je to v poriadku - ze mam nekvalitne hrnce (foto) Chcem to nejako vyriesit. Vadi mi to. Mozno to piska, ked je nejaka kombinacia - hrniec, panvica...musim to zacat pozorovat☹ A teda kupit nieco nove ale bojim sa, aby to nerobilo tiez☹

eliska13
8. nov 2019

@ebbi tak, ked ju zapnem pocujem taky zvuk, ale neviem ci myslis to iste.Ja mam vsetko Tefal a v poriadku.

eliska13
8. nov 2019

@ebbi nemas niekoho v okoli a poziciat si vyskusat?ved su drahe tie sady hrncov.alebo so kuo Tefal panvicu najprv na vyskusanie

ebbi
autor
8. nov 2019

Kontretne myslim take vysoke, rezonujuce, piskave zvuky pocas varenia a ked napriklad pridam dalsi hrniec na sporak sa to znasobi...Musim zacat sledovat a patrat. Necakala som, ze taketo nieco budem musiet riesit☹

saskia_98
8. nov 2019

@ebbi aj ja mam tefal a indukčnu a nič nepočujem 🤷🏻 skus si požičat tefal hrniec a uvidis ..

lubina
8. nov 2019

@ebbi mame indukcnu dosku a hrnce Fisler a nevydavaju ziadne zvuky, ani nic, ja som velmi spokojna. Neviem aku indukcnu mas ty, ale nasa je super, tiez ma casovac, detsku zamku....

mery34
8. nov 2019

@ebbi ja mam indukcnu uz 8 rokov, mam aj casovac - moja oblubena funkcia. Hrnce mam z Ikea, inac na indukciu chytaju aj smaltovane hrnce.

eliska13
8. nov 2019

@mery34 ano tie uplne stare tiez ich mam

nelca84
8. nov 2019

@ebbi ja teda na indukcnu nedam dospustit, skvele, rychle varenie, ja mam len obycajne smaltovane hrnce a neregistrujem ziadne zvuky co opisujes

fatima99
8. nov 2019

ako ja s takou doskou nemam ziadne problemy a neviem, zatial som nepostrehla, ze by nejako si piskala alebo cosi. mam aj delimano aj take obycajne a v pohode

prevenar
8. nov 2019

@ebbi ..z toho co tu citam mam pocit, ze problem je v tvojej doske a nie v tych hrncoch ..co asi nie je moc dobra sprava ^^ my varime na plyne , takze s osobnou skusenostou zial neporadim .

zania
8. nov 2019

Fissler mas dobre hrnce na induckiu. Treba najst ineho servisaka. Neviem aku znacku indukcie mas,ale nedaj sa odradit. Nam par rokov dozadu tak k mycke prisiel servisak z boschu,ze nikde chybu nevidi. Napisali sme priamo na vedenie do Boschu a pre istotu aj do pobocky do Nemecka,o tyzden prisiel iny servisak a hned zhodnotil,ze je tam problem,opravili,vymenili.

fokuska
8. nov 2019

@ebbi O piskani som este nepocula a ani o nekvalitnych hrncoch. Indukcia zvykne tak jemne akoby bzucat alebo vrcat - pocas varenia nie stale, ale na zaciatku kym sa nahrieva, alebo ked sa zvysi teplota.

Co sa tyka casovaca, tak to maju aj indukcie, cize tiez si vies pekne nastavit a bud ta len upozorni, ze cas ubehol, alebo rovno vypne platnu. Tak isto sa lahucko cisti ;)

ebbi
autor
8. nov 2019

@zania Presne to som myslela. Servisak ani nediskutoval, vraj to je v navode na pouzitie - upozornenie, ze moze vydavat zvuky. Koniec diskusie.
@fokuska Casovac, zamok atd...vsetko mam ale to som mala aj pri sklokeramickej..- to je vsetko rovnake, len teda dan za rychlejsie zohriatie - blbe zvuky - tym padom neviem, ci sa to oplatilo☹
Preto ma zaujima ako to mate ostatni....lebo ja nadsena nie som:(

ebbi
autor
8. nov 2019

@zania A znacku mame Electrolux, cislo teraz neviem.

laila22
8. nov 2019

@ebbi ja mam tiež elektrolux, som spokojná, ja moju ani nevnímam, ale keď som bola u kamošky, alebo brata, tým bzucala kvalitne.. Ele nie Elektrolux

jancika275
8. nov 2019

@ebbi my mame electrolux a zvuky vydava. Ale nic hrozne to nie je. Podla mna to nezalezi na hrncoch.

