Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

monkri
8. nov 2010

@slnieckokati no už sa balím troška po vianociach idem 🙂 a nič to myslela som že si si zle kukla 😉

slnieckokati
8. nov 2010

tak uz sa tesis vsak? ja letim uz vo stvrtok vecer na SVK... ☹ ☹ ☹ na jednej strane sa aj tesim, vsak takto som to chcela, ale bude to tazke, takto dlho sama.
ja som chcela este pred odchodom manzela trosku potesit. odkedy mu na Slovensku starka upiekla babovku, tak je to jeho najoblubenejsi kolac... 😀 😀 😀 ,ale ako naschval mi od vrchu trosku prihorela...no myslim, ze som to celkom fajn zamaskovala - orezala som obhoreninu a poliala babovku cokoladovou polevou... 🙂 🙂 🙂
ozaj Moni, mam info zo spanielskej ambasady ohladom ziadosti o vizum na SVK. ako to bolo s tvojim manzelom? on cakal v Tripolise 15 dni na vizum? mne sa zda divne, ze mu v zoberu v cudzej krajine pas a tak dlho caka na rozhodnutie...alebo mu pas vratili a o 15 dni si prisiel pre rozhodnutie?

@suzi193 ako dlho sa z tvojim nastavajucim poznate? co ti povedali na ministerstve? inak k tomu videu - je mi jedno, co tym chcela prispievatelka povedat...keby som sa nepomylila a nemyslela si, ze to sem pridala monkri, tak na to ani nereagujem... 😉
dobru noc

monkri
8. nov 2010

no môj čakal len 5 dní bez passu 🙂
tak že sa už lúčiš pomalinky ale ty to zvládneš ubehne to rýchlo a ked príde maličké bude to super 🙂

eva8
9. nov 2010

az po pozreti tohto videa sa zacinam bat slov mm pri bitke "zohavim Tvoju tvar"...

eva8
9. nov 2010

i ked stale mi nieco nasepkava, ze to nemyslel vazne...

suzi4
9. nov 2010

Čaute babule!

Nové srdečne vítam, hoci vidím, že sa nám sem niekto votrel, aby provokoval 🙂 Ale my sa nedáme, takže márna snaha!

Moni, ako zdravie? Príjemné balenie, nech to rýchlo utečie a budeme Ti to teplučko závidieť...

SlniečkoKati, budeš mať kamošku... Ako sa mávaš inak?

Suzi193: ak treba niečo, pokojne napíš IP.

erikasadek
9. nov 2010

ahojte baby nejdem provokovat ale chcem sa vas spytat na jednu vec...
mozno ste poculi co sa deje v iraku ohladne krestanov a ich zabijanie.. teda nie je to po prvy krat .;
ale moja otazka znie ako ak ste sa nahodou s vasimi polovickami o tom bavili ako to vnimate vy a oni??
ste skandalizovane ako ja.. !!!
alebo je va to jedno ... proste o jedneho krestana menej.. ☹
nechcem naozaj ziadnu burku ale vas pohlad .. ktory sa zmenil ked ste prestupili na inu vieru.. ako to vnimate teraz???

eva8
9. nov 2010

ja stale verim, ze vacsina muslimov sa hanbi za taketo extremy a mnohych z nich by to ani nenapadlo spravit. a stale tvrdim, ze zivot ide do predu a nastavaju zmeny v mysleni i tradiciach, niekde pomalsie, inde rychlejsie, ale zmeny sa deju. ak sa staviame k niekomu s laskou, prinesie to svoj efekt. i v mnohych orientalnych rozpravkach dobra, mudra dievcina po vydaji zmeni kruteho bohaca na oblubeneho vladcu...

nas vztah sa vytvoril prirodzene, ked som to puto pocitila, branila som sa mu, nemala som predsudky, no ine plany... studovala som literaturu o muslimoch (teraz zistujem, ze nie dokladne - fakty o islame, nie o zivote), a nemala som ziadne prakticke skusenosti
boli sme stastni napriek vsetkemu. mozno vekom, ci postavenim mm sa zacalo u neho prejavovat to JA. neprikladala som tomu velky vyznam, povazovala som to za vysledok stresu, o kt. sa tak moc hovori. dovolila som, aby ta domena u neho narastla do takych rozmerov, ze som si s tym nevedela rady... stratila som vsetku silu, teraz ju opat naberam a verim, ze i mm to velmi mrzi, co sa medzi nami udialo... uz sa neda spat, lebo u mna nie je ta "sila", to "chtic".
napriek mojim skusenostiam neodsudzujem moslimov, ale ani ich neospravedlnujem. kazdy z nas vyrastal v urcitom prostredi a uz len z podstaty bytia chce predavat do buducnosti len to najlepsie zo svojich skusenosti...niekedy cim rozhladenejsi je clovek, paradoxne - tym tazsie je konfrontovat, co je "spravne". najlepsie je, sa tesit z malickosti a LASKOU "premienat svet". a nie je to lahke, ked podlahnete "nemohucnosti" ako urcitu dobu ja.... v kazdom vztahu nastanu krizy, je otazne ako sa k tomu postavia obe strany. ja som len ustupovala, lebo som netusila o tych silnych korenoch, kt. sa casom prejavili u mm a spamatala som sa, az ked bolo neskoro. ale viem, ze by sa dali usmernit, keby som bola na to vsetko pripravena, resp. keby som mala aspon minimalnu blizku oporu, kt. by ma povzbudila a nebola na vsetko naozaj uplne sama. teraz. uz viem viac, i mozno dokazala by som nas vztah vratit do starych zaciatkov, no nieco sa vo mne zlomilo, nemam tu "chtic" ako som spominala. vazim si otca nasich deti, je to naozaj vzdelany, sikovny clovek, no ked vidim, ako deti prevzali niektore otcove sposoby spravania sa, idem z "koze vyskocit". viem, ze sa od otca naucili mnoho uzitocneho, vdaka mm sa i mne rozsiril horizont nielen poznania ale i zmyslania... a nase decka odpozorovali a opakuju to negativne i po mne, darmo tomu chcem zabranit. teraz to bude zniet mozno trosku komunisticky, ale ist prikladom je to najuzitocnejsie. laska plodi lasku. nenavist plodi nenavist. vsetci mame na vyber. i to, co si polozime v zivote ako prioritu... vsetci mame danosti a schopnosti na nieco ine, kto sa nestotozni so svojou cestou, kt. si vybral, nebude stastny. mame pravo si vybrat svoj nam vlastny sposob zivota - nesmieme nim ublizovat - i ked sa niekomu inemu nasa volba nepaci. kto chce zit s muslimom, nech zije, cim viac vie, tym lahsie sa da predist nedorozumeniam. ak maju podobny sposob zivota, tym lepsie, ak nie musi byt ta zenska velmi diplomaticka aby dosiahla to svoje bezbolestnym sposobom, co sa nie vzdy podari... ale ak ma niekto ine priority, vo vztahu stastny nebude, lebo mnoho pre nas prirodzenych veci je urazkou pre nasich partnerov a ma to niekomu este nepoznane dosledky, i ked to ren partner nemysli v zlom a kona impulzivne... preco - lebo sa to nan "nalepilo" z prostredia, v kt. vyrastal a vo vacsine pripadov silne ovplyvneneho nielen kulturou ale hlavne nabozenstvom....
ti, kt. so vztahom nesuhlasia, nech nas neodsudzuju, i ked si myslim, ze vacsina nas chce len uchranit... a tym, kt. na nas zalezi sa trapia kvoli nevydarenym vztahom este viac ako my... a musim povedat, ze som rada, ze sa tu objavuju i prispevky ako ta www. stranka, na kt. som okamzite reagovala... treba poznat to negativne. a niekto, kto nas vystriha nam nepraje to zle, prave naopak, chce aby sme tomu predisli...

eva8
9. nov 2010

@erikasadek jednoznacne odsudzujem zabijanie a fanatizmus. tie uvodne slova mojho predosleho prispevku patrili k www stranke a nie ako bezprostredna odpoved na Tvoju otazku. ja som nekonvertovala

mamca1989
9. nov 2010

ahojte..je tu niekto?mozem sa k vam pridat?