anton6
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kalutka
8. nov 2019

ja mam Tescoma sadu v akcii za 60 EUR. je pravda ze doska je trochu hlucnejsia, hlavne s funkciou booster, ale mne to nevadi. naopak, je velmi rychla tak ten zvuk jej odpustim 🙂. Mam ju aj s casovacom. Zostatkove teplo tam az take vyrazne ako pri sklokeramike nie je. A cistenie sa mi javi ovela ovela jednoduchsie. ja uz by som inu ako indukcnu ani nechcela.

ebbi
autor
8. nov 2019

@kalutka Tak teraz neviem. Je to o stasti? Niektory kus moze piskat a niektory nie? Tak to som mala asi smolu, kedze reklamacia to asi nemoze byt☹ Skoda, ze som predtym nic taketo nevedela, ze moze nastat☹ Mna to bude urcite rusit, pocuvat dalsich 10 rokov pistanie pri vareni☹ V konecnom dosledku je jedno, ci pistia hrnce alebo sporak. Tazko sa to opisuje - je to vysoky piskavy, rezonujuci zvuk. Tie, co mate Electrolux, napiste mi konkretny typ hrncov - musim vyskusat... Co mate Tefal hrnce, ktore konkretne? Ci je len jeden typ?

saskia_98
8. nov 2019

@ebbi ja mam electrolux, a hrnce tieto - tefal. Inac panvice pouzivam kameninove.

guma6
8. nov 2019

Tak teraz som vyskusala vsetko co mam doma a ano robi to aj mne. Mam panvicu z lidla a aj tefal piska. Ale metalac hrnce nepiskaju 😅 tie pouzivam najviac takze ja som si to doteraz ani velmi nevsimla

guma6
8. nov 2019

@ebbi jaj ja nemam electrolux ale tefal hrnce mam ingenio

eliska13
8. nov 2019

@ebbi Buď to je typom varnej dosky, alebo neviem....my máme Electrolux a Tefal hrnce čo sú hore v linku počuť je iba, keď sa zapne jemny zvuk ako sa zahrieva žiadne pískanie, pukanie.Zavolaj ešte jedného servisaka je dobre osadená, utesnens tá indukcia?neviem mama ma Bosch a tiež ju nie je pocut

ajsha123
8. nov 2019

Ja mám také isté hrnce a indukciu electrolux a piska to len vtedy, ked dam variť viac hrncov na vysoký príkon. Mám to už 9 rokov. Moja mama ma indukciu electrolux, ale len cca 2 roky a jej to píska viac ako mne. Ale ešte silnejšie piskala prenosná jedno platnickova indukcia.

siska53
8. nov 2019

@ebbi ja mam.indukcnu uz vyse 2r. A pouzivam.vsetky hrnce, ktore som používala aj na plynovom sporaku. Okrem 1 skor pekaca, ale ten nie je magnetický. A jediny divny zvuk vydava pri 1panvici, ale aj tam si viem poradit - bud adapterom, vtedy je to bez zvuku, alebo podlozenim rucky tej panvice niecim, vtedy to zvuk nevydava.. a"cuka" len pri pouziti tej funkcie power boost, ale to mi teda vibec neprekaza.. casovac mi funguje, krasne si nastavim, samo sa vypne..

siska53
8. nov 2019

@ebbi jaj no,..my mame Gorenje.

ebbi
autor
8. nov 2019

@ajsha123 inak aj tak som pocula, ze electrolux uz nie je to, co byvalo. Mame vyse 10 rocne electrolux spotrebice a super ale vraj poslednych cca 5 rokov su uz ovela menej kvalitne.

ebbi
autor
8. nov 2019

A servisak isiel na mna s tym, ze ak mam bosch mam si kupit bosch hrnce, ak electrolux, electrolux hrnce😲 - dost draha sranda. Vraj vsetky "akoze"? kvalitne nerezove su o nicom. Len mi je divne, ze pisete, ze Tefal hrnce nepiskaju - a to teda zasa nejake drahe hrnce tiez nie su ( asi zhruba take iste ako mam teraz). Mam asi len nejaku blbu kombinaciu. Ak by som vedela, ze budem mat s tym takuto zabavku, tak si radsej zoberiem znova sklokeramiku.