suzi4
9. nov 2010

Mamca1989: Vitaj, samozrejme... Rada Ťa spoznávam, hoci iba takto virtuálne 🙂

Erikasadek: Nadhodila sa skvelú, žiaľ smutnú, tému... Áno deje sa tak, hoci faktom je, že tam vyvražďujú aj samotných sunnitských muslimov... Z pohľadu islamu, je akékoľvek zabíjanie zakázané a ak človek zabije iného, je to akoby zabil celé ľudstvo... Pritom nezáleží na rase, vierovyznaní či pôvode. My sme teraz mali návštevu z Iraku. Cez toho pána prešlo 16 guliek... Zázrakom prežil... Ale z jeho rozprávania mrazí po chrbte a plač ťažko možno zastaviť... Opisy toho, čo po sebe zanechala vojna a ľudské osudy... Preto je dôležité hľadať vždy spoločné znaky, lebo ich máme dosť podľa môjho názoru a viesť dialóg, namiesto toho aby sme sa osočovali či nebodaj vraždili... Kresťania sú v Koráne spomínaní ako Ľudia Knihy a určite nikomu nie je ľahostajný ľudský život...

wardiinka
9. nov 2010

Ahooojte 🙂) dlhšie som tu nebola máám veľa štúdia 😒
Ako sa mááte ??

@slnieckokati už idešš v štvrtok na SVK ?? 🙂))

@zayed kdee siiiii ??? chýýýbaš mi tu 😔

mamca1989
9. nov 2010

@suzi4 no mozno saa aj pozname osobne,ak si Zuzka,s ktorou som stravila pred niekolkymi rokmi tabor v trebici,tak sa pozname aj osobne 🙂

suzi4
9. nov 2010

Mamca1989, je to možné... Ako sa voláš prosím a odkiaľ si?

suzi4
9. nov 2010

Začína mi svitať...Andrejka???

mamca1989
9. nov 2010

no svitlo ti 🙂 som to ja...ani ja som si nebola celkom ista

mamca1989
9. nov 2010

Hani uz ma osem rokov?ten cas ale leti,neuveritelne

suzi4
9. nov 2010

Kde si stratená? Pekná kamarátka si 🙂 Ako sa Ti darí, kde bývaš? A gratulujem k synčekovi! Pokojne mi napíš mail na: zuzanah4@hotmail.com, budem rada!

monkri
9. nov 2010

@suzi4 dakujem
no teplúčko ani nie idem tam akurát v zime tak že aj tam bude dúfam sneh 🙂 darmo je to afrika ale aj oni poznajú zimu hoci nieje až taká tuhá ako tu
a zdravie už je lepšie 🙂

maria111991
9. nov 2010

ahojte zdravím vás, 😅 som tu nová.

slnieckokati
9. nov 2010

@erikasadek ja som krestanka a zijem v moslimskej krajine. Moj manzel je moslim a samozrejme rozoberame aj tieto veci. ja osobne som bola zhrozena, ked som to videla v spravach prispevok o utoku na kostol v Bagdade. a popravde moj muz bol radsej ticho, pretoze nemal slov. ved co by na to povedal? jeho jedine vyjadrenie bolo, ze je to chore. tak isto viem o pripade, ktory tu bol dost medializovany - tusim niekedy na jar. koptska krestanka v egypte konvertovala na islam a za to ju jej rodina doslova uvaznila doma, zabarikadovli ju v izbe, pozatlkali okna....vies, mne to pride doslova, ze kto z koho. krestani poukazuju na chyby moslimov, moslimovia na chyby krestenov. kazdy sa bije do prs...mna to uz niekedy naozaj unavuje, preto mam obrovsky respekt k ludom ako zuzka - suzi4...
nie je to o nabozenstve, je to len a len o ludoch. pred par dnami som na internete citala pribeh slovenky, ktora konvertovala na islam. je vydata za moslima a ziju spolu stastne uz 10 rokov. kasny pribeh, ktory nebol mysleny ako provokacia, z clanku bolo jasne, ze sa nejedna o ziadnu hlupucku slovenku, ale o vzdelanu a sebavedomu zenu... no ked som si precitala diskusiu a komentare k clanku, chcelo sa mi plakat. urazky, zosmiesnovanie a utoky...jednoducho ludia neradi citaju nieco pozitivne o moslimoch.
nedavno sa papez Benedikt, kritizoval krestanov za odklon cirvi. tu to davali vo vsetkych hlavnych spravach...mala som pocit, ze len preto, aby poukazali na slabost viery krestanov a bolo to brane ako zadostucinenie...vsak to nikam nevedie...

slnieckokati
9. nov 2010

vitam aj nove zienky. zapojte sa a napiste nieco o sebe... 😉 😉 😉

suzi, dakujem, mame sa vdaka bohu fajn. malinka rastie a priamo umerne s nou aj moje bruchom... 😒 no budem mat co robit po porode, aby som sa dostala do formy... 😀 😀 😀 ale to mi az tak nevadi, uz sa jej nevieme dockat. Bude to prve vnuca v rodine v Maroku a aj na Slovensku...a vy ako? uz sa pripravujete na Eid al Adha? ako to prebieha na SVK? tiez kupujete ovcu? my sme boli vybrat minuly vikend, aj ked ja tu uz na sviatky nebudem...skoda, rada by som zazila tu atmosferu.

@wardiinka veru, uz vo stvrtok vecer letim. strasne rychlo to leti. este cez vikend sme boli posledny krat na plazi. bolo perfekne, sme si vegetili. zobrali z domu lehatka, deky a asi kilo mandariniek. 😀 😀 😀 to more mi bude chybat...

Moni, z spanielskej ambasady mi odpisali nasledovne: dokladom preukazujúcim účel pobytu Vášho manžela je slovenský sobášny list. Finančné zabezpečenie možno dokladovať výpisom z účtu manžela.
Manžel môže požiadať o udelenie víza s dobou platnosti na 6 mesiacov a na dva vstupy, čo predstavuje dve samostatné cesty počas 6 mesiacov.
Lehota na rozhodnutie o udelení víza od podania žiadosti je 15 kalendárnych dní.

suzi4
9. nov 2010

Čafte baby!

Konečne to tu trošku ožilo, čo som veľmi rada! Lebo vždy som len kukla, nikto nikde 🙂

SlniečkoKati: Aziza je skvelá a článok svojou kvapkou zafarbil more... Čo je úplne super, lebo ľudia majú právo vidieť aj druhú stranu mince... Nie len počúvať blablabla...

A čo sa týka diskusií a fór, vôbec ich netreba čítať, lebo len dvíhajú tlak... Jediné fórum, čo stojí za to, je tento MK 🙂

erikasadek
9. nov 2010

baby dakujem vam ze slova a vase postrehy a som rada ze to beriete ako dobru temu a nie kao provokaciu na tolko ma uz niektore poznate ze to nie je moj styl..
ja sama som nastvana kvoli tomu ale nie ze sa to stalo ale ze sa to deje casto ale velmi s ao tom nehovorilo...
aj keby to boli budhisti chapte ma tak ma to stve;. nie len s dovodu ze som krestanka. 😉

skoda ze teraz nemam cas kecat s vami... mam toho vela... 🙂 som rada za postrehy.. 😉
@slnieckokati ja by som ti tiezvedela povedat kolko koptov muselo teda koptiek ja som jedna s nich teraz;. 😉 muselo konvertovatna silu na muslimsku... za cenu zivota;. 😉 a ked po par rokoch dokazala jedna utiec s moslimskej rodiny kde bola na silu tak cela moslimska rodina prisla k jej rodine koptskej a vyvrazili ich do jedneho .. chudaci ani nevedeli ze ich dcera od nich zdrhla, a co sa deje!!!
ono je to tazke.... povedat jedno je iste ze tato nenavist nevedie k nicomu dobremu.. ☹

drzte.. sa vsetky.. 😉

monkri
9. nov 2010

@erikasadek
ja som o tom tiež manželom rozprávala on my povedal že ak to niekto necítí aj srdci tak nech neprestupuje že to nieje správné nútiť do toho ,
ale že bohužial niektorí to vykladajú podla seba ale že to nieje správné nikoho by k tomu nemali nútiť lebo je to osobná volba každého,
že či je krestan alebo moslim máme jedného boha len
my sme túto temu prebrali už pred svadbou a dohodli sa 🙂

erikasadek
9. nov 2010

@monkri 😉

nutit znamena nenavist a zlu krv/ nikdy to neprinieslo dobro..

monkri
9. nov 2010

@erikasadek 🙂

presne tak nútiť sa nemá lebo to nikdy nebude dobré

monkri
9. nov 2010

@erikasadek 🙂

presne tak nútiť sa nemá lebo to nikdy nebude dobré

monkri
9. nov 2010

no som ale šikuľka klikla som a je to tu dvakrát 😀

wardiinka
9. nov 2010

@slnieckokati jááj tak štvrtok na teba budem myslieť 🙂 želáám ti šťastnú cestu moja 🙂

amilat
10. nov 2010

Salama alaikum, prave som tu nahodne natrafila na toto uzasne forum ,tak sa trosku predstavim, volam sa Daniela, mam manzela z Tunisu a mame dvoch chlapcov Adam 6 rokov a Emir 4roky . Je tu niekto aj z Nemecka?